Skocz do zawartości

optymalny rower asfalt- las za ok 1500 zł - Propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Z listy Orkan niby najlepszy, pytanie, czy zależy Ci na tarczówkach. Z hamulcami hydraulicznymi, zwłaszcza w tej cenie, to trochę loteria. Mogą się udać, możesz psioczyć. Zależy więc, czy naprawdę ich potrzebujesz, bo VB też dają radę, jeśli nie pędzisz, a warunki są przyzwoite (to znaczy bez śniegu i totalnego błota). Poza tym Orkan nie ma żadnej przewagi np. nad Vellbergiem - droższy i z gorszym napędem. Ja bym nie dopłacała, chyba że komuś ewidentnie Romet się bardziej podoba, ale to już są gusta, a nie fakty.

 

Co do różnic między MTB i crossem, pełna zgoda. MTB z założenia będzie ciut agresywniejszy, ale trzeba to przymierzyć samemu. Mnie na przykład MTB 26" odpowiadał dużo bardziej niż cross 28", choć wszędzie czytałam, że po przesiadce na crossa uznam go za najwygodniejszy rower świata. Było na odwrót - mało zwrotny, krowiasty, ciężki (choć ważył tyle samo, a może i nawet ciut mniej). Z drugiej strony trzeba liczyć się z tym, że w tej samej cenie MTB będzie prawie na pewno wyposażony nieco gorzej niż cross i wziąć pod rozwagę, na czym zależy nam bardziej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

ostatecznie kupiłem jeszcze innym rower a mianowicie Unibike Crosfiree z V-kami. Póki co spisuje się świetnie w lesie i na polnych duktach, jedyny problem to piach. Sprzęt wydaje się przyzwoity. Co myślicie o jego specyfikacji?? https://www.dobrerowery.pl/unibike-crossfire-2016?combination_id=21999&gclid=EAIaIQobChMIqaS_srC52gIV6ZPtCh3q0wQbEAQYBCABEgKmZfD_BwE

link akurat z tej strony ale można znaleźć też gdzie indziej.

A swoją drogą jak ciekawe jest to że na początku uważałem że rower za 1000 też może być haha, potem granicą miało być 1500 a wyszło jak wyszło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cóż - ocena z porównaniem czy bez? Bez porównywania, tylko ocena roweru jako roweru - w porządku. Całkiem dobry osprzęt, ładny, według mnie dobrze, że na V-kach, bo mniej roboty. Jednym słowem, udany zakup. Gorzej, jak się go porówna z rowerami z Allegro (Spartacus, Lazaro, Kands), ponieważ wtedy Unibike plasuje się pomiędzy modelami za 1200zł a 1500zł. Tak więc w zwykłej cenie przepłaciłeś ponad 500zł, a jeśli kupiłeś w dobrerowery.pl ze wszystkimi zniżkami, czyli za jakieś 1750zł, no to przepłacenie spada do 250zł. W całym tym porównaniu o Vellbergu w ogóle lepiej nie pamiętać, bo dochodzi kolejna stówka.

 

Na Twoje potrzeby powinien być wystarczający i sprawić wiele radości. Udanego sezonu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Trudno mówić o przepłaceniu bez żadnego porównania ;) Królów Allegro nie ma co się bać, zjechałam na Kandsie trochę Polski i był lepszy niż wcześniejszy Kross. Natomiast racją jest kwestia estetyczna. I jeśli ma ona dla kogoś znaczenie, to dopłacić zdecydowanie warto. Mnie chodziło jedynie o to, by nie dorabiać do tego bezsensownej ideologii ;)

Odnośnik do komentarza

Nie, nie siejmy plotek. Kupować możesz, jak tylko będzie dostępny. Firma raczej się nie zwinie, istnieją na rynku od wielu lat, tylko wcześniej jako sklep rowerowy, a nie producent. To była moja interpretacja tej wypowiedzi:

 

wczoraj zamówiłem rower Vellberg Explorer 3.1 Alivio i dziś okazało się ze zadzwonili do mnie ze sklepu i powiedzieli ze nie maja go dostępnego i nie będą go już produkować i z przeprosinami zwrócili pieniądze.

Więc może się im nie opłacał, a może po prostu rezygnują na rzecz wersji 4.1 z Deore. Choć tej też w ogóle na Allegro nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...