Skocz do zawartości

Pierwszy rower MTB (rozpiętość cenowa 4-6tyś)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 

Po jednej przejażdżce w grudniu zdecydowałem, że to jest to co chcę robić. Wybór padł na zakup roweru. Pomimo, że nie jeżdżę obecnie na rowerze to wiem, że głównie będę jeździć po ścieżkach leśnych i polnych. Miasta mam zamiar unikać jak ognia.
 

Wstępnie zostałem nakierowany na zakup Radon ZR Race 6.0 lecz nie zdążyłem z zakupem / wyprzedał się. Może to i dobrze. Następnie został mi polecony sklep w Trójmieście i tu dostałem do wyboru 3 rowery Trek’a. Sklep dystrybuuje wyłącznie tę markę a chciałbym żeby ktoś ze znających się tematem podpowiedział na co się zdecydować. Dodam, że zależy mi na tym aby rower nie był zbyt ciężki (do 11,5 - 12kg) i aby komponenty w nich były z tych lepszych a nie gorszych.

Nie miałem żadnych przymiarek i wstępnie dobrano dla mnie rozmiar TREK’a – 19,5 (wzrost 184cm i waga 80-82kg)

Na ten moment do wyboru mam:

1. TREK SUPERFLY 5 rocznik 2017 – cena 4844zł

2. TREK PROCALIBER 6 rocznik 2018 – cena 6120zł
 

I tu od tak zaproponowano ramę carbonową:

3. TREK PROCALIBER 9.6 rocznik 2018 – cena 8100zł – dość ciężki rower jak na ramę carbonową więc jakoś nie biorę go pod uwagę.

 

Dodam, że wstępnie celuję w ramę aluminiową ponieważ zaczynam przygodę z rowerem i obawiam się dość szybkiego uszkodzenia carbonu w lesie.

Odnośnik do komentarza

https://roweroweporady.pl/f/topic/3136-rower-mtb-w-przedzialach-4-5-tys-5-6-tys/

 

Superfly 5 2015 strasznie cienki za te pieniądze. Gorsza specyfikacja niż Kellys Gate kosztujący 3k.

 

Procaliber 6 szału nie ma. Też i się podobają modele z tej serii ale wyższe. Zważając na to że za 5,5k dostaniesz Specialized Epic Hardtail 2017 na lepszym amorze RockShox Reba to za gorszy amor i kiepskie koła z których Trek jest znany, 600 zł bym z pewnością nie dopłacił.

 

https://www.specialized.com/pl/pl/epic-hardtail/p/115227?color=209146-115227

 

 

Odnośnik do komentarza

A ja myślałem, że ta cena na Superfly 5 jest dobra  :mellow: 

Dzięki za podrzucenie tego roweru Specialized Epic Hardtail 2017. Jesteś w stanie podrzucić coś jeszcze w moim pułapie cenowym. Staram się upolować rower w mojej okolicy tak aby nie jechać po niego nie wiadomo ile km. Na ten moment ten model w sklepach w 3city wykracza poza mój budżet. 

Czy w tym rowerze Specialized Epic Hardtail warto byłoby zmienić hamulce na jakieś lepsze obsługujące klocki metaliczne a nie wyłącznie żywiczne. Opinie o tych hamulcach nie są jakieś rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...