Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze nowego roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam prośbę o pomoc przy kupnie roweru . Ostatnio jeździłem na Moongosse Crossway 850  ze zmienionymi kołami na grubsze , niestety został skradziony.:((

Jeżdżę cześciowo po asfalcie i cześciowo po ścieżkach w lesie , pół na pól  mniej więcej , nie jeżdże w wyscigach i p[o bardzo trudnych trasach .

Do tej pory jeżdziłem na 3x9 i na małym skoku amortyzatora  czasami troche brakowało skoku. Mam 185 cm wysokości i 90kg wagi

Zastanawiam się czy MTB to dobry zakup i zmiana na 2x10 nie bedzie dla mnie problemem . 

Jak możecie zaproponujcie coś dobrego  budżet  4 tys , chyba ze warto to coś więcej

Cos takiego znalazlem tylko nikt tej firmy nie poleca

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-cannondale-trail-3-2018

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Chyba jak poszuka taniej kupi. Suntour XCR Air jest w połowie amortyzatorem. W połowie bo robi wszystko z jednej goleni. W drugiej w RockShoxie jest olej. W Suntourzez go nie ma. Skutek jest taki że nie pracuje prawidłoo pod cięższymi osobami od ok. 85kg w górę a jego czułość z czasem pada aż amor do niczego się nie nadaje. Wiec lepiej dopłacić i mieć "the real thing" niż coś co jest "prawie" amortyzatorem. Jkaby co mogę podać namiar na kolegę, dealera Kellysa i Meridy z Warszawy, który ma zwykle bardzo dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Meerkat napisał:

A co myslisz o TREK X-CALIBER 8 , jest teraz  w cenie 3500zl z 2019 r , siedzialem na nim dzisiaj  w rozmiarze 19,5  , całkiem  przyjemnie sie jezdzilo , mialem lepsze odczucie niz na  kellys gate

Chyba jedyna przewaga Gate'a nad tym X-caliberem to sztywne osie, które nie są must be przy amatorskiej jeździe (choć przydatne).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...