Skocz do zawartości

Unibike Crossfire czy Specialized Crosstrail


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o rowery to jestem całkowicie zielony. Chciałbym sobie teraz kupić jakiś lepszy, żeby móc jeździć po mieście, ale też na jakieś wycieczki poza miasto. Byłem w jednym sklepie rowerowym i sprzedawca do takich zastosowań polecił mi rower crossowy. Zaproponował trzy modele:

a) Specialized Crosstrail - https://roweroza.pl/rower-crossowy-specialized-crosstrail-hydraulic-disc-2018
b) Unibike Crossfire - https://roweroza.pl/rower-crossowy-unibike-crossfire-disc-gts-2018
c) Unibike Crossfire w wersji Deore - https://roweroza.pl/rower-crossowy-unibike-viper-disc-gts-2018

Najbardziej obstawał przy Specialized Crosstrail. Co Wy sądzicie o tych modelach? Który z nich byście wzięli? A może w podobnej cenie inny byście zaproponowali?

Odnośnik do komentarza

Coś takiego jak "Unibike Crossfire w wersji Deore" nie istnieje przynajmniej fabrycznie.

Troszkę mylisz nazwy i sam się natniesz. Unibike Viper i Unibike Crossfire to dwie różniące się specyfikacje.

Już o tym wiem ;) Po prostu sprzedawca w sklepie o tym Unibike Crossfire mówił, że ma też taki rower ze sprzętem w wersji deore, więc stąd się wziąłem nazwę Crossfire w wersji deore ;P

Odnośnik do komentarza

Z tych które podałeś to może Spec jest ładniejszy i może bardziej spasi ci jego wygląd ale sprzętowo trochę kiepsko. Crossfire zdaje się osprzętem lepszy i tańszy. Viper najdroższy ale i lepszy.

Więc jeżeli chcesz wydać około 2000 to lepiej kupić coś z polecanych rowerów na allegro bądź bezpośrednio od producenta marki albo bierzesz Vipera bądź ktoś zaproponuje lepszą alternatywę dla niego.

 

Poszukaj też trochę starszych wątków na forach oraz na youtube (hasła, cross, Lazaro, Spartacus, Kands, Vellberg itp.)

https://roweroweporady.pl/f/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&mid=2643&search_app=forums&userMode=content&sid=92d6a456802487d0a0b53d3fb298c4ef&search_app_filters[forums][searchInKey]=&search_app_filters[forums][sortKey]=date&st=25

oraz wiele innych.

 

Jeżeli weźmiesz Crossfire to też tragedii nie będzie. Pojeździsz trochę to może naleci cię na inny typ roweru.

Mam Vipera ale nie kręcę dużo, może jest ponad potrzeby i wystarczyło by mi coś na osprzęcie Alivio bądź niżej ale nie żałuję bo może jutro będę jeździł więcej. Do wymiany czegokolwiek w nim jeżeli coś nagle nie padnie to daleko. Jednak mój (2017) kosztował mnie 2450zł. W specyfikację 2018 nie wnikałem. Unibike ma to do siebie, że nie jest zbyt innowacyjne ani urodziwe.

Odnośnik do komentarza

Wbrew temu co napisali koledzy wcale nie jest to łatwy wybór.

Pod względem osprzętu najlepszy jest Viper na Deore. Tu dostaniesz bardzo przyzwoity osprzęt Deore, hamulce Deore ale.. przestarzałą technicznie, nieatrakcyjną wizualnie ramę i atrapę amortyzatora

Jeśli chodzi o Specialized Crosstrail to dostaniesz rower na znacznie lepszej ramie niż w Unibike, bardzo prestiżowej firmy, atrakcyjny wizualnie i z dobrym amortyzatorem ale z kiepskim osprzętem i hamulcami.

Gdyby było możliwe to najlepszym wyborem byłaby rama i amor Speca i osprzęt i hamulce Vipera.

Wybór należy do Ciebie.

 

Ja tylko dodam że są jednak przyczyny dla których mam w domu 7 rowerów Specialized i ani jednego Unibike. Crosstrail Expert również posiadam ale będę go sprzedawał bo już nie jeżdżę na crossach. Piękny i świetny rower.

