Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Jak w tytule, stanąłem przed decyzja zakupu pierwszego roweru Full Suspension.

Z pośród ogromnego wyboru dotarłem do 2 nad którymi się zastanawiam. Czy ktoś z Was jeździ na jednym z wyżej wymienionych lub miał okazje się przejechać trochę dalej niż po parkingu koło sklepu ?:)

 

Specialized Stumpjumper Comp Alloy 2019 Cena £2500 ( mogę kupić za £2100 )

 

https://www.specialized.com/gb/en/mens-stumpjumper-comp-alloy-29/p/154962

 

Orbea Occam Tr H30 Cena £2295 ( obecnie brak rabatu )

 

https://www.orbea.com/us-en/bicycles/occam-tr-h30-18

 

Obydwa rowery na kole 29

 

Chodzi mi żeby dobrze zjeżdżał i podjeżdżał i dawał jak najwiecej frajdy z jazdy. Nie męczył na całodniowych wypadach.

Proszę nie podsylajcie linków z lepszymi rowerami za te same pieniądze lub nie doradzajcie mi zakupu HT.

Chciałbym poznać opinie użytkowników lub kogoś kto miał okazje już na takim sprzęcie sie przejechac.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i zainteresowanie !

Odnośnik do komentarza

Bez zastanowienia brałbym speca. Z wspomnianą przez ciebie obniżką (a nawet bez niej) jest lepszy niż Orbea. Po pierwsze wyposażenie. Orbea nie ma - szalenie potrzebnej w górach - teleskopowej sztycy. Chcesz dużo zjeżdżać - zakładam, że szybko i z hopkami - sztyca jest must have. Napędy w sumie podobne, ale - z mojego punktu widzenia - 1x11 speca jest znacznie ciekawszą propozycją niż 2x11 Orbei. Podobnie hamulce  speca są o półkę wyżej + 200 mm przednia tarcza. Po drugie spec ma fajniejszą geometrię bardziej płaski kąt główki ramy, dłuższa baza kół, krótszy tylny trójkąt. 

Odnośnik do komentarza

Jeździłem ze 2-3 dni na wypożyczonym ze sklepu Stumpjumperze FSR. Jakim konkretnie modelu to już nie pamiętam. Na pewno w karbonie i na pewno na napędzie 1x11. Jechało się jak na kanapie. Mega wygodny, Świetna amortyzacja. Zjeżdżał świetnie. Podjedżał kiepsko jak każdy rower tego typu nie będący fullem XC. Z tym że kolarstwo grawitacyjne to nie moja bajka. Gdybym miał je uprawiać to kupiłbym chyba elektryka żeby sobie oszczędzić energii na podjazdach. Ale dobre elektryki są sporo droższe. Kolega jeżdżący w enduro ma Canyona Spectrala i jest nim zachwycony. Jazda po trasach zjazdowych czy enduro czy bike parkach bez droppera na zjeździe nie wchodzi w ogóle w grę. Przydadzą się też duże tarcze, szczególnie IceTech.

Odnośnik do komentarza

Myślicie ze do jazdy XC się nie na da? Nie chodzi o to ze szukam roweru do XC a kupuje fulla :) szukam roweru który będzie do wszystkiego, nie będę bił na nim rekordów tylko chce rower który pojedzie w każdym terenie. Nie mam gdzie trzymać kilku rowerów.

Jajacek, tez miałem okazje pojeździć na Stumpjumper w dużo bogatszej wersji z rama karbonowa i karbonowymi kołami i to była bajka tylko nie ten przedzial cenowy , zastanawiam się czy Na wersji Alu jazda będzie chociaż podobnie przyjemna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...