Skocz do zawartości

[Dolegliwość] Bóle w nadgarstkach i łokciach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu kupiłem Treka Procaliber 9.6 (2018) https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-9-6/p/21893/

 

Moja rama jest w rozmiarze 18.5 przy 178cm wzrostu (przekrok 81cm).

 

Przez ostatnie lata jeździłem (bardzo amotorsko i dosyć rzadko) na rowerze szosowym. Teraz przyszedł czas na jazdy MTB a tym samym inną geometrię i tym samym pozycję na rowerze. Na razie jestem po trzech, około 20km trasach (lekki teren + płaski szuter). Ku mojemu zdziwieniu nie mam bóli pleców, kolan, karku czy pośladków - tak jak to bywało u mnie przy poprzednich zmianach rowerów.

 

Tym razem dosyć mocno bolą mnie nadgarstki oraz łokcie. Wysokość siedzonka, jego kąt i poziomie położenie są ustawione raczej prawidłowo. Nowością dla mnie jest bardzo szeroka kierownica (720mm) oraz jej kształt (Bontrager ze stopu aluminium, 31,8 mm, wznios 5 mm, szerokość 720 mm). Dłonie mam nienaturalnie (dla mnie oczywiście) wygięte do wewnątrz. Nie ukrywam także, że moje ręce są raczej dostyć słabe (w porównaniu do nóg).

 

Myślicie, że to ten kierunek a może powinienem jeszcze raz przeanalizować całą pozycję na rowerze?

 

 

Karol

Odnośnik do komentarza

Sądzę kilka sprawa naraz. Może za sztywny amor. Upuściłbym trochę ciśnienia.

Nie wiem ile pompujesz w opony. Ja, ważący blisko 90 kg 1,8, bara przód, 2 bary tył. Mój młody 62 kg 1,5 bara przód, 1,8 tył.

Gripy. Mnie zawsze bolą nadgarstki przy okrągłych. W ergo mnie nie bolą. Ale wczoraj widziałem bardzo grube piankowe Esi u koleżanki i wyglądały nieźle.

Dobre rękawiczki z żelem też polecam. Łokcie mnie chyba nigdy nie bolały. Może też za dużo ciężaru ciała przesuwasz na kierownicę z powodu takiej a nie innej pozycji, ustawienia siodła i długości mostka i wysokości kierownicy. Jak widzisz czynników jest wiele.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...