Skocz do zawartości

Jaki rumak do max 4000pln??


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

mam odwieczny problem rowerowego amatora a mianowicie jaki sprzęt wybrać??

poruszam się głównie po leśnych ścieżkach, bardziej i mniej ubitych szlakach jak i po miejskich drogach (80% na 20%) rocznie około 3000km. Jednak głównie las

Szukam roweru najlepiej do 3700PLN(jak trzeba będzie to dorzucę troszkę więcej ale żona mnie zakatrupi) z napędem 2x10.

Mam możliwość zakupu Kross'a Level 7 2018 w cenie 3700 i tu zaczyna się mój dylemat......bo czytam pozytywne opinie o Trek'u X-Caliber 9 2017 który oscyluje w twej samej cenie.

Drodzy rowerowcy poradźcie. Jestem oczywiście otwarty na wszelakie sugestie związane z innymi markami.

Z góry dziękuję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Kross, który wcale nie twierdzę że jest zły to koledzy z Suchedniowa katujący rowery w górach i lasach podesłali jak to wygląda ich zdaniem. Cytuję:

 

" TREK

- Pękła mi rama.

- Gdzie mamy wysłać nową?

 

KONA

- Pękła mi ...

- Tak wiemy, już wysłaliśmy do sklepu nową na podmiankę.

 

DECATHLON

- Pękła mi rama.

- Proszę przynieść rower do najbliższego sklepu. Wymienimy jak będziemy umieli.

 

KTM

- Pękła mi rama, ale rower jest już po gwarancji.

- To nie powinno się wydarzyć. Ramę wymienimy na nową, ale będzie to nowszy model bo ten jest już nieprodukowany. Przepraszamy za kłopot.

 

SPECIALIZED

- Czy już pękła Panu rama w S-Works, bo możemy wymienić?

 

GIANT

- Pękła mi rama.

- A ile pan waży, bo jak więcej niż w gwarancji pisze, to mogą być problemy.

 

TESCO

- Pękła mi rama.

- Pan pójdzie na salę i popatrzy w kartonach z rowerami czy został jeszcze jakiś z całą ramą.

 

ALLEGRO / OLX

- Ale ta rama jest pęknięta!

- [Abonent czasowo niedostępny]

 

KROSS

- Pękła mi rama.

- A czy ma Pan jeszcze gwarancję? Ile Pan waży? Nie wymieniał Pan czasem czegoś, typu gripy na przykład. A tak wogóle to pewnie rower był źle użytkowany. Przegląd po miesiącu był w autoryzowanym serwisie? Wymiana może i cztery miesiące potrwać, wie Pan? Ramy MTB w tym rozmiarze się skończyły, ale możemy dać od roweru miejskiego od ręki. Nie w sumie nie możemy, bo też się skończyły. Za drobną dopłatą możemy wymienić na niższy model od ręki, ale za przekładkę części Pan płaci. Nie wiem w sumie, muszę sie skonsultować."

Odnośnik do komentarza

Technicznie, Level 7 2018 jest rowerem przyzwoitym. Oprócz kiepskim hamulców i sprawiającym problemy suporcie typu PressFit. Zdecydowanie bardziej wolałbym Treka X-Caliber 8 2018 ze względu na gwarancję na ramę, nowsze technologie jak piasty w systemie Boost i najnowsze Deore M6000. Albo taniej, Cube Attention SL, który kosztuje bliżej 3k.

Odnośnik do komentarza

Big Nine 500 przyzwoity. Kiepskie hamulce jsk to prawie we wszystkich tej klasy. Najtanszy amir powietrzny RS. Rower na RS Recin bedzie lepszy bo to lepszy amor. Ale ten tez jest ok.

 

Sent from my SM-T360 using Tapatalk

 

Serdeczne dzięki . Jutro podotykam i poprzymierzam .....i mam nadzieję zapadnie jakaś słuszna decyzja. Dzięki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza

Ja od dwóch lat do jazdy po lesie używam Cube Lld Pro 29 model 2015. Wcześniej używałem do tego celu crossa Treka 7200 28 cali.

Jednak 29 cali robi dużą różnicę, szczególnie ze względu na rozmiar opon, na piasku , korzeniach, itp jest zupełnie inna jazda, a na asfalcie też jest ok (po zmianie opon na Rocket Ron),

Tak ze jak najbardziej polecam ten typ roweru do jazdy po lesie, dodatkowy plus jest taki, że można się zapuścić w bardziej dzikie ostępy leśne, nawet jak nie ma ścieżki, to najczęściej da się przejechać na oponkach 2.25

Model 2017 jest dostępny np. pod tym linkiem : http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-ltd-pro-29-2x-czarny-2017-p-10804.html

W stosunku do tego co ja mam, widzę, że dali jeszcze lepsze komponenty, dwa blaty z przodu, itp. czyli z grubsza to co chcesz kupić.

W moim zmieniłem tylko dwie rzeczy : pedały na SPD i opony na Rocket Ron, bo te fabryczne były słabe (Rapid Rob + Thugh Tom jeśli dobrze pamiętam). 

Odnośnik do komentarza

Cube Ltd Pro to bardzo przyzwoity rower. Natomiast za dodatkowy tysiac zyskuje sie jedynie lepszy osprzet. Ja osobiscie bym go nie kupil bo w okolicach 5k mozna kupic cos lzejszego i lepszego. To jest nadal rower typu rekreacja plus. Dlatego pisze ze sa przyzwoite, podstawowe rowery jak Cube Attention SL za ok 3k a potem do 5k w zasadzie nie ma nic porzadnego. A ok 5k zaczynaja sie nowoczesne, wazace ponizej 12kg ze sztywnymi osiami i geometriami wyscigowymi.

 

Sent from my SM-T360 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

już odpisuję....sorry że tak póżno ale.....

Dzięki koledzy za pomoc i opinie, wszystkie brałem pod uwagę niestety moim jedynym głównym ograniczeniem były finanse. Rower kupiłem w sobotę próbowałem negocjować z ceną Treka X Caliber9 2017.... nie udało sie i rower nadal wisi w sklepie  obok takiego samego treka tylko w innym kolorze z roku 2016 :) . Cube też cenowo mnie przerósł(ponad 4tysie) i ostatecznie stałem się posiadaczem Meridy Big Nine 500 :)

Wrażenia: kurcze radość z jazdy jakbym pierwszy raz wsiadł na dobry rower :) nie miałem ochoty zsiadać :) po lasach zaiwania się aż miło banan non stop na twarzy! Pierwsza wyrażna różnica to koła. Przesiadając się z 26'' na większe, czuć znaczącą poprawę toczenia i większego komfortu jazdy. Amorek super w porównaniu do mojej poprzedniej archaicznej sprężyny. Napęd.....kurcze też klasa wyżej :) ale muszę się przyzwyczaić do tego 2x10 bo jednak jest spora różnica(jak dla mnie) z dopasowaniem odpowiedniego przełożenia, czeka mnie przyjemna nauka :)

dzięki jeszcze raz! pozdrawiam!

do zobaczenia na trasie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...