Skocz do zawartości

Merlinhs

Użytkownicy
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Merlinhs

  1. Chciałem ostrzec wszystkich przed sklepem internetowym https://ctbike.pl/. Zamówiłem zapięcie rowerowe przez ich sklep internetowy. Po paru dniach dostałem maila że mieli pomyłkę na stronie i nie mają już na stanie tego towaru (zapięcie Knog Bouncer). W zamian tego mogę sobie zamówić inny towar lub prosić o zwrot pieniędzy. Poprosiłem o zwrot pieniędzy. Niestety w tym momencie kontakt się całkowicie urwał. Jak się okazało z tym sklepem już od wielu lat są takie same problemy. Jak można na przykład zauważyć na innych forach i opiniach na ceneo - opinie. Pewnie kasa przepadła. Ale dla zasady wykorzystam wszystkie możliwe środki żeby im uprzykrzyć dalsze oszukiwanie ludzi.
  2. Hmmm... Nie pocieszający filmik. Rozbrajanie U-lock'a KNOG Strongman
  3. Co sądzicie o takich zabezpieczeniach : 1) Zapięcie składane z alarmem ABUS. Trochę drogawe ale do zostawiania w pobliżu pracy wydaje się ok. Abus 6000A 2) Alarm po poruszeniu rowerem. Oczywiście jako dodatkowe zabezpieczenie do u-locka, albo składanego zapięcia. 3) NotiOne - tania alternatywa ochrony z GPS. Jako dodatkowe zabezpieczenie żeby znaleźć już po kradzieży. 4) Co do zabezpieczania w piwnicy lub koło pracy w wyznaczonym miejscu. Ogółem w stałych miejscach. Na Alli i nie tylko można nie drogo kupić proste zestawy do ochrony domu (na baterie). Np elemeny do alarmu montowane w oknach. Działają na prostej zasadzie przyklejania jednego elementu na stałe do ramy, drugi element na skrzydło. Gdy oba elementy się rozdzielą (zwiększą odległość) uruchamia się alarm dźwiękowy oraz jest możliwość wysłania wiadomości sms na dany numer (potrzebna karta sim/ ale można wziąć darmowy pakiet np. z Virgin ? ) 5) No i ochrona ostateczna Abus Granite Extreme 59 Jak ktoś ma drogi rower. Ale takiego to się nie zostwia byle gdzie ?
  4. Odkąd się dowiedziałem że jest coś takiego jak kadencja ? (jakieś 1,5 roku) to właśnie staram się stopniowo ćwiczyć jazdę z wyższą. Do teraz odczułem wrażenie że to działa. Niestety nie mam funkcji mierzenia kadencji więc nie wiem ile mi wychodzi obecnie. Na pewno będą wypady w leśne ścieżki. Dookoła mnie w końcu "Góry" Świętokrzyskie więc powinno być sporo opcji.
  5. To tyle jeśli chodzi o teorię. Pojechałem jeszcze dzisiaj na miasto poprzymierzać inne rozmiary ram i rowerów. Przymierzyłem cuba 17" - Zdecydowanie nie, za krótki. Poprzymierzałem inne 19" MTB i Crossy. Wszędzie było podobnie. porównałem ramę z koim krossem 19" i okazało się że jest minimalnie wyżej górna rura - głównie przez dużo większy kąt (bo koło 29"). Nie dawało mi to spokoju, no bo jak to tak że nie ma ramy na której bym mógł jeździć ? Rozpakowałem do końca rower i pojechałem na pierwszy test: miasto - ścieżki rowerowe, park, mniejsze skarpy, krawężniki itp. w sumie gdzieś około 10 km spokojnej jazdy. Wrażenia zupełnie inne niż przymierzanie "na sucho". Rama wcale nie jest za duża - niby jest na styk ale w praktyce jazdy i częstych postojów na światłach etc. zupełnie to nie przeszkadza. Co do korby wydaje się że nie jest tak źle. Co prawda ciągle jeździłem na najwyższych biegach (w ramach testów, jak nie było innych osób na drodze ?, ale raczej to na miasto zupełnie wystarcza. Chyba póki co zostawie jak jest. Do sprawdzenia jeszcze na dłuższej trasie. Jazda bardzo przyjemna - klasa osprzętu deore jest bardzo odczuwalna w porównaniu do tourney/acera ? Duże koła, amor z manetką, świetna sprawa - na prostych się wyłącza a po skarpach/krawężnikach/progach zwalniających włącza i praktycznie się nie odczuwa wyboi. Geometria faktycznie mocno rekreacyjna. Ale dla mnie to akurat zaleta. Dla jazdy rekreacyjnej/z rodzinką itp. jest wygodnie a przy ostrzejszej jeździe można przerzucić dwa pierścienie i odwrócić mostek - więc też pewnie będzie ok. Dziękuję pięknie wszystkim za komentarze/ sugestie i pomoc. Szczególnie dla jajacek i pepe. Przy dalszym użytkowaniu powrzucam jeszcze swoje spostrzeżenia na temat roweru i jazdy na nim w różnych warunkach i konfiguracjach ?
