Skocz do zawartości

Rozmiar cr-mo ramy szosowej dla niskiej osoby


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę kupić ramę szosową Cr-Mo. Więc raczej coś starszsego/używanego. Mam 174cm wzrostu, waga ok 80kg a przekrok nogi mierzony na boso to równe 76cm.

I tutaj mam problem z którym proszę o pomoc. Nie mam doświadczenia w rozmiarach ram. Mam alu B-twin Triban 100 za 999zł z Decathlonu w rozmiarze M - tam jest podsiodłowa 50cm i odpowiada mi wielkościowo, rozm. L był za duży jak ok 2 late temu przymierzałem przed zakupem. Mój 76cm przekrok w kalkulatorach w polskim internecie mówi mi, że rama powinna być 50cm, angielskim 51cm. Starsze ramy Cr-Mo są bardzo mało dostępne w takich rozmiarach. Jak tym się sugerować? Najlepiej 50-tka, ale pozostałe mogą również być brane pod uwagę? Czy 52 albo 53 może by już za duża?

Mam możliwość przymierzenia szosy Cr-Mo z ramą 50cm, pozioma chyba 51cm i jak stoję w kroczu jest ok. Zastanawiam się jak by było z większymi rozmiarami np. 52, 53 a nawet 54.

Chcę Cr-Mo na lato, na trasy 30-110km i czasem po mieście, a Triban ten co mam głównie do komunikacji i do zajechania. 

Dzięki wielkie za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Sugeruję ramę 52. Wysokość ramy nie ma znaczenia, chyba że będziesz wisiał klejnotami na ramie. Jeśli prawidłowo podałeś przekrok to masz bardzo krótkie nogi i długi tułów. Teoretycznie powinineś szukać ramy wysokiej na S/M a długiej na M/L. Czasem są takie. Dla porównania mam 175 i przekrok 85.  Czuję się dobrze zarówno na ramach 54 jak i 56. Szosy mam 54 ale czasem jeżdże na przełaju młodego 56 i też jest w miarę ok. Z kolei moja stara rama trekkingowa Cro-Mo ma 18 cali i pasuje mi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Cześć jajacek i krzyszy691, dzięki za sugestię.

Moja technika mierzenia to włożyć coś między nogi - do krocza jakiś zeszyt/coś podobnego i sprawdzić długość od ziemi do górnej części zeszytu. Mam asystę obok aby zeszyt był poziomo a nie pod kątem. Mierzyłem zeszytem A4 z grubymi okładkami. Dzięki wam wziąłem teraz cieńszą, nadal sztywną teczkę na dokumenty. Docisnąłem mocniej do końca krocza - wiadomo, że tam wiele się nie nakłamie bo tam miękkiej tkanki zbytnio nie ma. Teraz wyszło 79cm, moooże 79.5 (~79.3-5)cm. Więc tutaj dzięki!

Ale jak mam 79-79.5cm to wychodzi, z tego co widzę w internecie, że 51-52, może jeszcze 53cm odpowiednia.

rozmiar ramy.jpg

Zastanawiałem się nad pewną ramą, ale jest 50-tką Poziomo 54cm. Może być za mała?

 Poniższa jest w gorszym stanie ale jest 52 pionowo i 520mm poziomo. Będzie odpowiednia w takim razie, prawda?

cr-mo wymiar.jpg

 

Dzięki za pomoc!

cr-mo wymiar2.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...