Skocz do zawartości

JAKI ROWER DO 6500 zł ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałam, mierzyłam się róweniż w pedal force.

Poniżej wyliczenia.

Gender:                         Female
Units:                          cm
Height:                         172.00
Sternal Notch Height:           143.50
Inseam Length:                  82.00
Tigh Length:                    38.00
Arm length:                     65.00
Shoulder Width:                 37.0
Foot Length:                    25.00
Saddle Height over handlebar:   0 - preferuje nie obciążać nadgarstków

opcja: SPORT MTB

 Bicycle Sizing Recommendations:

                                       Pedal Force               (Jenson USA)   

Straddle Height:                77.3cm                  (76cm)
Seat Tube Angle:                75.0 deg
Crank Arm Length:               170.0 - 175.0 mm      
Saddle-Pedal Length:            86.5-88.5cm      
Top tube Length:                57.7 cm                (61.5cm)
Stem Length:                    95-125 mm             (90mm)
Handlebar Width:                38.0-52.0 cm       (38 cm)

Cube 17" ma długość górnej rury właśnie 57.5cm (w moim obecnym rowerze również 58cm) czyli praktycznie identycznie jak w wyliczeniach, natomiast wątpię, aby mostek miał wskazaną długość 9.5-12cm, zazwyczaj jak mierzyłam w poziomie mostki (aby mieć odległość kierownicy od rury pod siodełkiem w linii prostej) to miały około 6cm (obecnie mam 12cm) czyli łączna długość około 64cm to jest o 6cm mniej niż wskazuje kalkulator Jenson USA (70.5cm) i niż mam teraz, a to jest już dużo. na tzw. rozmiarze S czuje się jak na rowerze dziecięcym i każdy sprzedawca daje mi M. do pełnego porównania pozostaje mi sprawdzić na jakiej wysokości mam obecnie siodełko.

 

Odnośnik do komentarza

Mi ten Jenson ramę XL wyliczył. Ale może coś źle wprowadziłem...
Mostki 60mm zdarzają się raczej w mniejszych ramach. Albo w ramach o progresywnej geometrii jak w XC 100 i XC 500 z Decathlonu.
Nie przywiązuj się do oznaczeń S/M/L bo są to czasem chore oznaczenia. Normalnie dla Ciebie i dla mnie odpowiednim rozmiarem jest M czyli 17,5 cala. S w Kellys jest to też 17,5 cala. I tak jest u paru innych producentów.

Cube ma bardzo rekreacyjną geometrię. Na wysokość prawidłową. Na długość o rozmiar mniejszą. A rowery wyścigowe mają np. wyścigową geometrię gdzie rozmiar na wysokość jest np. M a na długość L. Dlatego sugeruję się nie przejmować oznaczeniami ani podpowiedziami sprzedawców bo często chcą sprzedać to co jest na magazynie.  Natomiast gdybyś lubiła bardzo wyciągnięta pozycję to 19 cali w Cube może być ok.

Z proporcji które wprowadziłaś wynika że masz dość długie nogi i trochę krótszy tułów. Więc taki Cube powinien się w te proporcje wpasować. Mostek rzecz wymienna i można go zmienić na taki żeby długość kokpitu była odpowiednia. Ja też zmieniałem na dłuższy. Oryginalnie miałem 70 mm. Trzbe tylko pamiętać że dłuższy mostek daje bardziej stabilną pozycję na zjazdach i podjazdach. Natomiast kosztem zwrotności.

Odnośnik do komentarza

Miło przeczytać, że ma się całkiem długie nogi ;) ręce też trochę dłuższe, dlatego wolę kierownicę mieć trochę dalej. Dużo wiedzy mi przybyło przy wymianie tych wiadomości ;)

jestem niepocieszona, bo nie ma już modelu z 2018 z 2x10 Deore i amortyzator Roxshox 30 Silver TK 27.5/29 Solo Air,. Teraz nie wiem czy wybrać GT Avalanche Expert 2019 1x11 SLX i amortyzator  RockShox Recon RL czy Elite z 2x10 Deore i amorytyzator Suntour XCR32 RLR.

Odnośnik do komentarza

XCR RL jeśli nie jest powietrzny to jest to komplety strucel. Pod moją koleżanką, co prawda ważącą ok. 50 kg, prawie w ogóle się nie uginał. Po zmianie roweru na taki z RockShox Reba śmiga jak szalona i jest zachwycona. Więc najchętniej RockShox/Manitou jakikolwiek. Natomiast trzeba zdawać sobie z konsekwencji napędu 1x.  Może przejdź się do Decathlonu jak możesz i się umów na pożyczenie XC 100. Można wziąc na 3 dni na testowanie. I oceń czy 1x to jest to co potrzeba.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...