Skocz do zawartości

Mustang R-line 27.5 1.0 (2015) vs. Kellys Gate 30 (2017)


Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła ostateczna decyzja, co wybrać:

 

Czy Rometa Mustang R-line 27.5 1.0 (2015): 

https://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_650b_hardtail/romet/40996/mustang_r_line_27_5_1_0

 

Czy Kellys Gate (2017):

http://sklep.coolbike.pl/rower-gorski-kellys-gate-30-rozmiar-l-2017,3,9212,52181

 

Oba w podobnej cenie, około 3200 zł. O ile się nie mylę podzespoły lekko po stronie Rometa?

Odnośnik do komentarza

Tak, wiem :D Dla mnie 27.5 vs 29 nie ma aż takiego znaczenia, teraz jeżdżę na 26 cali.

 

Pomijajac rozmiar koła waham się, który ma większy sens za te pieniądze. Kellys ma chyba amortyzator przełączany tylko z widelca i gorsze hamulce. Różnią się też minimalnie przerzutkami, choć niby oba Deore.

Odnośnik do komentarza

Parametry zbliżone. Romet ma zdecydowanie lepszy amor. Powietrzny. Kellys sprężynowo-olejowy. Ale rozmiar koła może i jest nawet ważniejszy. Na 27,5 będzie trochę lepiej niż na 26. Na 29 zupełnie inaczej. 29 wymaga czasu na adaptację. Mój syn się ściga w MTB z sukcesami. Przeszedł całą drogę od 26, przez 27,5 i 29. Przejście na 27,5 było ok. Ocenił że jest trochę lepiej i trochę szybciej. Ma napęd 3x9. Do 29 długo nie mógł się przekonać. Mój 29 2x10 mu się nie podobał. W tym roku parę razy się ścigał na 29 i napędzie 1x12. Parę dni temu się pościgał pierwszy raz na swoim 27,5, którym jeździł jeszcze do lata. I mówi że teraz nie rozumie jak mógł się na tym ścigać. Natomiast 27,5 ma przewagę dla osób niższych i na trasach z bardzo dużą ilością ciasnych zakrętów. Ale dla większości 29 jest lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Dla mnie koła nie miały większego znaczenia, bo poruszam się zarówno po asfalcie, jak i po ciasnych ścieżkach i lasach. Większym problemem jest dla mnie klasyfikacja hamulców Shimano. O ile dobrze rozumiem kolejność od gorszych do lepszych leci w górę od M3xx, przez M5xx i M6xx po profi M9xx. Wedle tego przy podobnych zespołach w obu rowerach decydujące byłby by hamulce i tutaj wygrałby Romet mający M6xx czyli XT i SLX (?). Kellys ma M4xx, czyli Alivio.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...