Skocz do zawartości

[do 3500 zł] Lekki rower do jazdy po mieście, do pracy, lasu, poniżej 13kg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Oddałem swojego unibike flite 27.5 i trochę się za nim stęskniłem, mam aktualnie fulla ale waży on jakieś 14kg i nawet się go boje zostawiać gdzieś pod sklepem, pomimo zakupu dwóch ulocków + alarmów. W dodatku zależy mi na szybszej jeździe od pkt A do B, lubie szybką, agresywną jazdę.

Proszę o propozycje rowerów, tak do 3500zł, moga być używki.

Na czym mi zależy? Bo pewnie ktoś napiszę bym kupił kolarzówę:
-nie aż tak pochylona pozycja jak na szosówkach, coś jak na XC/MTB/Hardtail
-wspomniana niska waga, najlepiej poniżej 13kg, poniżej 12kg, to już byłby sztos
-opony 2,1 - bo nie lubie na aż tak cienkich, pół roku temu jeszcze jeździłem na racing ralph tył 2.25+ rocket ron z przodu 2.25 i jeździło się mega szybko. Na jakimś optymalnym biezniku do miasta i do lasu takie 2.10 myślę że będzie jeszcze lepiej.
-Koniecznie krótki mostek, max 5- 6cm, żadne 10cm.
-Kierownica tez nie za wąska, 720~mm powiedzmy.
-hamulce tarczowe, napęd miałem w tym unibike flite 3x10 ale może być 2x10, ostatecznie 1x ale bym się mógł rozpędzić. Ma być szybko! na fullu jeżdze po mieście 35~km/h jak sie rozpedze.

Jak widzicie chce takiej hybrydy z którą odnajdę się w lesie na single trackach, do wjazdów, zjazdów ale głownie do jazdy po mieście, do sklepu, by nie bać się że ukradną, do pracy. 

Czekam na propozycję.

Ostatnio kupiłęm fulla za 10k, więc na taki lekki rower, bez zawieszenia, bo z przodu 100mm wystarczy to mogę wydać max 3500zł, używka może być ale jakiś ładny.

Kolorystyka: niebieskie kolory, czarne, białe, szare. PROSZE by nie było: JASKRAWY ZIELONY, RÓŻOWY, FIOLETOWY, ŻÓŁTY

Jestem dokładny ale wolałem zamieścić wszystko to co mnie interesuje

Odnośnik do komentarza

Kup jakiegoś używanego 29era i wymień amortyzator na sztywny widelec aluminiowy, można taki kupić za 250 zł. : https://sklep.szobakbike.pl/widelce-sztywne/768-97-widelec-mtb-force-29-aluminiowy-pod-tarcze-disc-8592627092121.html  . Przy oponach 2.1 alu widelec nie jest problemem. (Sam przez kilka lat jeździłem z widelcem aluminiowym po mieście z oponami 33 mm i było ok) .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...