Skocz do zawartości

Najgorsza wizyta w sklepie rowerowym!


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie byłem w najgorszym serwisie w swoim życiu.


Pojechałem na przymiarkę i oglądanie roweru (Giant Trance 2 29 z 2019)
Dzień wcześniej oczywiście się umówiłem, telefon odebrała miła Pani, taką samą spotkałem w serwisie (głos łatwy do rozpoznania) - miła przynajmniej ale to serwisanta bardziej chciałem spotkać niż ją ale no ok. Witam się, wspominam o rozmowie i ona pokazuje mi rower, mówie że chciałbym się przejechać i czy można go przygotować, bo rower stał bez pedałów, lekko sflaczały, a w dodatku patrze że cena coś się nie zgadza i plakietka jakaś błędna, bo było napisane "Of-road 27.5" i cena mniejsza o 300zł (jak za trance 2 27.5), pytam czy to na pewno ten rower bo coś tu się nie zgadza. Mówi, że nie wie i dziękuje za zwrócenie uwagi i mówi że razie co przygotowali też drugi rower(ten na innych kołach), podchodzę i patrze że też trance ale na kołach 27.5 (czarny) i na nim wisi plakietka off-road 29 i prawidłowa (katalogowa) cena jak za trance 2 29.
No ale to tak na wstęp, mówie sobie że każdemu może się zdarzyć ale coś tutaj jest nie tak od razu już widzę, po tym jak powiedziałem jej czy mógłby ktoś przymocowac pedały to woła jakiegoś pana, myśle sobie że no wyjdzie serwisant w końcu bo ta babka to ledwo co ogarnia. Wychodzi, ehkm, "wychodzi" jakiś starszy dziadek z wojskową marynarką, utyka troche. Mówie sobie że no pewnie jakiś wprawiony, 40 lat stażu, na pewno pomoże z rowerem i doradzi co nie co. Ta babka do niego mówi że trzeba pedały przymocować, on coś tam pod nosem swoje mówi... no i tutaj zaczęło się...
- Gościu w ogóle nie wiedział jak zamocowac rower na stojak, rower prawie się przewrócił i spadł, ale no udało się jakoś, tylne koło zamocowane, przednie nie, bo ta pani trzymała kierownice(nie chceli pewnie zaliczyć kolejnej wtopy). Mówie czy może pomóc to nie nie. Ok to czekam. Po jakoś 5 min 1 pedał przymocowany ,drugi troche szybciej. Potem przyszła pora na regulacje siodełka. Pani w między czasie wali jakimiś sucharami by złagodzić sytuację. Przyglądam się co do siodełka i patrzę, że nie ma tam opcji regulacji ręcznej (poprzez taką wajchę) tylko trzeba imbusem.. Tutaj coś mi nie pasowało bo na zdjęciach i filmikach widziałem że jest opcja regulacji tego poprzez właśnie wajchę, w dodatku przednia wajcha do mocowania opony była czerwona(a powinna być czarna jak na zdjęciach i filmikach), wiem że to szczegóły ale oglądałem akurat ten rower chyba z godzine i mu się przyglądałem w sieci a na żywo parę szczegółów było innych. Wracając do regulacji siodełka gościowi wypadał imbus chyba z cztery razy z ręki... 
Dziadek w ogóle nie ogarniał. Pytam ich jak działa ta sztyca regulowana poprzez ten "przycisk" to dziadzio mówi że to nie sztyca tylko przerzutka (!??WTF?). Nie umieli ustawić siodełka bo siodło ciągle opadało w dół, ja też nigdy nie obsługiwałem tej sztycy więc nie wiem jak to się ustawia, ostatecznie pomimo zamontowanych pedałów na rowerze nie mogłem się przejechać bo opadało wspominane siodełko pomimo zabawy w przycisk do regulacji sztycy. Pomyślałem sobie że jak oni będą serwisowali mój rower to będzie makabra... Potem przychodzi jakiś gościu z zewnątrz i pyta się też o serwisantów, babka odpowiada że jeden umarł (dosłownie) a drugi(jedyny) jest na wyjeżdzie w Warszawie i jutro będzie.. Mówie do nich że chyba jednak spasuje dzisiaj, ze moge jutro przyjsc jak bedzie serwisant, bo mi glupio na to co patrze i nie chcialbym by cos zostalo popsute...a zależy mi by rower był dobrze przygotowany i tez mam duzo pytań o tym rowerze. Przyjdę jutro.

No i tyle... Nie wiem co o tym myslec, wiem ze cena byla mniejsza niz te 300zl od katalogowej ale akurat i tak chcialem sie targowac o 13% od ceny katalogowej (udalo mi sie taki rabat zrobic na jednej ze stron)...

Jednak no kurde nie smak mi pozostal, sklep stoi z takimi ludzmi, przyjdzie ktos kupic rower to jak zobaczy kto ich obsluguje to sie przeżegna.

