Skocz do zawartości

Rower do 1350 zł - 4 ciekawe propozycje, asfalt / szuter


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam roweru dla znajomej do wzrostu ~165 cm. Przekroku nie znam, heh. Aby nikogo nie zanudzać masą linków, sporą ilością rowerów to wybrałem tylko 4 propozycje które odnalazłem i wydają mi się najciekawsze. Może ma ktoś do czynienia z którymś z tych modeli i mógłby się wypowiedzieć?  Wydaje mi się, że w kwocie to ~1350 zł to będą dobre rozwiązania. Zdaje sobie sprawę z ograniczeń ale jazda i wymagania poniżej:

- jazda asfalt / szuter/ delikatne mtb. Asfalt to raczej średnie jakości dróg więc amortyzator się raczej przyda. Oczywiście skręcona siła tłumienia by nie tracić energii. Wiadomo, że nie ustawimy jak powietrzny ale to wiadomo kasa.

- hamulce - nie v-brake. Najlepiej hydrauliczne, ale mechaniczne też ostatecznie mogą być. Ja sam mam jakieś zwykłe normalne shimano i całkowicie wystarczają do mojej jazdy więc tym bardziej jej wystarczą . Plusem takich hamulców jest rzadszy serwis i brak konieczności częstej regulacji.

- opony max 2.1 szerokości
- 29 cali to chyba za dużo, stąd 27,5 myślę, że będzie ok

ten ostatni trochę inny od pozostałych. Chciałbym aby rower ważył koło 14 kg bez bidonów itp ale raczej to w tej cenie nie osiągalne. Wszystko wskazuje na rower crossowy ale też ludzie kupują wyglądam. Na to nie mamy wpływu. 

Ps. czm się różni rama która mocniej opada w doł przy sztycy od takiej bardziej poziomej? Co to daje?


https://allegro.pl/oferta/27-5-lazaro-core-v1-altus-hydraulika-kaseta-sr-18-7948746090 
https://allegro.pl/oferta/polski-rower-27-5-kands-comper-18-graf-sel-2019r-7943025451 (hamulce to shimano st-ef505)
https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-520-275-id_8378535.html
https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside500-id_8405210.html

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, dreq02 napisał:

Ps. czm się różni rama która mocniej opada w doł przy sztycy od takiej bardziej poziomej? Co to daje?

Ramy MTB o nisko opadającej górnej rurze są dostosowane do montażu sztycy regulowanej. Oczywiście nie dotyczy  to rowerów wymienionych przez Ciebie. Te z obniżoną rurą górną lepiej udają rowery MTB.

W tej cenie najlepiej kupić najładniejszy rower. Ewentualnie z najlepszym osprzętem jaki się da. Ja bym jednak poszukał roweru z V-brake'ami, bo z tanimi hydraulikami może być więcej problemów niż pożytku. Zwłaszcza, że rower ma być przeznaczony dla niewysokiej kobiety (czyt. lekkiej).

Ewentualnie coś z rowerów INDIANA.

Rozmiar, to chyba ok. 16 cali.

Odnośnik do komentarza

ok, dzięki. Wiem, że cudów nie ma. Sam mam natomiast jakieś najzwyklejsze shimano m315 i albo trafiłem na dobry egzemplarz albo jak na tanei zwykłe hydrauliki do spokojniej jazdy dobrze się sprawdzają. Ale np nie ma problemu na nich przelecieć przez kierownicę - są tak mocne. A zagapiłem się i za mocno wcisnąłem przód a tyłu wcale. Serwis - na razie brak. Jedynie przypadkowo zachlapałem czymś tłustym klocek lub tarcze i ciężko mi to usunąć nawet specjalnym płynem do tarcz i klocków. Ale powoli robi się ok. Zawsze hamulce można zmienić. Bawienie się w adaptery później - nie da się tego tak ustawić jak masz już wspawane otwory na hamulce. 

Ale może taki egzemplarz. V- braki w tej cenie będą bardzo  dobre ale ja i koleżanka mieliśmy v-brake i naprawdę musi być idealnie to zgrane by nie denerwowało człowieka co chwilę. Wystarczy lekkie, nawet mało widoczne skrzywienie obręczy i już się robią problemy.  

 

Przy tej cenie nie spodziewam się cudów aczkolwiek w pierwszy mamy altus na przód i tyle a nie np microshifty czy jak się to zwie.  

Odnośnik do komentarza

Hej, co rozumiesz przez MTB? Jeśli mowa o jeździe okazjonalnej przez leśną ścieżkę, brałbym riverside z decathlonu, jeśli mowa o zjeżdżaniu z ubitych ścieżek i szukaniu bunkrów po lesie wybrałbym MTB 520 z decathlonu. Decathlon ma fajną gwarancję, można też wypożyczyć rower (średnio na 3 dni, jest możliwość przedłużenia), pojeździć jednym i drugim i zobaczyć co bardziej pasuje. Wystarczy wyrobiona karta Decathlon.

Odnośnik do komentarza

O nie wiedziałem o tym. Fajnie wiedzieć. Rower mtb wg mnie jest uniwersalny. Chociaż wg mnie tutaj typ cross bardziej by pasował, ale ciężko coś znaleźć w tak niskiej cenie. Tutaj w pierwszym linku był altus - nie jest to nawet średnia półka ale w tej cenie nie często się spotyka taki osprzęt. Jeśli już to coś niższego. W mtb jest po prostu większy wybór i przedział cenowy. Ja np sam od 1,5 roku jeżdżę głównie szuter i asfalt - wystarczyło zmienić opony na cieńsze i fajnie się jeździ.W przyszłym roku ponownie lasy i coś podobnego. Trochę tutaj małej uniwersalności a nie moda bo ładnie wygląda. jak napisałem najlepszy byłby cross ale w tej cenie nie ma cudów więc dobijają się po prostu względy estetyczne / wizualne. 

 

dzięki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...