Skocz do zawartości

Rower do 1600zł niski wzrost


Rekomendowane odpowiedzi

Małą ramę potrzebujesz. Zwykle XS. Koła max 27,5 jeśli rower MTB . Ale 26 cali też będzie dobre. Jesteś w tej dobrej sytuacji że takowe łatwiej znaleźć niż najpopularniejsze 17,5 i 19 cali. Pytanie czy potrzebne jest MTB. Zaletą jest możliwość łatwego przejechania po korzeniach i piachach. Jeśli MTB to możesz celować w fajne używki na kołach 26 cali, bo ludzie się ich teraz chętnie pozbywają. Jak nie MTB to jakiś cross na kołach 28 cali. Najpopularniejsze w tej klasie to rowery typu Spartakus Cross 4.0, Kands i Lazaro.

Odnośnik do komentarza

Od siebie polecam 26" i dać sobie spokój ze Spartacusem Crossem i tym podobnymi - dla mnie (165cm) ten rower był duży i krowiasty, więc dla 150cm to już będzie chyba prawdziwa mordęga. Natomiast nadal bardzo lubię jeździć moim Kandsem Energy 1300 na pełnym Alivio (no, prawie pełnym, bo chyba korba jest Acery) i tego z czystym sumieniem polecam. Ja mam jeszcze wersję z 24 biegami, potem była z 27. Jedyną wadą, jaką w nim znajduję, jest jego waga, ale nie mówimy przecież o prawdziwych rowerach górskich, tylko budżetówce, a tu wszystko tyle waży ;)

Ponieważ 26" jest już demode, najlepiej szukać chyba na OLX - ja przynajmniej tam znalazłam, bo na Allegro dość kiepsko. Rama koniecznie 17" (mniejszych nie ma). I chyba darowałabym sobie hamulce tarczowe, bo przy dobrych klockach w tym rowerze Tektro są niczego sobie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...