Skocz do zawartości

Powrót do treningu po przerwie/chorobie


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mija dwa tygodnie odkąd ostatni raz jeździłem.... Najpierw byłem tydzień za granicą a potem niestety złapałem przeziębienie które również trwa już tydzień....

 

Czuje się już lepiej, jednak dalej męczy mnie lekki kaszel i jestem trochę osłabiony...

 

W przyszły weekend szykuje mi się maraton MTB, więc został mi tydzień na jak najszybszy powrót do formy... Dodatkowo, ze względu na coraz krótszy dzień i pracę, podczas przyszłego tygodnia nie będę miał czasu na długie treningi....

 

Najbardziej martwi mnie utrata kondycji :(

 

W związku z powyższym, mam do was kilka pytań: 

 

Jak radzicie sobie z powrotem do formy, po dłuższej przerwie?

 

Zacząć w ten weekend, czy zaczekać aż całkiem osłabienie i lekkie objawy miną??

 

Jeśli zacząć treningi, to powoli lekko, czy z normalnym wysiłkiem jak przed chorobą??

Odnośnik do komentarza

W 2 tygodnie to aż tak dużo formy nie stracisz. Ostre treningi, szczególnie w tej pogodzie mogą Cię rozłożyć na amen i nigdzie nie pojedziesz :P

Może wykorzystaj czas, który masz na ćwiczenia siłowe (przysiady na jednej nodze, powolne wymachy nóg do tyłu z przytrzymaniem, stojąc przy ścianie, wspinanie się na palce jednej nogi)i stretching.

Odnośnik do komentarza

Jak napisał wikrap1, przez 2 tygodnie nie traci się zbyt wiele formy. Też zdarzało mi się przez taki czas nie jeździć, ale po tym robiłem ze 2-3 razy krótkie trasy i kondycja wracała na swoje miejsce. Jeśli jednak jeszcze jesteś osłabiony, to nie szalej za bardzo. Lepiej poczekać dzień albo 2 dni dłużej, niż osłabić się jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...