  6. Świetny licznik prędkości na podstawie przełożeń - wszytko bardzo ładnie widać. Dzięki za link. Co do Korby 22-36 , to na pewno byłaby to najczęściej używany zakres przełożeń. Wydaje mi się jednak że trochę mogło by braknąć momentami. Chociaż to do sprawdzenia w praktyce, nie mam doświadczeń kołami 28/29 i innymi korbami. Z innej beczki właśnie dowiedziałem się że mam krótkie nogi ? przy wzroście 180 cm, przekrok 80 cm. I na tej ramie 19" spoczywam kroczem na górnej rurce. Po przeszperaniu kilku wątków i poradników (polak po szkodzie) utwierdziłem się że tak nie powinno być. Zresztą jest odczuwalny pewien dyskomfort. Jak się siedzi na rowerze jest dobrze, ale po ześlizgnięciu się z siodełka ... Z tym przekrokiem wychodzi że powinna być rama 18" (jak wcześniej jajacek już pisał zresztą) . Z tym że na kołach 29 Cube nie ma takiego. A z kolei rama 17" obawiam się że będzie przy tym wzroście za krótka. Do sprawdzenia tym razem tylko w praktyce ... Choć z tego co się zorientowałem w większości MTB będzie problem z takim przekrokiem i wzrostem. Sam rower bardzo mi się podoba, w całej konfiguracji i możliwościach.
  7. No właśnie chodzi o model z 2018 r. Tu nie ma normalnego mocowania bagażnika i błotników (tylko dedykowane). Poza tym gdyby dało się wymienić korbę to i tak wersja z SL z wymianą korby lepsza: lepszy amor i już u mnie jest ten rower ? Jak nie da się wymienić korby to chyba zwrócę ?
  8. Dzięki za wyjaśnienia i przykłady. Nie to że chcę tam wkładać maksymalnie wąskie i lekkie opony dla zdobycia nie wiadomo jakich osiągów. Zdziwiłem się że smart samy przy jakby nie było agresywnym bieżniku mają podobne parametry jazdy do dużo mniej agresywnych marathon'ów. Nie mam doświadczenia z zbyt wieloma oponami a ze schwalbe to na razie żadnego. Dopiero będę testował ? Może 1,6 to przesada. Ale np 1,8 + błotniki. Na samym zbijaniu wagi też mi bardzo nie zależy. bo ma to niewielkie znaczenie przy mojej wadze (do 95 kg) i założeniu że raczej często coś tam na nim i tak będzie wożone. Sęk w tym że nie tylko do pracy, las i szutrówki. Ale powiedzmy że pon-pt. tak będzie głównie użytkowany. I chciałbym najprostszym sposobem dostosować najlepiej rower do takich celów. Rozumiem to tak że zmienić opony na jakieś bardziej "miejskie" + blokada widelca. Poza tymi dojazdami będzie inny teren, inne trasy i wtedy będzie zmiana opon na bardziej terenowe. (z tego co widzę jest jeszcze regulacja wysokości mostka przez zdjęcie 2 pierścieni). Sęk w tym że ma to być rower na dłuższy okres czasu i do różnych celów. Nie oczekuję przy tym że będzie super szybki i lekki a po zmianie opon super sprawny w terenie. Przy tym dosyć spora waga użytkownika i nierzadko dodatkowe obciążenia (sakwy, zakupy, fotelik z dzieckiem itp.). _______________________________________ Ale nic to. Z tego całego szukania rocznika 2018 i rozmiaru, zapomniałem że Attention od Attention SL różni się nie tylko widelcem ale i korbą. W moim rozmiarze i kolorze ? nie ma już zwykłego attention (bez SL). A korba Attention SL ma dwa blaty 22-36 i niestety to będzie dla mnie za mało ? W aktualnym krosie hexagon mam 26x36x48 i raczej to by było nadal optymalne, albo może nawet bardziej 44/32/24 . A teraz mam pytanie które może się wydać już sporym przekombinowaniem, jak na modyfikację nowego roweru. Czy jest możliwość wymiany w Attention SL 2018 Korby na 3 rzędową 48x36x26 ?? Korba manetka przerzutka przednia Przy założeniu że sam rower kosztuje ok 3300 a wymiana powyższych części ok 600 zł minus powiedzmy 300 za sprzedaż wymontowanych, Wychodzi że za 3600 miałbym jak dla mnie uniwersalny rower na różne okazje, w cenie wciąż poniżej lub porównywalnej do crossa (np. unibike zethons czy cube nature). Pytanie tylko czy taka zamiana korby jest możliwa i czy ogranicza się do tych trzech elementów które wymieniłem powyżej ?
