Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi drodzy

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś zorientowany w modelach z 2019 roku, pomógł by mi coś znaleźć. 

Poszukuję bowiem hardtaila (70% offroad, 30% miasto, czyli chyba mtb xc) z tym, że chciałbym aby posiadał sztywną oś z przodu i z tyłu, amortyzator przedni może być olejowy, nie musi być powietrzny, osprzęt na poziomie deore lub wyższy, koło 27,5 raczej, bo 170cm wzrostu no i wolałbym żeby nie był to typowy rower na zawody lecz po prostu do pośmigania rekreacyjnie. 

Więc jeśli znacie jakieś warte uwagi modele w opłacalnej cenie, proszę piszcie, a i może ktoś będzie szukał czegoś podobnego, to i pomożecie nie tylko mnie ?

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za podrzucenie tematów, lecz nie znalazłem tam nic co by mi pomogło, zupełnie inne wątki ? Rozumiem, że dużo łatwiej porównać, lecz ja nie mam co porównać właśnie, szukałem po stronach sklepów, lecz tam jest tego po prostu za dużo i nie ogarniam, dlatego zwracam się o pomoc do was forumowiczów, z nadzieją, że ktoś widział jakieś modele odpowiadające moim wymaganiom :)

Odnośnik do komentarza

Jak nic nie znalazłeś, to znaczy że słabo szukałeś ? W wątku nr 2 kolega wzrostem zbliżonym do Twojego poszykuje takiego samego rowerka mtb na kołach 27,5 i ostatecznie wybiera model na kołach 29. Masz tam propozycję kilku konkretnych modeli.

Wątków które ułatwią Ci wybór jest tutaj cała masa, wystarczy poszukać, inny przykład : 

Jak chcesz konkretny link do roweru, to proszę : http://www.markowerowery.pl/rower-kellys-gate-30-275-2019-5220.html

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za brak polskich znakow, ale cos mi sie dzieje z klawiatura.W watku nr.2 kolega nie szuka sztywnych osi, ani nie pisze nic o amortyzatorze, wiekszosc dyskusji to rozmiar kola i ramy takze nie widze tam nic sensownego, dodatkowo wybral 29 a ja raczej nie zmienie zdania i zostane przy 27,5. I tak, kokretny model roweru to jest cos czego poszukiwalem, dowiedzialem sie jedynie ze kellys thorx to odpowiednik tego gate'a co mi zlinkowales tyle ze na 27.5, a to juz jest jakas propozycja za ktora dziekuje. ?

Odnośnik do komentarza

Założenia są wykluczające się. Rowery, które mają sztywną oś, mają zwykle wyścigową geometrię a jak mają jedno i drugie i są z 2019 to nie kosztują 4k. Są też dziwolągi, które mają jedną sztywną oś albo z tyłu albo z przodu i geometrię rekreacyjną. Dotyczy głównie firm Merida i Kellys. Do 4k ze sztywną osią były jedynie modele Kellysa na wyprzedaży. Słabo znam ofertę rowerów na kole 27,5 cala bo mało kto na takich jeździ oprócz dziewczyn. Na pewno sztywne osie ma Kellys Thorx. Natomiast jego geometria jest nazwijmy to półwyścigowa. I jest to jedyny znany mi rower, który może spełniać te warunki.

Odnośnik do komentarza

Spojrzałem na ten wątek na forumrowerowe.org i utwierdziłem się w przekonaniu, jak co parę lat, że jest ono dla mnie pozbawione sensu przez ludzi którzy je tworzą.

To co piszesz się ze sobą w dużym stopniu wyklucza. Chcesz rower dobry, z nowymi technologiami ale nie odchudzony i nie wyścigowi i niedrogi w utrzymaniu. Takich NIE MA.
Nie wkłada się piast boost i sztywnych osi do byle jakich rowerów. Są pewne poziomy przyzwoitości. Poziom ten wyznacza np. osprzęt Shimano Deore. Od jego poziomu masz przerzutkę tylną ze sprzęgłem napinającym łańcuch oraz przyzwoitą zmianę biegów. O sztywnych osiach bym zapomniał bo dotyczą głownie rowerów wyścigowych. Kupiłbym może jakiś Cube Attention w wersji 27,5 cala jeśli to mus, choć uważam to za błąd. Ma Deore i dobry amor olejowo-sprężynowy, tani w utrzymaniu. Sztywne osie olej. One mają oczywiście kilka zalet. Przede wszystkim powtarzalność pozycji tarcz względem klocków. Ale jeśli nie będziesz zdejmować i wymieniać kół ma to małe znaczenie. A Cube ma stosunkowo rekreacyjną geometrię a Attention napęd na wszelkie rodzaje nawierzchni.

Odnośnik do komentarza

Jajacku, po cichu liczyłem na twoją odpowiedź, kiedyś już poruszałem podobny temat, z tym, że teraz wymagania są bardziej sprecyzowne, no i jest 2019 rok, mimo to widzę, że ten rok nic nie zmienił, bo tak jak mówisz nie widać nadal rowerów "nie do zawodów" ze sztywnymi osiami, których ja poszukiwałem. Skoro mówisz, że tylko kellys to nie pozostaje mi nic jak tylko się zastanowić czy brać rower który, tak średnio mi się podoba, czy odpuścić te sztywne ośki i szukać czegoś innego :)

Odnośnik do komentarza

Może jeszcze nie przyszedł na to czas ale moim zdaniem producenci powinni stosować lepsze rozwiązania również w rowerach do jazdy rekreacyjnej, a nie tylko w rowerach przeznaczonych do ścigania, powinien być jakiś kompromis, ale skoro takich nie ma to trudno, trzeba się z tym pogodzic i wybrać, sportowa geometria i lepsze rozwiązania, czy rekreacyjny z starszymi technologiami.

A co do rozmiaru kól, naprawdę uważasz, że nie ma sensu brać 27,5? Przypominam, że mam 170cm wzrostu więc rama będzie max 17 cali, a w takim zestawie z 29 moim zdaniem rower wygląda trochę śmiesznie.

Odnośnik do komentarza

Czy zmienił czy nie? Jest to bardzo prosta zależność. Są pewne grupy cenowe w ramach których poruszają sie producenci. Na polskim rynku są to np. rower do 1500 czyli siłą rzeczy na jakichś bardzo tanich komponentach, rower do 2k, bardzo podobny, rower mtb do 3k gdzie nie ma możliwości znaleźć sztywnych osi bo podnoszą znacząco cenę i rower aluminiowy z wyższej półki, taki na którym można się pościgać. Inne podobne to Merida Big Nine Limited, Accent Peak, trochę droższe Specialized Chisel, Trek Procaliber. Producenci zrobili rozpoznanie rynku i mało kogo obchodzą rowery na kołach 27,5 cala w przedziale 4-6k. Kupują je głownie kobiety, które stanowią 5-10% rynku. Masz po prostu wymagania, które ma znikomy procent użytkowników. Czyli mały popyt = mała podaż.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...