Skocz do zawartości

Dwa zestawy kół - jak do tego podejść?


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Doszedłem do wniosku że dobrze byłoby używać wymiennie dwóch zestawów opon (zdarza mi się jeździć zarówno trasy w całości po asfalcie, jak i po trudnym terenie). Ponieważ nie mam cierpliwości do zmieniania opon za każdym razem, chcę kupić drugi zestaw kół i po prostu je wymieniać zależnie od trasy - słyszałem że jest taka praktyka.

Na co powinienem zwrócić uwagę, żeby taka wymiana była jak najbardziej wygodna i szybka? Możliwe, że robiłbym to nawet codziennie, więc nie chcę za każdym razem spędzać nad tym piętnastu minut. Jakie hamulce są do tego najlepsze - czy można zrobić tak, żeby nie trzeba było ich reguloować za każdym razem? Czy sztywne osie mogą tu pomóc? (coś takiego słyszałem ale nie pamiętam już gdzie.) Co jeszcze ma znaczenie?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hej, przepraszam, dużo mi się nagle zaczęło dziać w życiu i temat musiałem odłożyć na półkę, ale wracam do niego.

Rower MTB - będę właśnie kupował. Cały pomysł wziął się stąd, że jeżdżę na przemian wycieczki w lesie/umiarkowanym terenie (nie bardzo harde, ale rower turystyczny już się nie sprawdza dobrze) i po mieście. Ponieważ nie stać mnie na dwa dobre rowery (i nie miałbym gdzie ich trzymać), to chcę kupić dobrego górala, w miarę lekkiego, i wymieniać koła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...