Skocz do zawartości

Trekking do 3800. Czy Kross to najlepsza opcja?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Oglądam kanał i śledzęforum już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz postanowiłem się odezwać.

 

Poszukuję roweru na nadchodzący sezon.

 

Rower ma służyć do codziennego transportu po mieście (praca/uczelnia) oraz do częstych nocnych przejażdzek w granicach 100km.

Kierując się poradami w internecie, stwierdziłem, że typ roweru, którego szukam, to zapewne trekking, ponieważ jest najbardziej uniwersalny.

 

Szukam nowego, ponieważ mój poprzedni rower - starusienki Kross Hexagon v5 - po 10 latach służby postanowił paść na amen.

 

Nie znam się na markach rowerów, więc tak naprawdę do tej pory rozważałem tylko model Krossa Trans 9.0:

https://www.kross.pl/pl/2018/trekking/trans-9-0

 

Ponieważ z poprzedniego roweru byłem bardzo zadowolony, więc wyrobiłem sobie pozytywną opinię o producencie.

 

Czy ktoś z was jest w stanie zaproponować jakąś alternatywę, która w tym samym przedziale cenowym oferowałaby coś lepszego?

 

PS. Jeszcze szybko dorzucę pytanie dotyczące rozmiaru ramy. Kross produkuje ramy w rozmiarach L (21'') oraz XL (23''), natomiast z ich 'kalkulatora' wyszło mi, że idealny rozmiar dla mnie to 21.5'' (191cm wzrostu, dość krótkie nogi). Czy lepiej w takim razie mieć ramę o pół cala za małą, czy o półtora za dużą?

 

Wielkie dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...