Skocz do zawartości

Rower do 4000. Pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W zeszłym roku po 20 latach kupiłem rower MTB

Spodobało mi się i teraz jako już 42-latek staram się codziennie do pracy dojeżdżać rowerem

Mam 189cm i 93kg. Moja Merida jest dla mnie za mała ze swoimi kołami 26,a ponieważ połowę czasu spędzam na szutrze i asfalcie potrzebuje czegoś większego

 

Zastanawiam się jak wykorzystać budżet. Kupić nowy, czy używany? Wybaczcie ignorancję, nie znam się na sprzęcie, ale lubię zapierniczać

 

Przeglądam OLX i jest kilka propozycji karbonowych Scott, Trek lub Cannondale

Polecacie, czy lepiej jakiś nowy rower w tej cenie?

Odnośnik do komentarza

Oba wskazane rowery są rowerami rekreacyjnymi.

Oczko wyżej masz rowery rekreacyjne plus. Często z dwiema sztywnymi osiami, lepszym osprzętem i lepszym amorem.

Przedstawiciele to Kellys Gate 30 i 50, Kross Level B8, Merida Big Nine 600, Romet Mustang 29 2

Potem masz półkę wyścigowych aluminiowych hardataili.

Najtańsze to Rose Count Solo 2, Romet Mustang 29 3 i Accent Peak SLX. Ciut wyżej Specialized Epic HT za trochę ponad 5k.

Odnośnik do komentarza

Oba wskazane rowery są rowerami rekreacyjnymi.

Oczko wyżej masz rowery rekreacyjne plus. Często z dwiema sztywnymi osiami, lepszym osprzętem i lepszym amorem.

Przedstawiciele to Kellys Gate 30 i 50, Kross Level B8, Merida Big Nine 600, Romet Mustang 29 2

Potem masz półkę wyścigowych aluminiowych hardataili.

Najtańsze to Rose Count Solo 2, Romet Mustang 29 3 i Accent Peak SLX. Ciut wyżej Specialized Epic HT za trochę ponad 5k.

Dziękuje

W poniedziałek pojeżdżę po mieście i kupię jedeną z Twoich propozycji

Wyglądają ciekawie

Odnośnik do komentarza

Gate 50 bardzo przyzwoity. Geometria dosyć rekreacyjna z wygodną pozycją.

Dostajesz amor RS Recon Gold. Rower ma dwie sztywne osie z szybkozamykaczami Maxthrough, które mogą kosztować po 200 zł każdy.  Manetki SLX 10x. Mam takie same. Korba Deore z blatami 36x22 co uważam za bardzo dobrą kombinację. Teraz mam SLX 38x24 i stwierdzam że 36x22, które poprzedni miałem było na co dzień bardziej uniwersalne. Hamulc będące minimum przyzwoitości. Czyli zaciski Alivio i klamki Deore. Jakby co zaciski z czasem do wymiany na Deore jeśli te zaczną przeciekać. Ciężkie koła i opony.

 

Rose jest lepszą propozycją ale nie bardzo jest się gdzie do niego przymierzyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...