Skocz do zawartości

Specialized pitch sport 650b


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem coś podobnego- tylko pitch comp 650 b. Pierwsze wrażenia po 2 godzinach jazdy całkiem pozytywne. Wczesniej jeździłem 8 letnią meridą tfs 100. Pozycja siedząca na rowerze zupełnie inna niż w meridzie-dłuższa rama i niżej umieszczony mostek no i szersza kierownica ale po dłuższej chwili poczułem sie nawet jakoś pewniej niż na starym rowerku. Hamulce super w porównaniu z v breakami. Przerzutki: Tylna nawet całkiem fajnie zmienia przełożenia, z przenią jest gorzej - nie wiem czy to kwestia regulacji czy tak ten typ ma- ale chyba to standard - w metodzie miałem tą samą przerzytkę. Więcej od niego nie oczekiwałem. Teraz pytanie do expertów ?czy zmiana manetek i przedniej przerzutki np na deore dużo zmienia przy zmianie przełożeń w porównaniu z standardowym altusem i czy ma to w ogóle jakiś sens?

Odnośnik do komentarza

Jakiś sens ma. U siebie zmieniłem Altus na Deore SL-M 590 (9rzędów, z tłu Alivio)) i jest trochę bardziej precyzyjnie ale wg mnie większe znaczenie ma zużycie ogólne napędu i pancerzy. Jakość zmiany biegów jest najlepsza po każdorazowej wymianie chociażby łańcucha.

Możesz w miarę zużycia wymieniać części na lepsze np. w obrębie jednej grupy 8-mio czy 9-cio rzędowej albo zainwestować i wymienić całość na raz np. na nowe Deore (10 rzędów). Ale to już są większe koszty.

Odnośnik do komentarza

To jest kwestia podejścia. Ja jestem zdania że po co robić upgrade w kiepskim rowerze jak można było kupić od razu lepszy? W lepszym wszystko jest lepsze, może oprócz ramy. Amortyzator, koła, napęd i hamulce.

W tym rowerze podstawowym problemem jest atrapa amortyzatora. I jej wymiana na amortyzator zmieni jazdę w sposób dramatyczny. Zmiana napędu nie. Żeby było precyzyjnie musiałyby być zmienione manetki i przerzutki.

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze można sobie pozwolić na lepszy rower - wymaga to kasy. Poza tym nie od razu człowiek wie co dobre. Jak kupowałem swój to myślałem, że jest ucieleśnieniem doskonałości. A potem się okazało, że XCM to kiepski uginacz, który przestaje działać w niskich temperaturach.

Pewne rzeczy są również kompromisem pomiędzy ceną, a jakością, tym co rower oferuje i tym co potrzebujemy.

Odnośnik do komentarza

Narazie nie mam zamiaru nic zmieniać ale nam pytanie- czy kupował ktoś może części z Chin, ciekawy jestem czy sa coś warte- z ciekawości przeglądałem aliexpress i wszystko o wiele tańsze np. Manetki deore xt komplet za 45 dolarów. Można tez kupic rożne zestawy z przeżótkami manetkami kasetą korbą i suportem w różnych kombinacjach

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...