Skocz do zawartości

Wolf Invader W106


Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie

dziękuje za zainteresowanie tematem. Żadnej strony tego producenta nie mogłem znaleźć. Rower polecał mi sprzedawca w sklepie rowerowym w domu wpisałem w wyszukiwarkę Wolf Invader w 106 i znalazłem rower z dość skromnym opisem jako dane o produkcie szczególnie dot. amortyzatora( nie znalazłem opinii użytkowników ani producenta jedynie z relacji sprzedawcy że ma skok 100 mm i blokadę) przerzutki shimano przód turney a tył altus rama prezentuje się nieźle ale nic więcej o niej nie znalazłem tak samo suport czy ma np: łożyska maszynowe . mieszkam w Beskidach i czasem chciałbym pojeździć troche terenowo bez ekstremy nie tylko po asfalcie.  Proszę o obiektywne wsparcie w temacie. 

oprócz Wolfa rozważam opcję Giant ATX 2 koło 27,5" i polecanego na forum Kands Comper 27,5"

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Sprawa prosta. W obecnych czasach firma która nie ma strony internetowej albo którą to stronę nie da się znaleźć przez Google, nie istnieje. Więc Wolf sobie odpuść. Sprzedawcy polecają zwykle to z czego mają największy zysk lub to co zalega im na magazynie, więc opinią sprzedawcy bym się nie sugerował. W Beskidach masz piękne tereny do jeżdżenia i płasko nie jest. Potrzebujesz więc rower z niezłym napędem, który wytrzyma pracę pod obciążeniem pod górę. Z moich doświadczeń wynika że Tourney, Altus ani Acera się do tego nie nadają. Najniższe co bym rozważał to Alivio. Pod górę potrzebujesz też blokadę skoku w amortyzatorze, albo na goleni albo w manetce na kierownicy bo bez tego można się pod górę zajechać. Jaki masz budżet i ile masz wzrostu? I gdzie konkretnie mieszkasz?

 

Ten Giant to bardzo kiepski rower. Kands nieco lepszy. Jeśli masz budżet rzędu 1500 zł to rozważałbym tylko rowery używane.

Odnośnik do komentarza

Mieszkam na równym terenie otoczonym górami  w rejonie Żywca mam 175 cm wzrostu ale z roweru okazyjnie korzystała by też żona 165 cm wzrostu więc wolałbym niższą ramę. Przewidywany budżet to 1500 - 2000 zł.max. Szukałem trochę w necie w wyprzedażach poprzednich roczników większość jest na kołach 26" wolałbym jednak na 27.5" jaka jest Twoja opinia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeździłem na kołach 26 i 29. Na 27,5 tylko w czasie kilkudniowych testów roweru. Rower kupowałbym pod swoje potrzeby. Czy żona będzie jeździć czy nie to wielka niewiadoma. Moja jeździła jeden sezon i na tym się skończyło, więc potrzebami żony bym się nie sugerował. Też mam 175 wzrostu i w grę, jak dla mnie, wchodzi tylko koło 29. Nawet mój syn, 165 wzrostu, jak wsiadł wczoraj na 29 to powiedział że super, też taki chce. Jeździ normalnie na 26 cali. Więc żona na takim też da radę. Poza tym raczej pod górę nie będzie jeździć, tylko raczej po w miarę płaskim.

 

Koło Żywca są piękne tereny i na szosę i na off-road. Jak rozmawiałem z paroma chłopakami stamtąd, to jest parę grup które jeździ w okolicy. Może z czasem się przyłączysz. Przyjeżdżam tam głównie na szosę. W 2015 byłem na Międzybrodziu Żywieckim zaliczając Żar, Magurkę Wilkowicką (bardzo wymagający podjazd) i Hrobaczą Łąkę.

