Skocz do zawartości

[2000-3000K] Kross/Unbike 2017/18


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim zastanawiam sie nad crossem w granicach do 3K. Pytanie co będzie lepszym wyborem, przeczesałem google w poszuiwaniu cen poszczególnych części co wyjdzie korzystniej ale dalej ciężko stwierdzić default_biggrin.png A mianowicie wybór między kilkoma rowerami 
https://trekking24.pl/rowery-turystyczne-2017/1068-rower-kross-evado-50-2017.html?gclid=EAIaIQobChMIzP-an6uM2wIVSzobCh0NLgYUEAQYAyABEgI7kPD_BwE#/3-rozmiar-l_21 
Kross evado 5.0 z 2017  
https://trekking24.pl/rowery-turystyczne-2017/1069-rower-kross-evado-60-2017.html?gclid=EAIaIQobChMIkIzU862M2wIVj9CyCh0pTwcOEAQYBSABEgKVqfD_BwE#/3-rozmiar-l_21
Kross evado 6.0 z 2017  
http://www.unibike.pl/viperdiscgts.html 
VIPER DISC GTS 

Przy okazji chciałbym was zapytać bo dziewczyna uparła się na rower Merida 100 z 2016 https://www.ceneo.pl/40653148#tab=spec BO JEST CZERWONY default_biggrin.png ? ( Przemówić kobiecie to ciężko default_biggrin.png ) Jak myślicie w miare wart uwagi jeśli uparła się na czerwony ??

 

Edit: Dochodzi jeszcze ROMET https://rower-sport.pl/pl/p/ROMET-ORKAN-5.0-M-2016/3116

Odnośnik do komentarza

No to bracie nie masz wyboru. Czerwony to czerwony, wygrywa z ....... pozostałymi kolorem. :D  :D  :D

A tak na poważnie to kross evado 6.0, unibike viper disc i orkan 5 to porównywalne rowery. Różnią się detalami, łańcuchem, piastami itp. Orkan ma z tyłu przerzutkę xt- wyżej od pozostałych, bardziej precyzyjną. Trzeba się wczytać w szczegóły co do wyposażenia. Kross evado 5.0 ma najniższą specyfikację. Wydaje się, że orkan 5 najlepszą. Ale tu już trzeba dokonać porównania poszczególnych komponentów, pedały do pedałów, łańcuch do łańcucha itp. Generalnie nie różnią się drastycznie w wyposażeniu. Pozostaje cena i kolor, a kolor czerwony bije wszystkie inne kolory na głowę. :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza

Najbardziej pod względem parametrów widzi mi się romet, amortyzator powietrzny i jak wspomniałeś klasę wyżej przerzutka tylna. Problem jest taki że Romet znaleźć nigdzie nie mogę z 2017 r. Jest 2016 praktycznie identyczne parametry i tańszy ale wygląd trochę nie na czasie. Czy jakieś inne modele w podobnej cenie znacie ? Które są opłacalne na tą chwilę, bo zauważyłem że nowe roczniki nie są zbyt bogato wyposażone w porównaniu do starszych w tej samej cenie. Ceny części poszły do góry czy jak ..

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od dostępności, możliwości przymiarki, ceny, faktycznego wykorzystania roweru. Warto lub nie warto pomyśleć ewentualnie o MTB nawet rekreacyjnym. Rower pewnie chcesz w jakimś zakresie zgrać z rowerem dziewczyny więc Gravel odpada i półka cenowa niby by już siadła ale na żwirowca jednak trzeba by wydać trochę więcej. Amortyzator powietrzny jest lepszy ale bardziej upierdliwy i kosztowny w utrzymaniu jednak lepszy niż zwykły sprężynowiec.

 

Ostatnio podobnych zagadnień było sporo, można je przejrzeć.

 

O czerwonym Ferrari dla dziewczyny się za bardzo nie wypowiem ale będzie ciężko z dostępnością i patrząc na ostatnią cenę z Ceneo to raczej przepłaca za markę i kolor. Tego typu amortyzator jest dla niej raczej nieprzydatny ale możliwy jako zło konieczne.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Emerce, porządna przymiarka w sklepie stacjonarnym to podstawa. Jeśli chodzi o wybór roweru do 3 kpln to modele które sam wypunktowałeś są jak najbardziej okej. Unibike viper disc, kross evado 6.0 i romet orkan 5 są jak najbardziej ok. Którego byś nie wybrał z tych trzech to będziesz zadowolony. Nie ma sensu podbijać stawki do 4 kpln. Co do meridy to i ona pojeździ długo i bezawaryjnie- pod warunkiem, że to nie będzie jazda sportowa. Tyle, że jest to rower drogi z tym osprzętem. Króla alegro ( spartacus, lazaro, kands ) z lepszym osprzętem kupisz już za 1,5 kpln. Tyle, że brak jest czerwonych :) Jeśli poprawi ci to humor to sam kupiłem żonie unibike voyager lds za 2150 zł w podobnej klasie osprzętu jak czerwona merida. Żona jest zachwycona puki co.

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze żeby był crossowy. MTB odpada. Większość czasu spędzam jeżdżąc po asfalcie. Jakie inne crossowe nawet do 4000 tysięcy jeśli będzie to opłacalne.?

