Skocz do zawartości

Trek DS 2 - modyfikacje


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

"Pierwszy" post to się przywitam. Piotrek.

 

Jakiś czas temu kupiłem Treka DS 2 i wkurza mnie przednia przerzutka Shimano Tourney TY71.

Często potrafi zrzucić łańcuch pomiędzy największą tarczę a osłonę (tak przerzutki regulowane, trzeba regulować co jakieś 70km, bo problem się powtarza).

 

I teraz pora na pytanie.

Chciałbym ją wymienić na coś z wyższej grupy i nie ma dokładnie na co.

Teraz jest to 3x8rz i na nie zmierzam wymieniać kasety, korby czy manetek, a jedynie przednią i może tylną przerzutkę (pewnie coś z grupy Deore albo Alivio). Z czasem plan jest oczywiście żeby zmienić także kasetę i manetki, więc czy jest sens teraz coś zmienić czy czekać na całość, bo początkowo myślałem o jakiejś Deore na 3x9, ale znowu... Czy jest sens się ładować w 9rz czy właśnie czekać i wymienić na 10rz przerzutki, kasetę i manetki.

 

Pozdr.

p.

 

ps. chyba dobry dział?

Odnośnik do komentarza

Przednia przerzutka klasy Acera nigdy nie zrzuciła mi łańcucha (ok 3tysiące km), a to "tylko" przerzutka o 1 klasę wyżej. Trek powinien się wstydzić, ze daje Tourneya do crossa za 2.5k, to jest siara dla nich.

Za płynną i kulturalną zmianę biegów odpowiadają głównie manetki, a nie przerzutki. Odwieczne pytanie, czy warto inwestować w zmianę systemu zależy od kilku czynników; od kasy, chęci, zapotrzebowania. Przednia przerzutka to jedna z tańszych rzeczy w rowerze, zmień na jakieś Alivio/Deore, pamiętajac o pojemności przerzutki, to styknie.

Odnośnik do komentarza

Tourney w Treku to straszna lipa ale jak sprzedadzą milion egzemplarzy to oszczędności mogą być znaczne.
W lepszych przerzutkach zwykle dostaniemy lepszą sprężynę i twardszy wózek przerzutki. Miałem takiego kiepskiego mtb na Altus/Acera. Tylna przerzutka to był dramat ale Altus z przodu zrzucał prawidłowo tak długo jak to nie było pod obciążeniem. Pod obciążeniem była lipa. Takie gorsze rowery to bym w miarę możliwości upgradował do Alivio  chyba że się gdzieś super tanio trafi Deore.

Odnośnik do komentarza

Jeny, ja właśnie z tego powodu na Treka patrzę wyłącznie przez pryzmat używek. Choć i to średnio, odkąd się dowiedziałam, że dają gwarancję tylko pierwszemu nabywcy. Rozumiem, że porządna firma i tak dalej, ale mam uczulenie, jak ktoś każe sobie płacić głównie za metkę i prawie nic za tym nie idzie.

Sam Tourney też mnie troszkę zaskoczył. Myślałam, że Microshift w Tribanie to prawdziwe dno, a tu proszę - nigdy łańcuch nigdzie nie spadł, tylko mały zakres biegów i sprężyna tak mocna, że na ramę miałam założony neopren, bo zeskakując na najniższym bieg, waliła w rurę podsiodłową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...