Skocz do zawartości

Giant Roam vs Giant Talon


Rekomendowane odpowiedzi

To tyle jeśli chodzi o teorię.

Pojechałem jeszcze dzisiaj na miasto poprzymierzać inne rozmiary ram i rowerów. Przymierzyłem cuba 17" - Zdecydowanie nie, za krótki. Poprzymierzałem inne 19" MTB i Crossy.
Wszędzie było podobnie. porównałem ramę z koim krossem 19" i okazało się że jest minimalnie wyżej górna rura - głównie przez dużo większy kąt (bo koło 29").
Nie dawało mi to spokoju, no bo jak to tak że nie ma ramy na której bym mógł jeździć ?

Rozpakowałem do końca rower i pojechałem na pierwszy test: miasto - ścieżki rowerowe, park, mniejsze skarpy, krawężniki itp. w sumie gdzieś około 10 km spokojnej jazdy.

Wrażenia zupełnie inne niż przymierzanie "na sucho". Rama wcale nie jest za duża - niby jest na styk ale w praktyce jazdy i częstych postojów na światłach etc. zupełnie to nie przeszkadza.

Co do korby wydaje się że nie jest tak źle. Co prawda ciągle jeździłem  na najwyższych biegach (w ramach testów, jak nie było innych osób na drodze ?, ale raczej to na miasto zupełnie wystarcza. Chyba póki co zostawie jak jest. Do sprawdzenia jeszcze na dłuższej trasie.

Jazda bardzo przyjemna - klasa osprzętu deore jest bardzo odczuwalna w porównaniu do tourney/acera ?
Duże koła, amor z manetką, świetna sprawa - na prostych się wyłącza a po skarpach/krawężnikach/progach zwalniających włącza i praktycznie się nie odczuwa wyboi.
Geometria faktycznie mocno rekreacyjna. Ale dla mnie to akurat zaleta. Dla jazdy rekreacyjnej/z rodzinką itp. jest wygodnie a przy ostrzejszej jeździe można przerzucić dwa pierścienie i odwrócić mostek - więc też pewnie będzie ok. 

Dziękuję pięknie wszystkim za komentarze/ sugestie i pomoc. Szczególnie dla jajacek i pepe. 

Przy dalszym użytkowaniu powrzucam jeszcze swoje spostrzeżenia na temat roweru i jazdy na nim w różnych warunkach i konfiguracjach ?

Odnośnik do komentarza

To fajnie, odnośnie jazdy na twardych przełożeniach, to być może warto poćwiczyć jazdę z wyższą kadencją, bo zapewne jeździsz z mniejszą niż zalecane 80. Wyższa kadencja jest bardziej efektywna, tylko trzeba się do niej stopniowo przyzwyczaić. Przy okazji napęd posłuży dłużej. 

Jak już nabyłeś mtb, to polecam też jakiś wypad na kręte leśne ścieżki. W mieście taki rower nie rozwija skrzydeł ☺️

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, pepe napisał:

To fajnie, odnośnie jazdy na twardych przełożeniach, to być może warto poćwiczyć jazdę z wyższą kadencją, bo zapewne jeździsz z mniejszą niż zalecane 80. Wyższa kadencja jest bardziej efektywna, tylko trzeba się do niej stopniowo przyzwyczaić. Przy okazji napęd posłuży dłużej. 

Jak już nabyłeś mtb, to polecam też jakiś wypad na kręte leśne ścieżki. W mieście taki rower nie rozwija skrzydeł ☺️

Odkąd się dowiedziałem że jest coś takiego jak kadencja ? (jakieś 1,5 roku) to właśnie staram się stopniowo ćwiczyć jazdę z wyższą. Do teraz odczułem wrażenie że to działa.
Niestety nie mam funkcji mierzenia kadencji więc nie wiem ile mi wychodzi obecnie. 

Na pewno będą wypady w leśne ścieżki. Dookoła mnie w końcu "Góry" Świętokrzyskie więc powinno być sporo opcji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...