Skocz do zawartości

Który wybrać rower?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję zakup roweru. Mieszkam na wsi, więc będę jeździła przeważnie po asfalcie, ale lasy i piaszczyste wyboiste drogi też się trafią. Wybrałam dwa interesujące mnie modele i prosiłabym o opinię/ doradztwo w kwestii który jest lepszy i czy warto, a może zupełnie inny? Nie znam się. 

 

http://allegro.pl/rower-kross-black-edition-7-1-m-okazja-hit-i7222329217.html

bądź

http://allegro.pl/rower-kross-hexagon-r2-rozmiar-m-2017-i6873573587.html

 

Liczę na pomoc i z góry dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza

Rowery, które podlinkowałaś to rowery górskie - jesteś pewna, że taki typ potrzebujesz/chcesz? Zakładając, że wyboiste drogi, o których piszesz, to jednak nie jest Włoszczowska, a po prostu polna droga, która - jak to na wsi - zawsze się trafi, wówczas bardziej nadałby się cross - to taki rower, który na pierwszy rzut oka wygląda podobnie, bo też ma amortyzator, ale koła są 28" i nieco węższe (dzięki temu wkłada się mniej siły w pedałowanie i potem utrzymanie prędkości), a pozycja na nich nieco bardziej wyprostowana (choć absolutnie nie tak, jak to ma miejsce w rowerach miejskich i mimo wszystko bliżej crossowi do MTB). Poza tym w tej samej cenie, co MTB, cross będzie miał po prostu lepsze komponenty.

 

Określ budżet, jakim dysponujesz i który typ roweru bardziej by Cię interesował, a następnie poszukaj na Allegro takich marek, jak: Kands, Vellberg, Spartacus oraz Lazaro. Chyba, że planujesz wydać powyżej 1600zł - wtedy możemy dyskutować o innych producentach. Natomiast do 1600zł to są najlepsze wybory i to nawet jeśli założymy upusty i promocje.

Jest oczywiście także możliwe, że nie potrzebujesz osiągać górnej granicy - pytanie, jak często jeździsz i jak długie są to wycieczki? Bo jeśli ma to być raz czy dwa w tygodniu po godzince, to wystarczy bodajże za 1039zł Vellberg Explorer 2.0. Natomiast jeśli planujesz jeździć więcej lub zwyczajnie Ci się on nie podoba, podlinkuj coś innego spośród wymienionych przeze mnie producentów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Cześć!

Mam prośbę o pomoc w wyborze roweru trekkingowego. Do kwoty 1500zł znalazłam takie 3/4 modele, każdy ma inne zalety i wady, który byście wybrali?

 

1.Romet gazela 3 2017

 

2. Kross trans 3.0

 

lub ten siberian

 

3. Spartacus Premier 4.0

 

Zamierzam jeździć rekreacyjnie, po mieście i poza miasto, może 30km dziennie ze 3 razy w tygodniu

 

Z góry dziękuję za pomoc ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...