 

Wolałbym kupić lepszej klasy rower używany niż kiepskiej klasy nowy. Za 2000 możesz już dostać coś na Deore albo Deore SLX i jakimś w miarę przyzwoitym widelcu. Widelec olejowo-sprężynowy da dobrą amortyzację ale będzie trochę cięższy od powietrznego. Powietrzny może więcej kosztować w eksploatacji bo wymaga częstszego serwisu i dbania o uszczelki ale będzie lżejszy. Pod górę waga roweru ma spore znaczenie. Kupując używany rower możesz dostać do 2kg lżejszy a to jest duża różnica.

 

Co do nowego nie doradzę bo nie jest to półka cenowa którą się interesuję. Radzę spojrzeć na Allegro i OLX co mają ciekawego z używek w Twojej okolicy. Przejdź się też może po okolicznych sklepach rowerowych. Często mają używane rowery w dobrym stanie za rozsądną cenę. Potrzebujesz rozmiar M, 17,5 cala.

Odnośnik do komentarza

Co do rozmiaru kół, to Jacek dobrze napisał "Rower kupowałbym pod swoje potrzeby". Najlepiej przysiąść się do roweru w sklepie, a jeszcze lepiej przejechać na nim trochę. Nie wciskałbym na siłę kobiety na 29", jednym to będzie pasowało, innym nie. Zwłaszcza w terenie, gdzie takie koła są trochę mniej zwrotne niż 26 czy 27,5". Chociaż teraz 26" i tak są w odwrocie.

Odnośnik do komentarza

serdecznie dziękuję Jackowi i Łukaszowi za wszystkie rady i wskazówki, przeglądnę ponownie oferty Allegro i OLX i sprawdzę sklepy rowerowe w Żywcu. Dwa lata temu kupiłem "sobie" rower Scott Aspect na kołach 29" przerzutkach Deore i hamulcami hydraulicznymi rama M i syn wzrost 185 jak się przesiadł na niego użycza mi go okazyjnie choć niechętnie :D Tereny do jazdy rowerem są u nas piękne i jak Jacek zauważył każdy znajdzie coś dla siebie popracuje nad kondycją i techniką i zobaczymy :wacko:. Nastawiłem się trochę na koła 27.5" i raczej takiej opcji poszukam wstępna przymiarka w sklepie się już odbyła i było ok. Przy wsparciu waszych wcześniejszych porad na forum jakoś dam rade :(

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Witam przeglądnąłem niektóre oferty wyprzedaży nowych rowerów z poprzedniego rocznika za waszymi wskazówkami wytypowałem na razie 2 rowery http://www.dobrerowery.pl/unibike-fusion-2015-27-5?from=listing

http://www.rowerzysta.pl/mtb-27-5/rower-gorski-focus-whistler-27r-4-0-2015.htm  

http://rowerybielany.pl/mtbxc/1009-merida-bigseven-100-2015.html

http://www.bikko.pl/rower-gorski-focus-whistler-27r-4-0-2015.html

proszę o opinie. Mając na uwadze różnych producentów i różnorodność w geometrii ram jaka rama do w/w przy  wzroście 175 cm Jacek radził M 17".

Nie miałem możliwości przymierzenia się do w/w rowerków więc polegam na Waszym doświadczeniu w tej mierze i opinii w wyposażeniu.

Wdzięczny będę za wszelkie rady i nowe sugerowane przez Was opcje do rozpatrzenia.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

A ja wziąłbym Focusa, sprzedał te manetki Altusa i przednią przerzutkę na Alledrogo za kilka dych i kupił manetki Deore 9-speed, i przerzutkę Deore które są teraz tanio na wyprzedaży. Dołożysz jakieś 150 zł i będzie miał porządny napęd i ładną, markową ramę. Może nawet da się od razu dogadać to ze sklepem.

 

Natomiast Unibike ma standardowo najlepszy osprzęt i jako jedyny blokadę skoku amora z manetki w opisie. Chociaż na zdjęciu go nie ma więc trzeba ewentualnie uściślić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...