Skocz do zawartości

Kombatybilność tarcz


Rekomendowane odpowiedzi

http://productinfo.shimano.com/#/archive

 

Wygląda na pdf z 2016-2017 strona 23 http://productinfo.shimano.com/download/?path=pdfs/archive/2016-2017_Compatibility_v030_en.pdf

Trzeba się tylko upewnić, że te wężyki oznaczają kompatybilność na wirtualnym papierze i czy tak jest w rzeczywistości. Szajbajk to bodaj tłumaczy w filmiku powyżej. Łukasz też coś takiego zrobił ale nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza

To nie jest prosty temat.

1. Możesz założyć wyłącznie blaty mające to samo BCD. Czyli rozstaw otworów, Bolt Circle Diameter. Producent nie ma żadnego znaczenia.
To jest blat Shimano mający BCD 130. To co podlinkowałaś ma BCD 110 i nie pasuje.

2. Założenie mniejszego blatu oznacza większą odległość między wózkiem przedniej przerzutki i blatem. Jeśli nie da się przesunąć przerzutki w dół na haku, może powstać na tyle duża odległość że zmiana łańcucha pomiedzy blatami może nie działać dobrze i łancuch może spadać.

U mojego młodego w poprzednim rowerze blat 50T Ultegry został zmieniony na Stronglight 46T. Odległość była dosyśc duża ale młody chyba niegdy nie zrzucił na mniejszy. Nie odczuł potrzeby :)

W obecnym rowerze na Ultegrze Di2 też ma 46 Stronglight. ale dało radę przesunąć przerzutkę w dół na haku i wszystko jest ok. Nawet raz zrzucił na 34T. Na najtrudniejszym podjeżdzie z Tour of Croatia, 28 km, gdzie ostatnio męczyli się zawodowcy :) Gdzie ostatnio trenował.

Jakby co mam jeden zapasowy 46T ale srebrny, Chyba 130 BCD.

Odnośnik do komentarza

Okeeej, próbuję ogarnąć ;) Z tym BCD nawet doszłam sama, bo proste jak budowa cepa, tylko nie mogłam doszukać się, jaki był rozmiar oryginału. Natomiast z wózkiem, czy dobrze rozumiem, że chodzi o to, że przy 50 zębach wózek jest za wysoko w porównaniu do nieco mniejszej (a więc mającej niżej górną krawędź) tarczy 46? I że jeśli da się przerzutkę założyć niżej, to wtedy problem będzie rozwiązany?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...