Skocz do zawartości

Stroje ze sklepu odziezdlakolarzy.pl

Polecane posty

Czy to chińskie podróbki markowej odzieży? W USA przyjeżdża policja i aresztują gościa od razu. Nawet mam kolegę, którego aresztowano i deportowano za sprzedaż takiej odzieży na ebay'u.

Chyba że się mylę i wszystkie ciuchy są oryginalne. Wtedy zwracam honor.

Tutaj trochę o tym zjawisku poczytasz, także w komentarzach:

http://blog.stylowa.pro/czy-warto-kupowac-chinskie-podrobki-odziezy-rowerowej/

Cóż, najczęściej w takich przypadkach nie dowiesz się, póki sam nie kupisz. Z jakością może być różnie, różnie też może być z Twoimi odczuciami, bo zależy ile czasu jednorazowo chcesz spędzać na rowerze w konkretnych ciuchach.

No i wszystko stało się jasne. Wklejam korespondencję od Specialized:

"

Dzień dobry Panie Jacku.

Firma “FROGMAN – 331 cycle shop”, nie jest naszym dealerem, a oferowane przez niego produkty z logiem Specialized nie pochodzą z legalnej dystrybucji.

Dodatkowo informacja, która pomoże panu uniknąć podrabianych produktów:
Specialized do produkcji swojej odzieży nie używa materiału typy collmax lycra.

Za Specialized Europe B.V

Bereza Bartłomiej

Custom Service ISS Representative Poland and Czech "

Łukasz, przeczytałem ten tekst, z linka który wkleiłeś. Ciekawy. Generalnie podróbki nas zalewają. Nie wiem jakie produkty są najczęściej kopiowane jeśli chodzi o sprzęt i akcesoria rowerowe ale spotkałem się z podrobionymi ramami i kierownicami karbonowymi, Specialized, Pinarello i FSA. Na Allegro jest zalew podrobionych kasków Specialized. Może warto kiedyś napisać jakiś artykuł na ten temat i podać jak odróżnić podróbkę od oryginału. Najgroźniejsze są kierownice, sztyce podsiodłowe i koła bo wielu ludzi połamało się już przez pęknięte kierownice i koła z podłego, podrobionego karbonu. Ramy szosowe pękają rzadziej. Natomiast karbonowe ramy MTB nagminnie i nie ma to znaczenia czy oryginalne czy podrobione.

A tu jeszcze kilka słów o karbonowych kołach od SzymonBajka:

http://szymonbike.blogspot.com/2012/05/obrecze-carbon-z-chin-review.html

Ogólnie w kwestii produkcji i sprzedaży panuje Dziki Zachód. Jeżeli chodzi o wpis z rozpoznawaniem podróbek, to ciężko mi będzie go przygotować, nie mając oryginału i podróbki w ręku.

No i często widać to na pierwszy rzut oka, po tym jak się spojrzy na sprzedającego, opis i podejrzanie niską cenę.

Ale myślę nad poruszeniem innego tematu, o którym na razie nie będę pisał ;)