Skocz do zawartości

Zakup crossa do 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję kupić pierwszy raz rower tego typu do częstszych jazd (2-3 razy w ttygodniu po conajmniej 15km, z czasem więcej). Mam 188 cm i 83kg wagi, z tego co obliczałem to rama powinna mieć 21 cali. Jeździć będę głównie ścieżkami, czasami w lesie. Przeglądałem parę stron i wpadło mi w oko coś takiego:

 

https://www.expertbike.pl/kross-evado-20-meski-granatowoczerwony-mat-2016-p-963.html?gclid=CjwKCAjwr-PYBRB8EiwALtjbzzhAV_qnc-o5LUueufaNZhYYf_QdnRBnT73Dq7Njm3qtHZYtJA9xcBoCW40QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza

Odwiedziłem dzisiaj sklep rowerowy u siebie w mieście, trafiłem na bardzo konkretnego sprzedawcę, który w przeszłości był kolażem i pokazał mi Krossa Evado 3.0 (rama 23 cale, opony 28), cena 1699 zł, zjedzie niewiele, bo jednak sezon się zaczął i dorzuci tam światła i jakieś jeszcze drobiazgi. Teraz mam dylemat, brać tego Krossa Evado 3.0 czy jednak Spartacusa 4.0?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Rama klepana pewnie w tej samej hali produkcyjnej co Spartakus. Oczywiście wszystko jest kwestią pieniądza i nawet Chińczycy potrafią coś dobrego zrobić ale w tym przypadku rama ma być przede wszystkim tania. Osprzęt - im wyższa grupa tym będzie precyzyjniej chodził i dawał większą przyjemność z jazdy. Na Tourneyu też będziesz jeździł zwłaszcza deklarowane przebiegi. To nie jest tak, że Tourney od razu się rozleci. 

Ale jak pisali poprzednicy: albo lepszy osprzęt ale rower kupowany przez internet albo naklejka na ramie i rower sklepowy z łatwiejszym dostępem do serwisu.. 

Twój wybór.

Odnośnik do komentarza

Jakbyś był z Krakowa lub okolic to chętnie zapraszam na przymiarkę :)

Ja mam 188/86cm i miałem wrażenie, że rower mógłby być ciut krótszy. Wymieniłem sztycę na taka z mniejszym offsetem (bliżej kierownicy) i wróciłem do oryginalnego mostka 10cm. Było super. Do sprzedaży wrzuciłem ponownie oryginalną sztycę, przesunąłem siodełko maksymalnie do przodu i muszę przyznać, że też całkiem dobrze się jedzie :)

Najlepiej by było jakbyś gdzieś przymierzył 19", mógłby być też jakiś Kands/Lazaro/Vellberg. Mają te samy ramy.

 

Swojego mam na sprzedaż za 1,1tys. Wrzuciłem w ogłoszeniach na forum jakbyś był zainteresowany. Z góry ostrzegam, że preferuję odbiór osobisty. Nie mam za bardzo czasu bawić się w wysyłki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...