Skocz do zawartości

Lampka - brak przedniej szybki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam mały wielki problem. Postanowiłam więc, zapytać was o radę bo nie potrafię sama nic mądrego wymyśleć... Posiadam w rowerze lampkę Lumotec Flysenso, idealnie dopasowaną i całkiem fajna lampkę. Niestety pękła mi przednia szybka w tej lampce i dioda jest odsłonięta ? Zastanawiam się, czy macie może jakies pomysły jak zastąpić tą oryginalną przednią szybkę? Oczywiście mogłabym kupić nową, wiem. Ale a) lapka jest sprawna i prawie nowa, nie mogłabym więc pogodzić się z jej wyrzuceniem, b) nowa kosztuje ponad 200zł (dla mnie to dużo). Myślałam więc o przyklejeniu jakieś pleksi, lub szybki z innej lampki, ale niewiem czy to zda egzamin...? Może znacie podobne przypadki i macie jakieś pomysły?

58870226_1035450879978805_8514185039779463168_n.jpg

Odnośnik do komentarza

Ale pękła Ci szybka z reflektorem razem czy reflektor jest cały a sama szybka jest do niczego?

Bo całą siłą tej lampki to tzw. asymetryczny reflektor który kieruje w specyficzny sposób wiązkę światła - bez niego lampka jest do wyrzucenia bo sama szybka pełni rolę osłony a reflektor to serce i idea tej lampki, chyba że dorwiesz gdzieś połamana lampkę ale z całym refem - pozostaje CI tylko szukać okazji na olx czy allegro ...

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Jushka napisał:

Niestety pękła mi przednia szybka w tej lampce i dioda jest odsłonięta

 

3 godziny temu, Jushka napisał:

a) lapka jest sprawna i prawie nowa, nie mogłabym więc pogodzić się z jej wyrzuceniem,

To może spróbuj ją reklamować, chyba że dopomogłeś jej z tym pęknięciem ?

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Mociumpel napisał:

Ale pękła Ci szybka z reflektorem razem czy reflektor jest cały a sama szybka jest do niczego?

Bo całą siłą tej lampki to tzw. asymetryczny reflektor który kieruje w specyficzny sposób wiązkę światła - bez niego lampka jest do wyrzucenia bo sama szybka pełni rolę osłony a reflektor to serce i idea tej lampki, chyba że dorwiesz gdzieś połamana lampkę ale z całym refem - pozostaje CI tylko szukać okazji na olx czy allegro ...

Hmmm pękła sama szybka. Jest tam jeszcze takie metalowe małe coś co nakłada się na diodę. Czy to jest reflektor?

Odnośnik do komentarza

To małe metalowe błyszczące coś to reflektor - on jest najważniejszy - nie należy macać tej gładkiej jak lustro powierzchni.

Ktoś sprytny mógłby wyciąć szybkę z pleksi i zwykłym klejem na ciepło (wersja druciarska) objechać naokoło po zewnętrznej obklejając w ten sposób pleksę do obudowy (a gluty klejowe poucinac jak wyschną)  lub bardzo się przyłożyć i na drukarce 3D wykonać odpowiedni pierścień i przykleić szybkę do obudowy jakimśs dobrym klejem typu "kropelka".

Ewentualnie wykonac kombinacje czegos powyżej w wersji podobnej - istotą byłby dobrej jakości przezroczysty plastik i ukształtowanie go w szybkę - reszta to kwestia pomysłu.

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie wpadłam na ten sam pomysł :) juz nawet wyszperałam jakąś starą ramkę z ikei z szybką pleksi, tylko się własnie zastanawiałam czy taka przeźroczysta szybka będzie ok, jeżeli te orgyginalne szkiełka nie przepuszczają tak bezpośrednio światła... Ale dzięki, za odpowiedź, spróbuję iść w tą stronę :) :) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...