Skocz do zawartości

Zmiana chwytów w rowerze.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

to znowu ja :) .Zastanawia mnie co do chwytów, żeby je zmienić. Pamiętam, że zawsze na ból nadgarstków były u mnie na trasach powyżej 2 godzin rogi dobre. Myślałem kupić, ale w obecnych bym musiał zrobić dziurę by przeciągnąć dalej na kierownicy te chwyty i mieć miejsce montażowe. 

Natomiast znalazłem takie coś i wygląda ciekawie: 

http://www.alpebike.pl/chwyty-ergon-grip-gs-p-18504.html

Odnośnik do komentarza

Rogi mam w odległych planach które mogą pozostać tylko planami. Może lepiej kupić inne chwyty niekonieczne ergonomiczne ale grube i dołożyć samodzielne rogi bo te w podanym przykładzie to raczej różki.  To tylko zdjęcie. Nie wiem jak to wygląda i sprawuje się w praktyce. Wielkość dłoni pewnie też ma znaczenie. Wybór rogów też ma znaczenie.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja założyłem zwykłe rogi ale nie na końcach kierownicy tylko bliżej środka. Dzięki temu jak je chwytam to nie leżę na rowerze jak bym chciał pompki robić.

I chyba zaczynają się sprawdzać choć na początku nie byłem do tego przekonany. 

Co do Ergonów to są dość drogie. Kupiłbym na początek coś taniego dla sprawdzenia czy warto. Jak będzie OK to kupisz lepsze.

Odnośnik do komentarza

W sklepie zobaczyłem kilka modeli i w sumie wziąłem te ergony właśnie " na 4 palce " i szczerze mogę polecić. Odrazu zwiększył się komfort jazdy, te wcześniejsze silikony (abstrahując od samych rogów) były bardzo miękkie, te są trochę twardsze co o dziwo lepiej pasuje mojej dłoni. Nareszcie mnie przestały boleć ręce a co za tym idzie jazda stała się przyjemniejsza, a możliwość używania rogów jest bardzo na plus :). 

Ostatnia rzecz o jakiej myślę, a mogłaby się przydać na dalsze wyprawy to zabezpieczenie. Czy taki łańcuch kilogramowy (albo 1.5 ciężko stwierdzić na oko) z abusa za około 80 zł jest w stanie wytrzymać 5-10 min w wc czy sklepie? Bo znalazłem też takie fajne jakby płytki nitowane, które nie ważą dużo. Co prawda swoje kosztują. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...