  9. Może już mniej w temacie wyboru roweru ale jednak dalej w kwestii uniwersalnego MTB do dojazdów do pracy/ jakieś szutry leśne. Przeglądam sobie różne opony i tak się zastanawiam czy rzeczywiście opona smart sam będzie miała praktycznie taką samą charakterystykę jazdy, głównie chodzi mi o opory toczenia jak np. Marathon GT tour ?? Po wyglądzie bieżnika nic na to nie wskazuje, ale parametry ... ? (pomijam oczywiście szerokość opony i wbite ciśnienie) smart sam Marathon GT tour Zastanawiam się nad zmianą opon fabrycznych smart sam 28x2,25 na coś do codziennych dojazdów do pracy, a nawet może ścieżkami szutrowymi itp. czy jest sens zmieniać na marathon tour GT 28x1,75 czy smart sam 28x1,6 ?
  10. Ok zamówiony wysyłkowo Cube Attention SL z 2018 r. Cena wydaje się bardzo dobra: niecałe 3400. Mam nadzieje że wszytko będzie ok ?
  11. Jeśli chodzi o Cube Attention (coś tam znalazłem z 2018 r. ... chyba) to jeśli różnica w cenie jest minimalna to który lepiej wybrać : Attention SL z widelcem : RockShox Recon Silver TK SoloAir, PopLoc, 100mm czy Attention z widelcem: RockShox XC 30 TK Coil, 100mm, Remote Lockout Bardziej się skłaniam do sprężyna/olej - jeśli ma być prostszy w obsłudze i tańszy. Z drugiej strony niby powietrzny jest lepszy. Choć jak poczytać to akurat ten model niekoniecznie ma najlepsze opinie. Czy po prostu jest gorszy w porównaniu z jeszcze lepszymi ? Jak myślicie warto jednak brać powietrzny amor ? Łatwość zakładania i zdejmowania sakw z bagażnika/ dostęp do samej sakwy jak i wodoszczelność jak dla mnie jest nie do zastąpienia póki co ? Nie jest to taka męczarnia tylko trzeba się nastawić na inny typ jazdy ?
  12. Co raz bardziej się właśnie skłaniam jednak do Crossa. Chociaż nie wiem jak to będzie przy oponach 1,75 - 1,8 i błotnikach w Crossie. Mogą się nie pomieścić. A nie chcę takich mocowanych do sztycy i innych zamienników. Póki co jeszcze muszę przymierzyć Scotta Aspect 910. Co do torby to jednak dla mnie lepsze są sakwy. Pomijając fakt że już mam dwie ortlieb back roller które sobie bardzo chwalę to nierzadko przewożę jakieś dokumenty A4, tablet, czy zakupy ze sklepu ?
  13. Jak się przyjrzeć to widać że to nie jest taki sam otwór jak pod montaż bagażnika śrubką. Ten otwór jest dużo większy i właściwie nie jest to otwór tylko duże wgłębienie z jednej strony. Z drugiej strony jest zaślepione. To jest miejsce do mocowania adaptera z linii Cube ACID. Odpowiedź od przedstawiciela Ski Team (Cube) : Swoją drogą ten opracowany przez nich system jest całkiem fajny. No alee.. można zamocować tylko ten ich system - więc trzeba kupić od nowa bagażnik i błotniki - wcale nie tak tanio. W dodatku jak by coś się kiedyś popsuło to nie można zastąpić innym modelem.
  14. Szukałem modelu z 2018 ale bardzo ciężko znaleźć cokolwiek na kołach 29" i rozmiar ramy 19". Jak już coś znalazłem to w kolorze który nie powoduje u mnie sypmatii do roweru. Niby pierdoła ale jednak ... Znalazłem coś wysyłkowo ale attention SL, za 3500. Cena chyba dobra. Nie wiem tylko jak to będzie z kosztami serwisu takiego amora. Wolałbym bardziej coś bezobsługowego. Niebieski połysk (ostatecznie mógłby być). Wolałbym matowy. Kolorystyka z tego roku mi pasuje ? Wysłałem pytanie do producenta o możliwość mocowania tradycyjnego bagażnika i błotników. A nóż odpowiedzą.