Szkoda gadać, w dodatku ta osoba co składała ten rower to widać że też pewnie nie ogarniała, czemu wajcha od tego roweru z przodu była czerwona zamiast mieć odpowiedni kolor, brak też regulacji siodełka poprzez wajchę (zamiennika nie mieli, nawet nie nalegałem by szukali, montaz potrwałby pewnie godzinę). 
 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, jajacek napisał:

Haha. No nie jesteś pierwszy, który ma takie doświadczenia. I nie pierwszy w sklepach Giant. Tak swoją drogą jak masz problem odróżnić normalną sztycę od myk-myka to radzę wziąć jakiegoś ogarniętego kumpla kupując, żebyś nie został zrobiony w bambuko.  A jakie to miasto?

nie pisalem ze nie umiem odróżnić, to byla sztyca regulowana, tylko ciągle opadała jak sie na niej siadało, naciskanie guzika nic nie dawało., a z tego co wiem naciska sie guzik by sztyca opadla i naciskasz by poszla do gory i tam juz zostala na stale az znowu nacisniesz guzik, tutaj opadala zawsze

Odnośnik do komentarza

Jednak sklep działa, umówiłem się na jazdę i oglądanie roweru, gość powiedział że sztyca byłą źle ustawiona i juz działa (widać że w końcu kompetentny)

-ktoś doradzi jak poruszyć temat innego koloru szybkozamykacza w tylnej piaście? (ten  od wyjmowania koła)? Powinien być czarny a nie czerwony.
-Dodatkowo skąd mam pewność (skoro szybkozamykacz jest inny) to że inne części nie były ine zamontowane?
-Jak też sprawdze czy to na pewno rama L a nie XL? rower wydawał się duży jak wczoraj go oglądałem.
-Dodatkowo jak sprawdzić że to rower z tego 2019 a nie 2018?
 

Odnośnik do komentarza

Weź kogoś ze sobą - będzie łatwiej,

 

5 minut temu, forii napisał:

ktoś doradzi jak poruszyć temat innego koloru szybkozamykacza w tylnej piaście? (ten  od wyjmowania koła)? Powinien być czarny a nie czerwony.

Po prostu o to spytaj, że na zdjęcia rower jest cały czarny czy coś - poza tym tam nie ma szybkozamykacza tylko sztywna oś.

Może sztywna oś była uszkodzona i wymienili na inną jaką mieli w sklepie. To jest to pole do zbicia ceny, bo T chciałeś mieć rower tak jak katalogowo z czarnymi zaciskami sztywnej osi.

6 minut temu, forii napisał:

Dodatkowo skąd mam pewność (skoro szybkozamykacz jest inny) to że inne części nie były ine zamontowane?

Zawsze możesz posprawdzać wszystkie części - oznaczenia itp.

8 minut temu, forii napisał:

Jak też sprawdze czy to na pewno rama L a nie XL?

Rozmiar ramy powinien być na naklejce na ramie.

 

9 minut temu, forii napisał:

-Dodatkowo jak sprawdzić że to rower z tego 2019 a nie 2018?

Sprawdź czym te rowery się różniły. Ale ja osobiście wolałbym z roku zeszłego - znów można potargować cenę.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, forii napisał:

Jest szybko zamykacz z przodu na piaście, żeby łatwo koło wyjąć i potem zamontować, nawet ja to mam w swoim XC

39 sekunda(patrz na piaste i czarny szybkozamykacz - w sklepie był jakiś większy i czerwony)
https://youtu.be/06KtO-SZnSY?t=39

Mylisz pojęcia - to co nazywasz szybko-zamykaczem to tylko zacisk.

Szajbajk lepiej Ci to objaśni: https://www.youtube.com/watch?v=7r6jQERdE_I&t=311s

 

Odnośnik do komentarza

Okej a więc to o zacisk mi chodziło, w sklepie dobrze pamiętam że dano mi czerwony, nie wiem, może pomysleli że niebieski z czerwonym jakoś będzie pasował no ale nie dla mnie, jest szansa że mi to wymienią? GIANT NA PEWNO NIE DAŁBY CZERWONEGO...

no i co z tą rurą podsiodłową 43cm(M)? vs 48cm (L) pod mój wzrost?
 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, forii napisał:

Okej a więc to o zacisk mi chodziło, w sklepie dobrze pamiętam że dano mi czerwony, nie wiem, może pomysleli że niebieski z czerwonym jakoś będzie pasował no ale nie dla mnie, jest szansa że mi to wymienią? GIANT NA PEWNO NIE DAŁBY CZERWONEGO...

Nie wiem czy Ci wymienią - jak nie spytasz to się nie dowiesz. 

W pewnym sensie ten sklep to Giant.

 

3 minuty temu, forii napisał:

no i co z tą rurą podsiodłową 43cm(M)? vs 48cm (L) pod mój wzrost?

Musisz poczekać na kogoś kto ma większe doświadczenie z takimi rowerami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...