Skocz do zawartości

Naprawa czy kupno nowego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tamtym roku kupiłem rower Arkus Beryl 260 19'. Jako że to tani szrot wszystko zaczęło się sypać. Rozebrałem go do malowania, bo rama mi sie podoba i okazalo się, że prawie wszystko do wymiany. Opłaca się wydać ok. 450 zł na nowe części, czy lepiej kupić cały rower w częściach za ok. 1000-1300zl? Mam fajne koła 26', ale jest wolnobieg i czy opłaca sie zmieniac poastę? Jaki koszt? I czy 19' rama to nie mała jak na 181cm i noga 89cm?

Odnośnik do komentarza

Na 181cm wzrostu to w ogóle daruj sobie inwestycje w rower na 26", bo to tak, jakbym teraz kupiła sobie szosę junior, bo jest tańsza ;)

Za 1200zł możesz mieć już rower z kasetą z tyłu (np. Lazaro Integral V2). Wprawdzie cross, a nie MTB, ale przy tej cenie ma to raczej średnie znaczenie, szczególnie, że cross będzie miał lepszy osprzęt niż pseudo MTB prawdopodobnie znów na 26-calowych kołach.

Jeśli się coś znasz, może idzie też kupić używkę, ale w okolicach tysiąca trzeba by się jej bacznie przyjrzeć, aby nie wpakować się z deszczu pod rynnę.

Odnośnik do komentarza

Składanie jest opłacalne jeśli: masz już wszystkie narzędzia, potrafisz wszystko zrobić samodzielnie, nie spieszy ci się i będziesz polował na okazję typu "części zdjęte z nowego roweru sprzedam po taniości". Jak nie wszystkie warunki są spełnione, to kompletny nowy rower w 9 przypadkach na 10 jest tańszy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...