Skocz do zawartości

Rura kierownicy


Szus

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli podane przez Ciebie sposoby nie dają rady, a tak może być. Miałem tak, że rura sterowa była skorodowana i tam gdzie zacisnął się klin sztycy kierownicy - zrobił się bąbel. W takim przypadku - piła do metalu i tniesz nad sterami. Czasem (ale rzadko) śruba wewnątrz sztycy może być utwardzana i wtedy trzeba ciąć kątówką.

Skoro i tak wymieniasz widły, to wiele nie tracisz. Jeśli to zwykła sztyca bez mostka, to używkę kupisz za ok. 5 zł. 

Odnośnik do komentarza

Trzeba odroznic mocowanie kiery od sterow. Kiere ze sztyca (mostkiem) wyciagasz po poluzowaniu sruby na gorze. Uderzasz w nia mlotkiem az wpadnie i sztyca wychodzi. Przewaznie. Patrz - poprzednie odpowiedzi.

Zeby wyciagnac widly - rozkrecasz stery. Nad glowka ramy jest kontra i miska lozyskowa nakrecana na rure sterowa.

Nowsze sa na klucz 32. Stare - roznie. Ale zawsze da sie odkrecic kontre przecinakiem i mlotkiem, a miske - rurhakiem. Mnie przynajmniej sie nie zdarzylo, zeby nie puscilo.

Odnośnik do komentarza

Stery rozkręciłem bez problemu. Mostek jest na stałe złączony z rurą która wchodzi w rure sterową i właśnie tego połączenia nie mogę rozłączyć. Wykręciłem długą śrubę od góry o której wspomiałeś, złapałem rurę od mosta francuzem nad gwintem rury sterowej i nic. Jeśli dobrze zrozumiałem to mam uderzyć młotkiem od góry w miejscu gdzie wykręciłem śrubę tak żeby rura mosta weszła głębiej w rurę sterową?

Odnośnik do komentarza

 Jeśli dobrze zrozumiałem to mam uderzyć młotkiem od góry w miejscu gdzie wykręciłem śrubę tak żeby rura mosta weszła głębiej w rurę sterową?

Nie. Wykręcasz śrubę o kilka obrotów. Łeb unosi się o kilka mm. Uderzasz w niego młotkiem, żeby wpadł do pozycji wyjściowej. Wtedy klin się luzuje.

Jeśli po średnio-silnym uderzeniu śruba nie wpadnie to znaczy, że klin się zapiekł i wtedy sposoby j.w.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...