Odnośnik do komentarza

Ups. Raczej nie widzę by ktoś tu napisał że to łatwy wybór (ale wybaczam ci :))  Piszemy w temacie "Unibike Crossfire czy Specialized Crosstrail" gdzie jest dodany przez autora jeden rower. Nie podał konkretnie ceny ale ceny widać, że leci raczej w poniżej 3000 zł. W tej cenie obecnie i mówiąc o nowym rowerze może w innym miejscu były podane inne alternatywy.

Z resztą wypowiedzi Jacka w większości się zgadzam a i potwierdził część mojego wpisu. Jacek przeważnie dobrze gada i dawno temu też przeszedł przez słabsze rowery i obecnie zrezygnował z krosów ale teraz patrzy z poziomu wyższej półki więc trzeba dostosować perspektywę do swoich możliwości, warunków.

 

Tu z filmami też częściowo się zgadzam. Oglądając nie patrzcie tylko na model ale ogólnie na producenta i jego politykę.

 

 

tu starsza wersja

 

 

To mniej istotne bo nie wybieramy Cross vs MTB

 

 

 

Viper z tego samego roku (2017) oprócz ogólnie osprzętu ma np. dwa miejsca na koszyk bidonu. I coś w tych filach jest prawdy bo "szału internetowego" na Unibike nie ma ale schodzą te rowery w sklepach i raczej problemów z użytkowaniem brak bo cisza w tym względzie. W tamtym roku było tu co nieco o Unibajkach zwłaszcza Viperach. Goście kupili i zniknęli.

 

Podobają mi się też rowery firmy Kross szczególnie od wersji 6 w górę ale to jak zwykle decyduje cena, osprzęt, potrzeby w tym wdzięki roweru (kształt, kolor, tarczunie i amorki)

Jeżeli ktoś jest przyszłościowo nie pewny to polecam tańsze rozwiązania bo nagle ktoś zapragnie szosy lub MTB (full) czy czegoś pomiędzy. Oprócz tego jeżeli ktoś nie jest ciśnięty przez czas to ma do dyspozycji starsze wątki na forach oraz filmy na YT.

 

 

[...] dyby było możliwe to najlepszym wyborem byłaby rama i amor Speca [...]

Ludzie bawią się też czasem w powiedzmy składanie roweru o czym była mowa na forum. W miarę świeży przykład https://roweroweporady.pl/f/topic/3258-test-i-wrazenia-pierwszego-porzadnego-roweru-crossa-na-ramie-muesingamusinga-twinroad-lite/

 

Spotkałem się z z czymś takim https://www.forumrowerowe.org/topic/226586-do-2200z%C5%82-cross-z-dobrym-osprz%C4%99tem-nvx-deore-rama-23-viper-gts/?do=findComment&comment=2064484

Czy to prawda choćby częściowa nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi :)

Wczoraj byłem w jeszcze innym sklepie rowerowym to mi polecali właśnie te Unibike'i albo Cube Nature Pro. Sprzedawca był bardziej za Cube, ale wygodniej jeździło mi się na Unibike'u (choć co prawda jeździłem krótko i stosunkowo po płaskim).

Jak wypada ten Cube do Unibike Viper?

I faktycznie nie podałem ceny, ale dobrze przypuszczacie, że szukam czegoś do 3000 zł.

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja kupiłem ostatnio Crossfire tylko bez hamulców tarczowych, v-ki tez póki co hamują jak żyleta a rower 700 zł tańszy od tego z Twojeg linku. Polska marka, jak dla mnie super wygląd. Osprzęt też wydaje się być niezły. Pare lat napewno pociągnie. Wszystko na shimano także nie ma problemu ze współpracą. Póki co nie mam nic do zarzucenia temu rowerowi, sporo jeżdżę nim po lesie i polnych scieżkach i daje rade, o asfalcie nawet nie ma co wspominać. Jedyną moją obawą która się spełniła po kupnie roweru crossowego jest bardzo ostre wcinanie się w piaszczyste podłoże. Dla jazdy amatorskiej chyba nic więcej nie trzeba bo i po co? w razie pytań jestem do dyspozycji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...