Skocz do zawartości

Jaki licznik rowerowy


Rekomendowane odpowiedzi

Sigma robi bardzo fajne liczniki. Ale jeśli chcesz bezprzewodowy, postawiłbym na coś z kodowaniem cyfrowym. Zmniejsza to zakłócenia, a sporo użytkowników analogowych liczników zgłasza z tym problemy.

 

Sigma oznacza cyfrowe kodowanie symbolem STS. I masz wtedy do wyboru np. modele 12.12 STS i 16.12 STS: http://www.ceneo.pl/Sport_i_rekreacja;szukaj-sigma+sts;0192;m100.htm#crid=38911&pid=7269

Ja mam 16.12 STS i bardzo sobie chwalę. Ale 12.12 też jest okej, one się różnią tym, że 16.16 ma podświetlany wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza

Wadą Sigm jest kiepskie mocowanie. Mój kolega zgubił już dwa liczniki Sigma Targa. Jeden wyskoczył mu na przejeździe kolejowym i został rozjechany przez nadjeżdżający samochód, drugi wypadł jak rower oparty o barierkę się przewrócił i spadł w przepaść w Alpach. Z drugiej strony koleżanka jeździ z Sigmą 20 tys km rocznie i jeszcze go nie straciła ale jeździ tylko po asfalcie. Myślę że na asfalt jest ok ale do MTB to z pewnością bym nie polecał. Zwrócił bym uwagę, oprócz funkcji które we wszystkich tańszych licznikach są podobne, na pewne mocowanie. Miałem na przykład przez 20 lat Cateye Astrale katowany niemiłosiernie. Brał udział w wielu wypadkach ale nigdy nie wypadł. Jeszcze mój syn z niego korzystał i nie udało mu się go zgubić. Inne porządne firmy które od lat robią liczniki to Ciclomaster, VDO, Vetta.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...