Skocz do zawartości

zmiana opony na węższą


Rekomendowane odpowiedzi

witam czy wymiana opony z 700x32c na 700x28c bedzie kompatybilna z obręczą ?posiadam aktualnie 32 i zastanawiam sie nad nieco węższymi 

mój rower to witam czy wymiana opony z 700x32c na 700x28c bedzie kompatybilna z obręczą ?posiadam aktualnie 32 i zastanawiam się nad 28  to mój rower : https://www.rowerymerida.pl/produkt1308/speeder-200-rower-merida.html

jak mogę to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

To się nazywa klątwa szosy. Ja też odkąd mam tego typu rower, spadają na mnie same rowerowe przekleństwa do ósmego pokolenia :p Jazda na tanim MTB ma jednak swoje zalety :D

Tak serio, to jak Ty te dętki pociąłeś? Masz dobre łyżki czy używasz jakichś wynalazków typu śrubokręt? I druga rzecz - zanim zaczniesz pompować, trzeba jeszcze dętkę ułożyć w oponie, poprawić i sprawdzić, czy nie jest gdzieś przyszczypana między obręczą i rantem opony.

Odnośnik do komentarza

W to zdecydowanie Ci wierzę. Już nawet 28 są nieco lepsze, ale przy 25 (miałam w rękach trzy lub cztery różne firmy) też się nieźle napociłam. Pewnie zwijane jest łatwiej (choć też mają swoje wady, bo początkowo nie chcą złapać kształtu), ale z drutowymi zwykle mordęga.

No to życzę braku kapci, żebyś szybko nie musiał ich ściągać znowu :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...