Skocz do zawartości

Zbyt szybkie wyciąganie się łańcucha? KMC Z7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem, jestem "świeżo" po wymianie napędu w rowerze, z przodu mam korbę: SHIMANO Altus FC-M311, 48,38,28, z długością ramion 170mm z tyłu wolnobieg: SHIMANO MF-TZ31, całość spięta łańcuchem KMC Z7 Narrow, i tak sobie pomyślałem, że żeby pzredłużyć życie wolnobiegu to zacznę jazdę na 3 łańuchy... no i sie zdziwiłem jak pierwszy łańcuch wyciągnął się przy przejechaniu 230km (na miarce 0.7 wpada bez oporu, 1.0 z lekkim oporem), tak więc wziąłem drugi łańcuch i obecnie po przejechaniu 170km na miarce 0.7 wpada z lekkim oporem, wydaje mi się że za szybko łańcuch się zużywa, jeżdzę rowerem cross-owym KLS cliff 10, dojeżdżam do pracy, głownie asfaltem, podjazdy pod górke i z górki i troche terenem, i mocny podjazd pod górkę...
 

Pytanie brzmi, czy ten łańcuch KMC Z7 to faktycznie taka lipa według was? Jaki byście polecili? 

Odnośnik do komentarza

Używam łańcuchów KMC chyba nawet z niższej półki (KMC Z-50) i jestem zadowolony. Na pewno jest lepszy od Shimano HG-40.

Przyjrzyj się swojej kadencji. U mnie wyglądało to tak:

Jeździłem tak przeciętnie po płaskim na przełożeniach 2,8 - 3,2 i po ok. 3 kkm zajeździłem w/w łańcuch i kasetę.

Obecnie w takich samych warunkach jeżdżę na przełożeniach 2,4 - 2,8 z odpowiednio wyższą kadencją. Prędkości średnie osiągam nie mniejsze.

Mam wolnobieg Sunrace i 3 łańcuchy: 2 KMC Z-50 i 1 Shimano HG-40. Shimano - fajans. Zakładam co 2 raz. Natomiast łańcuchy KMC i wolnobieg po jakiś 7 - 8 kkm są nadal w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...