  15. Obawiam się że nic z tego. Tak to teraz wygląda : Zdjęcie Ale nakombinowali. Można oczywiście mocować do widelca na obejmy - mam tak obecnie. Ale to tylko ostateczne i raczej kiepskie rozwiązanie. Rysuje ramę, tragicznie wygląda, przesuwa się itp.
  16. Udało mi się zobaczyć Cube Attention na żywo. Poza samą wysokością ramy w stosunku do przekroku (tak na styk) pasował bardzo dobrze. Opony na pewno do zmiany na co dzień na jakieś 1,75. Niestety w wersji 2019 nie ma otworów montażowych w tylnym trójkącie do mocowania bagażnika. Z tego co patrzyłem wcześniejsze modele miały te otwory. Tylko teraz pozostaje pytanie jak zamocować zwykły bagażnik do takiej ramy ? (mam np. Kross Travelrack). NA stronie pisze : "Nowością w modelu 2019 jest udoskonalenie tylnego trójkąta, dzięki czemu mocowanie bagażnika i błotnika jest jeszcze łatwiejsze i schludniej wygląda, a nam pozwala na szybkie i sprawne dopasowanie roweru do codziennych dojazdów do pracy czy weekendowych wypadów" Tylko nie rozumiem jak to udoskonalenie ma wyglądać ? Poprzez usunięcie otworów montażowych ? Czy teraz montaż bagażnika jest możliwy tylko poprzez jakieś dedykowane przez cube przejściówki ? Znalzałem coś takiego : Link 1 Link 2 Czy ktoś ma doświadczenia jak wygląda mocowanie bagażnika w modelach rowerów Cube 2019 ?
  17. No tak dlatego zapytałem o opony o szerokości do 1,75. Rozważam opcję na twardsze trasy z węższymi oponami. Tak jak pisałem wyżej mimo wszystko większość drogi będzie taka. Na zdjęciach tego Cube Attention nie widzę otworów do mocowania bagażnika (góra tylnego trójkąta) ? czy mocowanie tylko przez przejściówkę ? Odnośnie samego rozmiaru ramy. Mam 180 cm - więc tak akurat pomiędzy dwoma typowymi rozmiarami się plasuje przeważnie. W giancie talonie 29 ramie 19 przy siodełku jest ok -troszkę luzu, ale już przy kierownicy zahaczam trochę kroczem o ramę. Teraz w starym krossie na całej długości górnej ramy nie zahaczam wcale. Trochę się do tego przyzwyczaiłem. Jak to powinno być poprawnie ? Co sądzicie o Giant Talon 1 ? Te dwa modele najbardziej przejrzałem i posprawdzałem.
  18. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Choć z początku wydawało mi się że przy takich proporcjach tras utwardzonych w stosunku do terenowych będzie lepszy Cross to licząc plusy i minusy też mi wychodzi że jednak MTB. Co do opon to nie mam dużego doświadczenia w różnych typach będę dopiero testował, ale jak już kupię nowy rower - do 26" nie ma co pakować już kasy na testy. Dlatego też myślę że większy wybór różnych opon będę miał do Gianta 29 niż do Gianta 27,5. Nie wiem czy mam rację. Możesz polecić coś dobrego na różne tereny (asfalt, szutry itp bez szaleństw) o średnicy do 1,75 co można nabić do ciśnienia większego niż 4,5 bara ? Co do prezentowanych modeli rowerów to mimo wszystko odpadają właśnie ze względu na brak amorka - jakiegokolwiek. Sam dodatkowy ciężar ma pomijalne znaczenie a na pewno będzie przydatny. Zwłaszcza z możliwością jego wyłączenia (czy to na manetce czy na widelcu). Co do Krossa to racja - lepiej go zostawić na zimę ? V-braaki jednak chyba nie dadzą rady. Co do prostoty w naprawie linka stalowa na tarczówkach jest w zupełności wystarczająca. Już się pogodziłem z hydraulicznymi tarczami. A jak będą kiedyś mi sprawiać problemy to zamienię na jakieś dobre mechaniki. Szczerze mówiąc nie znam zupełnie tej marki. Ale po szybkim przeglądzie ten model wygląda bardzo zachęcająco ? Obawiam się tylko że nie będę miał możliwości zobaczenia go na żywo u siebie w mieście.
