Skocz do zawartości

Rekreacyjne MTB 29" z dodatkami do 2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
moje doświadczenie rowerowe jest niewielkie, zacząłem jeździć rok temu i póki co korzystałem jedynie z rowerów miejskich (NextBike) oraz z roweru mojego przyjaciela (Kross Hexagon 8.0). Jako że rowerami miejskimi latem robiłem po około 100km tygodniowo, postanowiłem w tym roku kupić coś na wyłączność. Wiem, że podobnych tematów jest sporo, ale cały czas ciężko mi wybrać odpowiedni model pod moje potrzeby.

Kwota, którą maksymalnie mogę przeznaczyć na cały zestaw (rower, błotniki, oświetlenie przednie i tylne, stopka i torby) to 2200zł (+/- 100zł). Na sam rower coś w granicach 1800zł.

Przeznaczenie:
- teren pagórkowaty (sporo wzniosów o nachyleniu 7-11%),
- nawierzchnia: 50% leśne ścieżki i drogi gruntowe, 35% asfalt i bruk, 15% wyboisty i niewygodny teren,
- trasy o długości 40-100km,
- nastawienie na rekreację i zwiedzanie okolicy, nie na sport czy wyścigi,
- przechowywanie w piwnicy w bloku (24 schody ?).

Wymagania:
- możliwość montażu podstawowego osprzętu, tj. błotniki, oświetlenie, stopka, bidon oraz...
- ...torba na aparat fotograficzny z obiektywem, może być mocowana na kierownicę lub z tyłu, nie mniejsza niż: 22cm x 10cm x 15cm (szerokość, długość, wysokość),
- blokada amortyzatora, ułatwi to jazdę po równiejszych ścieżkach czy asfalcie,
- koła o rozmiarze 28 lub 29 cali,
- na tyle wygodna pozycja za kierownicą, że jadąc nawet dłuższe trasy nie zmęczę pleców. ?

Jedną z moich propozycji, które znalazłem przez ostatni tydzień robienia researchu, jest Indiana X-Pulser 3.9 (LINK1, LINK2). W zależności od rocznika ma trochę inne podzespoły i niestety nie jest dostępny w żadnym ze sklepów w mojej okolicy (musiałbym zamówić przez internet kurierem). Jeśli w przyszłości skusiłbym się na zamówienie roweru w ciemno, to na moje wymiary (wzrost 183cm, dł. wewn. nogi 84cm, waga 72kg) rama 19-calowa powinna pasować? Jestem również otwarty na propozycje rowerów innego typu (cross, gravel), choć na MTB czułbym najbezpieczniej.

Proszę Was o opinie na temat powyższej Indiany oraz o pomoc w wyborze odpowiedniego dla mnie roweru w cenie do 1800-1900zł, na którym pozycja za kierownicą będzie przyzwoicie wygodna i niemęcząca. Ponadto jeśli macie pomysły, jakie dodatki w rozsądnej cenie (błotniki, stopka, torba itd.) warto wybrać i będą pasować do proponowanego roweru, proszę pisać! ?

Odnośnik do komentarza

Najtańszy nowy rower nadający się do regularnej jazdy terenowej to Indiana X-Pulser 5.9 Ta Indiana którą wskazałem to straszny chłam ale jeździć się da. Sugeruje pogrzebać po OLX, bo sporo sklepów umieszcza tam ogłoszenia i można coś znacznie lepszego wyczaić za ok. 2k niż to co podlinkowałeś. 19 cali jest ok. Miałem kiedyś takiego strucla jak ta Indiana 3.9, to po 30 km jazdy miałem już szczerze dosyć. Na przyzwoitym rowerze jeżdżę 60-100 km w terenie bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź, X-Pulser 5.9 to naprawdę świetny sprzęt jednak na samym początku myślałem "a, kupię tani rower do 1000zł, w końcu to tylko jazda po okolicy". Teraz budżet zwiększył się już ponad dwukrotnie, zwłaszcza wliczając niezbędne dla mnie dodatki, o których pisałem w pierwszym poście. Na pewno rozważę używaną wersję 5.9, póki co w mojej okolicy (GOP) nie ma ofert, ale widziałem jedną z Opola za niecałe 2000zł. Mimo wszystko jestem nadal otwarty na inne propozycje, żeby nie zamykać się z szukaniem tylko do jednego modelu i jednej marki. ? 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem przyjąłeś złą strategię. Kupując pierwszy rower mtb 29 cali, kupiłem podobny jak ten X-Pulser 3.9. Wyprzedażowy z Allegro, za 1000 zł. Tyle że bez hamulców tarczowych a tarczówki w wybranym przez Ciebie to taki chłam co lepiej niż v-brake nie hamuje. Tu masz za 1900 kiepską ramę (moja była chociaż lepsza, Specialized Hardrock), miałem podobny nędzny uginacz sprężynowy Suntoura XCT, ważacy 3kg, nędzną korba Suntoura, napęd Altus/Acera/Alivio, podobnie podłe koła. Zapłacić 1900 za taki rower to dla mnie bzdura. Albo kupić coś podobnego, nowego lub mało używanego na v-brake za ok. tysiaka albo kupić porządny rower z działającym amortyzatorem, hamulcami i sensownym napędem na lata. Kupno takiego strucla za 1900 po prostu nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Przemawia do mnie to o czym Pan pisze i już powoli zacząłem się godzić z jeszcze większym wydatkiem, by mieć rower, który starczy na co najmniej kilka sezonów. Przeglądałem oferty w sklepach internetowych oraz ogłoszenia rowerów używanych i niestety wszędzie przekracza 2000zł. Jednak na oficjalnej stronie producenta trafiłem na coś takiego (LINK) - rocznik 2018 z gwarancją za 1800zł. Tu rodzi się pytanie, czy przez zaślepienie kupnem nowego roweru pomijam jakiś istotny element, przez który cena tego roweru jest tak niska, czy po prostu producent obniżył cenę i warto teraz skorzystać z takiej okazji?

Ponadto jeszcze jedno pytanie nie związane tylko z tym konkretnym modelem - czy przełożenie 2x10 wystarczy do jazdy około 25-30km/h (w sytuacjach jazdy po asfalcie), czy lepiej wybrać 3x9?

Odnośnik do komentarza

Dokładniejsza "analiza" TEGO roweru wskazuje iż:
1. jest to NOWY rower z gwarancją ALE z 2018 roku - zapewne stąd ta atrakcyjna cena - nikt go przez dwa lata nie kupił więc jest to wyprzedaż korzystna dla sprzedawcy bo jak kupisz to mu nie będzie zalegało na magazynie - niewiele zarobi ale pozbędzie się "leżaka" (dwa lata mrożone pieniądze ...)
2. rama jest 19" czyli pasuje na "długość nogi" 83-86 - czyli sprawdź ile masz od stopy pod jajka i wtedy będziesz wiedział czy rower pasuje.

Odnośnik do komentarza

Ok, jeżeli faktycznie jedynym powodem niższej ceny jest rok produkcji, to prawdopodobnie się na niego skuszę. Z wyliczeń wychodzi, że rama 19" będzie dla mnie najlepsza, wewnętrzną długość nogi mam 84cm, także 17" za mała a 21" za duża. ?

Niestety, ale podana na stronie Indiany cena 1799zł nie występuje w żadnym ze sklepów, nie wiem dlaczego coś takiego zostało wpisane. Najtaniej nadal za 2499. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...