 

Zgadzam się z Emerce, porządna przymiarka w sklepie stacjonarnym to podstawa. Jeśli chodzi o wybór roweru do 3 kpln to modele które sam wypunktowałeś są jak najbardziej okej. Unibike viper disc, kross evado 6.0 i romet orkan 5 są jak najbardziej ok. Którego byś nie wybrał z tych trzech to będziesz zadowolony. Nie ma sensu podbijać stawki do 4 kpln. [...]

Jakie robisz, planujesz przebiegi. Jak ta jazda wygląda bo jest większy lub mniejszy sens podbijania stawiki na 4 tyś i wyżej. Może się okazać, że celujesz dobrze w tarczę ale nie w dziesiątkę. Cross będzie dobry ale wspomniany Gravel albo odpowiedni model szosówki rekreacyjnej (bodaj Endurance) z możliwością założenia szerszych opon pozwoli ci zjechać z asfaltu, robić dłuższe odległości bądź czas jazdy oraz da wiatr we włosach, mniejsze opory aerodynamiczne, sporo większą ergonomię zwłaszcza dla rąk w przypadku używania kierownicy typu baranek. Zmiana kierownicy z prostej na baranka lub odwrotnie to spore koszty ze względu na klamki i manetki.

Wracając do crossów.

Kross - ładne i czasami nieźle osprzętowione ale się sporo płaci. 

Unibike - mniej urodziwe ale solidne z dobrym osprzętem, często przebijają konkurencję w cena/osprzęt.

Romet - podobnie jak wcześniejsze ale mniej ładny niż Kross a sprzętowo i cenowo różnie. Często lepszy amor niż w Unibike kosztem reszty. Stylistycznie 2018r na duży plus.

 

Praktycznie każdy rower jesteś w stanie zmodernizować. Czyli bierzesz bo ładny choć jakieś wyposażenie słabsze ale urody mu nie zmienisz a osprzęt tak.

Sporą zagwozdką zawsze są amortyzatory bo jeżeli lepszy to też droższy, trudniejszy w utrzymaniu, serwisowaniu i często za lepszy amor masz słabszą resztę sprzętu zależnie od ceny i producenta. Różnie bywa zależnie od rocznika. 

 

 

Unibike Xenon za prawie 4K co o nim myślicie ?

Jeżeli mówimy o rocznikach 2017 a bardziej 2018 to najmniej urodziwy ale jeżeli nie musiałbym myśleć o kasie to dajcie mi go. Chcę go mieć.

Jednak pozostają niuanse których ja nie wychwycę bez głębszego wnikania w specyfikację. Czy w obecnej sytuacji, trendach jest sens wydawać na crossa dużo ponad 3000?

To indywidualna sprawa. Wiadomo im więcej wydasz na starcie i dostaniesz lepszy osprzęt tym mniej myślenia o ewentualnych udoskonaleniach i dłuższy czas życia podzespołów. Chwilę temu nawet ponad potrzeby kupił bym Zethosa. Teraz albo Viper albo Xenon a na przyszłość teoretycznie coś Gravelowego. Po drodze ewentualnie udoskonalenia ale bardziej po zużyciu czy dłuższym używaniu obecnych podzespołów. Do mojej wymiany daleko a zobaczę co przyszłość pokaże.

Odnośnik do komentarza

Fitnes i szosa odpada, dziewczyna będzie lecieć na MTB więc muszę mieć choć odrobinę uniwersalny rower żeby ją czasami dogonić. Wybór padł na Xenona aczkolwiek rocznik 2018 albo jeszcze nie jest dostępny albo już wyprzedany strasznie się nie orientuje jutro będę dzwonić do producenta. Jeśli mój wybór jest nie trafny to mnie poprawcie poradźcie. Fakt urodą nie grzeszy, aczkolwiek mi się podoba :) Także nie kupuje roweru dla szpanu żeby wyglądał że ile to ja nie wydałem tylko dla siebie, ma być wygodny i porządny a z specyfikacji wynika że xenon ma naprawdę konkret osprzęt. Kolejne pytanie się nasuwa które dałem w osobnym temacie co do rozmiaru ramu tego crossa, pozwole sobie tu powielić pytanie może ktoś szybciej wyłapie i mi doradzi :) 

Cześć, tak wiem wiele kalkulatorów itd. do mierzenia ale, zamawiam rower z internetu i potrzebuje pilnej porady ! Do wyboru cross o wymiarach 21 cali lub 19. 
Mój przekrok to 82cm, 178cm kalkulator podaje rozmiar ramy 20.5 czyli bliżej do 21cali aczkolwiek rozmiar ramy 21 ma przekrok 81 cm czy to nie będzie za mała przerwa miedzy kroczem a rama ? W ramie 19 cali wartość ta wynosi 76,5 m . PYTANIE którą ramę wybrać 21 czy 19 ? Bardzo proszę o radę nie jestem pewny wyboru :/ 

Odnośnik do komentarza

Ok ok ! Poszła rezerwacja na 19" ! Zapowiadam wam też recenzję roweru ponieważ NIGDZIE nie ma o nim informacji, opinii. Niestety moja wiedza na temat rowerów nie jest wielka ale postaram się kilka słów powiedzieć czy bym polecił :) Dzięki wszystkim za pomoc jutro będę w sklepie i zobaczymy jak wszystko wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...