Skocz do zawartości

BUTY ROADC 100 TRIBAN


Rekomendowane odpowiedzi

To decathlon - tak trzeba to COŚ oderwać/nadkroić i przykręcić SPD-y.

Takie same mam i choć wyglądają dziwnie od spodu to do jazdy rekreacyjnej za te pieniądze nadadzą się - jeżdżę w takich 5 lat i choć zdarły się nieco na bokach po 2-3 szlifach bocznych to są przede wszystkim przewiewne, dobrze dobrane rozmiarowo wygodne a jedyna wada to konieczność poprawiania wiązania sznurówek po 3-4 godzinach mocnej jazdy.

To są buty półsztywne więc transfer siły jest dla amatora przyzwoity - przede wszystkim da się w tym chodzić nawet po płytkach w mieszkaniu ;) - ostrożnie bo ostrożnie ale sie da nie rysując, kwestia nauczenia się chodzenia delikatniej - a poza tym na 2 dniowych  po 12h  jazdach da się w nich chodzić bez opuchlizny i w miarę komfortowo ... 

Jedyna wada poza rozsznurowywaniem się to trudność w SZYBKIM prawidłowym ustawieniu bloków - trwa to kilka godzin zanim wyczuje sie miejsce gdzie najlepiej  "napędza się" koła - ale to myślę "raz na zawsze" się robi w konkretnym rowerze więc nie jest to kłopot - miałem to 5 lat temu i do dzisiaj po regulacji pierwotnej nic nie zmieniałem - ale to kwestia filozofii samych SPD-ó a nie tych konkretnych butów.

Jazdy w SPD-ach trzeba się nauczyć - szczególnie że mając je mocniej pociskamy i wtedy WSZYSTKIE złe nawyki jazdy odzywają się bólem kolan, w kostkach czy nawet w biodrach (ale to specyficzne sytuacje ;) )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...