Skocz do zawartości

rower + mazowsze + husky do 3500


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Od miesiąca czytam rózne wątki i propozycje, i im więcej czytam, tym mam wrażenie mniej wiem.

 

Na początek to co wiem:

- budżet do 3500, więcej tylko wyjątkowo. Rower raczej nowy, raczej kupowany w kraju, chcę go wziąć na fakturę na działalność - no chyba ,że jakaś okazja używana w dobrym stanie

- najczęściej jeżdżę po lesie z huskim ciągnącym rower ze mną (lub ja jego), czasem na ulicach do parku w W-wie

- rower używam cały rok, no może przy poniżej -20 mam wątpliwości

- prefencje co do roweru wygodny, dobre hamulce (psisko ma siły jak szatan jak mu na czymś zależy)

- mam 180 cm wzrostu i 90kg wagi

- absolutnie nie mam zamiaru jeździć w wyścigach i maratonie, dość wrażeń mi dostarcza jazda 20 km/h z huskim obok, więc emerycka jazda turystyczna ;)

 

 

Co bym chciał:

-rower 29" koła, hamulce tarczowe ,żadnych preferencji co do marki

-zacząć jeździć do pracy ~25km w obie strony

-raz na tydzień,dwa turystycznie pojeździć w Kampinosie

-rzadko gdzieś wyskoczyć ze znajomymi na turystyczną wyprawę

-no i oczywiście to co teraz, czyli szaleństwa w laskach po różnych trasach z czworonogiem

 

 

No i teraz pytanie, co wybrać? Obecnie jeżdzę na kands 1300, z roweru jestem tak sobie zadowolony,ale lepszy rydz niż nic. Sądzę ,że najlepszym rozwiązaniem byłby raczej typowy góral, bo może miasto ale krawężniki są takie, że czasem się nie da wjechać.

Zastanawiałem się nad Trekiem x-caliber 9, mają promocję z tego roku za 3800 lub z 2017 roku za 3300. A może mtb nie ma sensu i lepiej wziąć taki cube sl road pro za 3100? Albo Unibike( który) , albo Romet ..

Ech, no zgłupieć można. Co szanowni forumowicze proponujecie? Wszelki uwagi mile widziane.

 

 

pozdrawiam

 

M.

 

Odnośnik do komentarza

Jak Kampinos to tylko MTB. Inny rower nie ma tam sensu. Celował bym w rower podobny do Cube Attention 2017 albo Kross Level B6 2017. Czyli z amortyzatorem olejowo-sprężynowym firmy RockShox. Jest on niemal bezserwisowy a dobrze amortyzuje. X-Caliber 2017 to bardzo fajny rower, absolutnie wart swoich pieniędzy. Trek daje też dożywotnią gwarancję na ramę i bardzo dobrą obsługę gwarancyjną i posprzedażną. Nie wiem jednak czy nie szkoda tego roweru na dojazdy do pracy. Posiada on bardzo przyzwoity amortyzator powietrzny, który wymaga regularnego dbania o niego i przeglądów serwisowych. Przy codziennych dojazdach do pracy 1-2 przeglądy rocznie, odpłatne po 300 zł każdy. Jest to lepszy rower niż dwa pierwsze wskazane ale nie dojeżdzałbym nim do pracy bo go na to szkoda.

Odnośnik do komentarza

@jajacek

Dzięki za rady. W takim razie jednak zdecyduję się na Treka  i przymierzę w sklepie. Koszty serwisu do zaakceptowania, więcej paliwo wyniesie  przy dojazdach. Jeśli chodzi o serwisowanie, polecisz kogoś z Wawy? Zrobić pierwszy przegląd po kupnie roweru?

No i skoro ma być to w miarę dobry rower, co oznacza dbanie ? Obecnego myłem w myjni bezobsługowej ;). Mogę przesmarować łańcuch , czy wymienić linki ,ale jeśli to polega na rozebraniu amortyzatora ( to mogę ;)) i złożeniu go z powrotem - to nie moja liga.

 

Igor Tracz, heh popatrzyłem. Ja stratuje w lidze ciężarówek a nie porsche . Czyli wolno i długo , więcej niż 35 km/h na godzinę to mój husky widział tylko jak robi za pasażera w  samochodzie :D.

Odnośnik do komentarza

A w jakiej części Warszawy mieszkasz?

 

Treka to najlepiej kupić tam gdzie go będziesz serwisować. Jeden z najlepszych serwisów jest na Śniegockiej 2 w centrum. Janek, ich serwisant jest wirtuozem serwisu. skleprowerowy.pl

Niezły serwis mają też w drugim punkcie, na Broniewskiego

 

Bardzo dobrym serwisantem jest Bartek z Cozmo Bike na Kasprowicza.

Dbanie oznacza w przypadku amora czyszczenie po każdej jeździe, przecieranie uszczelek przeciwkurzowych. Jeśli chodzi o łańcuch to czyszczenie co kilka jazd i smarowanie odpowiednim smarem do łancuchów. Myjka jest dobra żeby z grubsza zmyć błoto i kurz z roweru. Ja sam amora też nie rozbieram. Wolę nie narobić lipy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...