Skocz do zawartości

Fitness ok 2,5k w Warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pora przejść z veturilo na coś ciut szybszego , tym bardziej że żona sobie gravela sprawiła.

 

generalnie uprzedzam - nie znam się ?

 

wybór padł na fitness

lektura przeczytana, budżet do 2800zł ...ale wolałbym mniej ?

w polu poszukiwań:
- Kellys 10 lub 30
- Kross Pulso
- Merida Speeder 100
- Romet Mistral Urban (gdyby się znalazł jakiś starszy, nieprodukowany w tym roku)
- Cube SL Road
- Marin Muirwoods

 

Problem w tym, że w wielkim mieście Warszawie sklepów jest ogrom, ale zdają się być wypełnione crossami, różnymi "barankami", góralami, trekkingowymi i ofc miejskimi.

Przedzwoniłem chyba każdy sklep który jest na google mapie + sklepy podane jako dystrybutorzy u producentów i ....
- nie bierzemy w ogóle fitness, nie sprzedają się
- nie, nie ma
- jak pan kupi możemy ściągnąć , ale musi się pan zdecydować.

 

 

Na razie udało mi się "dorwać" Krossa Seto i Cube SL - Cube o wiele bardziej komfortowo się siedziało  - to może być kwestia różnicy rozmiaru (Seto jest max w L-21, sl road jechałem 62cm - mam 189cm). Meridę też jestem w stanie się umówić i przymierzyć.

SL Road był w wersji pro, ale jak rozumiem geometria ta sama. Komfort był wystarczający, ale nie ukrywam, wolałbym coś tańszego, nadwyżkę na kask, błotniki, bagażnik, światła etc.

 

 

Pytanie do Warszawiaków i słoików - widzieliście gdzieś w stolicy Krossy Pulso, Romety Mistral Urban lub starsze roczniki powyższych z listy?

chciałbym usiąść na rowerze zanim coś kupię, a tydzień codziennych googli i dziesiątki telefonów z pytaniami nic mi nie dały...

 

 

Odnośnik do komentarza

Skoro nie biorą bo nie sprzedają się, jest po temu powód. 9/10 użytkowników rezygnuje z takich rowerów. Sam mam co prawda taki do jazdy po mieście ? Ale jest to mój czwarty rower oprócz szos i mtb.
Natomiast trzeba wiedzieć dlaczego się taki kupuje i jakie są różnice między klasycznym fitnessem a przerobioną na fitnessa szosą endurance. Klasyczny fitness to Specialized Sirrus. I to też nie z każdego roku. Rower, który ma ekstremalnie długą główkę rury sterowej dającą stosunkowo wyprostowaną pozycję, mający długą bazę kół żeby było wygodnie i napęd trekkingowy lub szosowy. Ja osobiście wolałbym taki, który akceptuje opony tak szerokie jak gravel. Czyli 700x42 a optymalnie 700x45. Budżet skromny więc trzeba będzie znaleźć kompromis. Triban jest to skundlona szosa. Może być ale najszersze opony to 700x35. Jeśli takie wystarczą to jest to sensowny wybór. Kellys i Meridę sprzedaje mój kolega w sklepie Legion na Górczewskiej naprzeciwko Tesco. Cube w Polsce dystrybuuje Ski Team więc powinni mieć w głównej siedzibie na 17-tego stycznia albo na Karolkowej na Woli.

Romet i Kross porządne sklepy niechętnie sprzedają. Duża awaryjność i bardzo kiepska współpraca z producentami. Kross chyba widziałem w Airbike na Ostrobramskiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...