Skocz do zawartości
log

Montaż mostka regulowanego w rowerzysty

Polecane posty

Witam. 

Normalnie (a przynajmniej w każdym przypadku który widziałem) mostek regulowany montowany jest w stronę koła (czyli opuszcza się w kierunku opony). Potrzebuje trochę przybliżyć kierownicę i pytanie brzmi czy mogę odwrócić mostek w stronę kierowcy? Na logikę działające siły będą inne więc mam pewne opory (albo paranoje) że coś będzie nie tak. Chodzi o rower trekkingowy. 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Ale, że chcesz kierownicę wstawić "do wewnątrz" ramy? Jeśli takie pomysły chodzą Ci po głowie znaczy, że rama jest za duża.

Mostki regulowane są najczęściej montowane i stawiane fabrycznie mniej więcej po środku regulacji. Można je podnieść co skutkuje również przybliżeniem kierownicy w stronę rowerzysty.

Chodzi o maksymalne wyprostowanie pozycji. Brakuje dosłownie paru cm. Mostek jest już do pionu postawiony. 

Z reguły takie mostki można podnieść tak, że są prawie w pionie. Jeśli tak jest, to więcej z nim nie zrobisz. Jeśli jest inaczej, to ma mniejszy zakres regulacji. Można jeszcze wymienić kierownicę na taką typu "jaskółka" - ręce będą bliżej i postawa się jeszcze bardziej wyprostuje.

Mogę go wyjąć i obrócić o 180 stopni wg osi czyli tak żeby zaginał się do kierowcy (oczywiście muszę jeszcze obrócić kierownicę).

1 godzinę temu, log napisał:

Mogę go wyjąć i obrócić o 180 stopni wg osi czyli tak żeby zaginał się do kierowcy (oczywiście muszę jeszcze obrócić kierownicę).

Nigdy o czymś takim nie słyszałem. Nie mam pojęcia jak kierownica z mostkiem skierowanym ku rowerzyście, a nie ku kierunkowi jazdy będzie się sprawdzał. Wydaje mi się, że niebezpieczne to nie będzie natomiast skręcanie może być zdecydowanie gorsze.

Jeśli potrzebujesz aż takich zmian w rowerze to lepiej poszukać czegoś innego.

2 godziny temu, log napisał:

Rower to taka konstrukcja, że kierownica musi być przed rurą sterową, a nie za. Dzięki temu da się tym w miarę bezpiecznie skręcać.

Napisz może jaki masz wzrost i rower (model i rozmiar).