  19. Witam wszystkich, Mam prośbę o radę na temat MTB vs Cross. Temat chyba najczęściej wałkowany - zdaję sobie z tego sprawę - Choć możliwości wyposażenia i rozmiar kół w nowych MTB chyba nieco zmieniają sytuację jeśli chodzi o uniwersalność. Do tej pory jeździłem na Kross Hexagon V6 (prod. coś koło 2011). Początkowo na oponach 26x1,95, a w ostatnich latach ze względu na to że codziennie do pracy i tak dojeżdżam po ścieżkach rowerowych i robię więcej tras z bagażem (sakwy, namiot itp) po terenach leśnych żwirowych + trasy ala Green velo zmieniłem na semislicki 1,75. Jazda na twardych podłożach jest znacznie lżejsza. Co nie zmienia jednak tego że od czasu do czasu jest też rekreacyjnie trudniejszy teren (las, piach, korzenie, kamienie) - tutaj w ruch idą opony np kenda kinetics 26x2,1 (tak samo zdarza się w zimę po śniegu używać tych opon do rekreacyjnych wypadów - raczej krótkich). Koniec końców rower już ma za dużo "luzów" elementów do wymiany, przekrzywień i zamocowanych przejściówek (np. do mocowania bagażnika) itp. i stwierdziłem że czas go zmienić na coś nowszego. Patrząc procentowo na zrobione km to będzie jakieś 70-80% terenu utwardzonego (leśne ścieżki, drogi pożarowe, ścieżki rowerowe, boczne ulice, green velo). Do tego codzienne dojeżdżanie do pracy, zakupy i coś załatwić na mieście (jeśli tylko nie jest potrzebny samochód - wolę rower). Praktycznie zawsze mam bagażnik z sakwą na codzień (zawsze jest w niej kurtka przeciwdeszczowa ? ). W związku z planowanymi kilkudniowymi wypadami z bagażem rowerek będzie nieco obciążony. Ja sam ważę koło 95 kg + bagaż (sakwy, namiot, itp). Jeśli chodzi o napęd to wydaje mi się że jednak wolałbym 3 zębatki z przodu - zdarza się i to nie rzadko że po paru godz. jazdy z bagażem pod górkę wjeżdżam na najniższym biegu z przodu i z tyłu ? Wydawało by się że najlepszy będzie Cross : myślę tutaj o Giant Roam 1. Choć już o wypadach w trudniejszy teren raczej zapomnę. Jazda zimą po śniegu na wąskich oponach też raczej nieciekawa. Z drugiej strony jak popatrzeć na Giant Talon 1 (koła 29 czy tam 28) - to ma wszystkie niezbędne otwory i możliwości do zamocowania bagażnika, błotników, sakw. Co do pozycji za kierownicą - to i tak na co dzień mam jakieś rogi przy kierownicy - dosyć często zmieniam pozycję rąk żeby nie bolały nadgarstki .W przyszłości i tak pewnie zamocuje ergon'y GP-5 - na dłuższe wypady muszę mieć możliwość kilku chwytów - raz bardziej pochylonych a raz bardziej na prosto . Dodatkowo w Talonie mogę zmienić opony na wąskie 28" i będzie się lżej jechało na "zwykłych" trasach. W drugą stronę już tak nie zrobię tj do Roama nie założę szerokich opon - maks to chyba 1,75. Dodatkowo w talonie mam blokadę skoku w manetce - więc na twardych drogach mogę usztywnić widelec. (w roamie w sumie też z poziomu widelca). W związku z powyższym zastanawiam się czy faktycznie Cross (Roam) będzie lepszym wyborem i bardziej uniwersalnym niż Talon w moim przypadku. Czy jednak przy w/w trudniejszych trasach czy jeździe po śniegu z niewielką intensywnością w ciągu roku (powiedzmy te 20%) Cross w zupełności wystarczy ? A może korzyści w Crossie będą pomijalne przy założeniu że i tak wymienię opony i założę chwyty umożliwiające zmianę pozycji. _________________________ Z innych kwestii: Przez te parę lat przyzwyczaiłem się do mojego 26 calowca MTB z wąską kierownicą i jak próbowałem w sklepie talona i roama to jakoś tak mi niewygodnie się jeździło z szeroką kierownicą. Zakładam jednak że to kwestia przyzwyczajenia - a nie mam możliwości popróbować takich rowerów dłużej. Wolałbym chyba dobre mechaniczne tarczówki niż hydrauliki ze względu na łatwość naprawy/regulacji - ale to już chyba nie do spotkania w aktualnych ofertach. Miałem jeszcze pomysł żeby ponaprawiać i powymieniać wszystko w krossie i zostawić go na trudniejsze wypady - już bez bagażnika i błotników. A nowego roma przystosować do dłuższych wypadów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...