Skocz do zawartości

Rower z "kompletem" części?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od dłuższego czasu czytam bloga oraz forum. Przymierzam się do zakupu swojego "pierwszego" roweru na trochę dłuższe wypady. Mam fajny sklepik rowerowy gdzie pan mi powiedział że może mi dopasować rower do mnie - wystarczy że powiem co w nim chcę a on mi to zrobi. Powiedziałem że zorientuję się w tym wszystkim i wtedy do niego wrócę.

Mam pytanie. Widziałem w internecie że wypuszczane są takie jakby "serie" części Shimano. Na blogu jest nawet odpowiednio skala (tourney < altus < acera< alivio< deore.... itd itd). Zastanawia mnie czy mogę np. zażyczyć sobie cały zestaw Shimano Alivio w rowerze? Czy sprzedawca mnie nie wyśmieje? Bo widziałem że rowery mają po prostu pomieszane te części i każda jest inna. Myślałem, że lepiej i sprawniej byłoby zamontować wszystkie części z jednego "zestawu" (np. Alivio). Wiedzialbym wtedy co mam i nauczyłbym się sam to naprawiać.

Odnośnik do komentarza

Nie ma powodu aby sprzedawca Cię wyśmiał. Poskładanie roweru na jednej grupie osprzętu daje pewność, że wszystkie elementy są kompatybilne i reprezentują równą jakość. Rowery, które widziałeś mają pomieszane różne grupy ze względu na oszczędności i marketing w jednym. Z pewnością spotkałeś ogłoszenia gdzie sprzedający chwali się w opisie, że sprzedaje rower na osprzęcie deore, a po wejściu w szczegóły okazywało się, że deore to jest co najwyżej przerzutka, a cała reszta osprzętu to jakaś taniocha.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, dlatego widząc rower za 2000 z opisem "OSPRZĘT SHIMANO DEORE" momentalnie byłem ciekaw czemu tak tanio z całym osprzętem deore. Okazało się że deore to tylko przednia przerzutka XD Reszta jakieś tourneye lub nawet nie.

Czyli jeśli powiem że cały osprzęt Alivio to myślicie że zmieszczę się w dwóch tysiącach? Cały - czyli hamulce też.

EDIT: A cały rower z kompletem Acera myślicie że byłby dobrym wyjściem? Czy rozleci się po roku jazdy?

EDIT2: A może z osprzętem Deore zmieściłbym się w dwóch tysiącach?

Odnośnik do komentarza

Na deore raczej nie ma szans...
http://allegro.pl/grupa-osprzetu-shimano-deore-dynasys-m610-i5823171803.html

grupa 1050 + korba z suportem - pewnie ze 300, rama, która będzie "w miarę" 500zł kiepski amortyzator - 500zł, koła "w miarę" 400zł ...a gdzie opony, dętki, mostek, sztyca, siodełk, kierownica, chwyty czy nawet linki i pancerze? 

Lepiej na początku przy składaniu roweru skupić się na bazie ;) osprzęt można wymienić w miarę bezproblemowo w każdej chwili. Najlepsze w skłądaniu własnego roweru jest to, że wiemy co i dlaczego się w nim znalazło bądź nie i jaka jest różnica. Wydałem na swój rower pewnie z 1000zł więcej niż gdybym kupił go na takim osprzęcie odrazu, ale ile się przy tym nauczyłem to moje ;)

Odnośnik do komentarza

Pełny osprzęt Alivio będzie ciężko, ale ja bym się aż tak przy tym nie upierał. Tu masz np. Kandsa:

http://kands.pl/portfolio_page/28-kands-avangarde/

 

Który ma manetki, hamulce, przerzutki, kaseta są z grupy Alivio. Korba już nie, o łańcuchu nic nie piszą. Ale, że korba nie jest z tej grupy wcale mnie nie dziwi, bo to jeden z elementów na których się tnie koszty. Tak czy owak ten Kands kosztuje 2000 zł i ma dobre wyposażenie w tej cenie.

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/super-okazja-cross-avangarde-28-kands-hydraulika-i6095211426.html

Tutaj jest Avangarde za trochę mniej niż podałeś. Chyba, że to ściema. Zaczynają mnie denerwować te ogłoszenia na allegro, gdzie napieprzają napisami "SUPER WSPANIAŁY KRÓL SZOS NAJSZYBSZY ROWER XDDD" a sie okazuje że to jakieś gówno.

A co sądzicie o Kands Maestro? Potrzebuję dwóch rowerów --> damski i męski :) Bo planujemy z kobietą wycieczki pod namiot!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

A jaki budżet łącznie posiadacie na ten cel? Kands Maestro to dobra opcja,zbiera pozytywne opinie na forum,możesz poczytać wiele informacji na jego temat i to tylko potwierdzi moje słowa. A co do aukcji z opisem królów szos,to wiesz,że reklama i dobry opis działają cuda- szczególnie na osoby,które nie wczytują się w osprzęt jaki dany rower posiada.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...