Skocz do zawartości

Dobór ramy CUBE ATTAIN SL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poproszę o pomoc w doborze rozmiaru ramy, przy ewentualnym zakupie CUBE ATTAIN SL. Skłaniam się ku 53, ale mam wątpliwość, biorąc pod uwagę wewn. długość nogi. No i ten brak możliwości przymiarki... Podobno mój wzrost bardzo graniczy pomiędzy 53/56. Chcę kupić używkę z neta w rozm. 53. Na miejscu odwiedziłam kilka sklepów i żaden nie dysponował modelem w takim rozmiarze, co utrudnia temat...

Wzrost 170cm, przekrok 84cm.

Przesiadka z Triban100 w rozmiarze M.

Częstotliwość jazdy: po kilka godzin, 60-100km, w sezonie zamierzam intensywniej.

 

Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Już myślałam, że zrobię tu karierę z jedynym wątkiem na forum, bez  żadnego posta w odpowiedzi ?

Rzecz z Tribanem ma się tak, że przymierzałam się fizycznie do S i M przed zakupem. Na S czułam się nieco jak na rowerze dziecięcym, podczas jazdy... Był mi za mały, w moim odczuciu. Wybrałam Mkę - zdecydowanie większy komfort po przesiadce z S. Przejechałam dotąd jakieś 2000 km i kojarzę je jedynie z przyjemną jazdą - żadnego bólu karku, pleców, kolan itp. itd.

Odnośnie granicy 56 - taką informacją poczęstował mnie pan sprzedawca, w sklepie z rowerami Cube właśnie. 

Ech, rzucę się chyba na ten 53, trochę w ciemno i będę kombinować z dostosowaniem go pod siebie. Rower mi się podoba.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza

To że z grubsza się dobrze czułaś na M nie znaczy że był dobrze dobrany. Miałem to samo ze swoim Btwinem lata temu. Wziąłem właśnie 53 przy 175 wzrostu i jakoś się dziwnie czułem, wisiałem nad kierownicą. Zrobiłem na nim 50 km, oddałem do sklepu i wziąłem 55. I czułem się dobrze. Dopiero po paru tysiącach km i jak zacząłem regularnie jeździć po 100 km wyszło że jednak kręgosłup lędźwiowy i piersiowy protestowały bo byłem za bardzo wyciągnięty a ramiona korby są za długie i bolały kolana. A wystarczyło zmienić mostek w 53 na 2cm dłuższy i wszystko było by ok. Ale nie miałem wtedy tej wiedzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...