Skocz do zawartości

Trek x-caliber warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu zaglądam tu w poszukiwaniu informacji ale im więcej czytam tym bardziej zdaję sobie sprawę, że już niewiele wiem nt rowerów. Dawniej wydawało mi się, że coś wiem:) i znajdę sobie rower sam ale niestety wybór jest zbyt duży i nie mam wystrczająco wiedzy. OK do sedna:

 

Użytkuje Treka 4300 od 10lat (napęd wymieniony dwa razy) wspaniały rower jak dla mnie, głównie używany do jazdy po lesie i lekkich zjadów. Przyszła pora kupić sobie coś nowego i zastanawiam się nad x-caliber 8 (ok 3900zł) lub 9 (ok 5000zł) w zależności od oferty.

 

Wyczytałem, że trek ma słaby stosunek jakości do ceny czyli ogólnie rzecz ujmując płącę za markę. Zdążyłem już to zauważyć zapoznając się z innymi modelami innych marek i trek oferuje słabszy osprzęt w porównaniu do innch marek w podobnym przedziale cenowym.

 

Co myślicie o tych dwóch rowerach i cenach i ewentulanie co moglibyście zaproponować jako alternatywę. Wszystko wezmę pod uwagę

 

Dodam, że według mnie osprzęt klasy Deore to jest więcej niż wystarczająco na moje potrzeby. Nie ukrywam również, że mam same dobre wspomnienia związane z Trekiem (ogólnie mam wrażenie, że to najlepsze rowery - ale nie mam porównania:)

Treka 4300 katowałem bez skrupułów, a tam tylko alivio z tyłu acera z przodu i dawały radę. Ważna jest również cena i mam dylemat, bo za samą markę trochę nie chce mi się płacić. Co myślicie ?

 

Pozdrawiam serdecznie

Wittmot

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Akurat jestem fanem Speca, również często uważanego podobnie jak Trek za przepłacony. Stosunek ceny do jakości jest słaby w rowerach z niskiej półki, co w przypadku tych firm jest ceną do 1000 euro z ogonkiem. Ale. Trek oferuje dożywotnią gwarancję na ramę. Jak kupujesz rower za 3000 to nie ma to takiego znaczenia. Ale jak kupujesz za 8000-10000 a rower konkurencji, który kosztuje 2000 mniej i ma prawie zawsze gorszą i cięższą rame, takiej gwarancji nie ma to ma to wtedy zupełnie inne znaczenie.

 

Seria X-Caliber jest serią rekreacyjnego MTB. Jak poczytasz o dylematach zakupowych na tym forum to zorientujesz się że z grubsza są rowery tego typu do 3500 a znacznie lepsze, do ścigania zaczynają się od ok. 5k. Skoro wspomniałeś że Deore wydaje się być wystarczające to kupiłbym coś typu Cube Attention sL. Gdzie dostajesz Deore i przyzwoity amor. X-Caliber 8 nie jest zły. Natomiast mają opinię że koła są bardzo kiepskie. Model 2017 ze stalową sprężyną kupisz za ok. 3300. Za tyle samo kupisz Cube Attention SL ze sprężyną powietrzną. działa ona lepiej ale jest bardziej kosztowna w utrzymaniu. X-Caliber 8 2018 ma już sprężynę powietrzną. X-Caliber 9 jest pomyłką, gdyż za sporo wyższą cenę oferuje mniej niż konkurencja. Specialized Epic Hardtail 2017, który można kupic za ok. 5500 jest lżejszy, ma lepszy amortyzator i ma obie sztywne osie. X-Caliber ma z tyłu szybkozamykacz.

 

Napisz jeszcze jak zwykle jeździsz i w jakim terenie i ile masz wzrostu. Jeden z zaprzyjaźnionych sklepów ma ogromne obniżki wyprzedażowych Treków 2107 na Black Friday.

Odnośnik do komentarza

Akurat jestem fanem Speca, również często uważanego podobnie jak Trek za przepłacony. Stosunek ceny do jakości jest słaby w rowerach z niskiej półki, co w przypadku tych firm jest ceną do 1000 euro z ogonkiem. Ale. Trek oferuje dożywotnią gwarancję na ramę. Jak kupujesz rower za 3000 to nie ma to takiego znaczenia. Ale jak kupujesz za 8000-10000 a rower konkurencji, który kosztuje 2000 mniej i ma prawie zawsze gorszą i cięższą rame, takiej gwarancji nie ma to ma to wtedy zupełnie inne znaczenie.

 

Seria X-Caliber jest serią rekreacyjnego MTB. Jak poczytasz o dylematach zakupowych na tym forum to zorientujesz się że z grubsza są rowery tego typu do 3500 a znacznie lepsze, do ścigania zaczynają się od ok. 5k. Skoro wspomniałeś że Deore wydaje się być wystarczające to kupiłbym coś typu Cube Attention sL. Gdzie dostajesz Deore i przyzwoity amor. X-Caliber 8 nie jest zły. Natomiast mają opinię że koła są bardzo kiepskie. Model 2017 ze stalową sprężyną kupisz za ok. 3300. Za tyle samo kupisz Cube Attention SL ze sprężyną powietrzną. działa ona lepiej ale jest bardziej kosztowna w utrzymaniu. X-Caliber 8 2018 ma już sprężynę powietrzną. X-Caliber 9 jest pomyłką, gdyż za sporo wyższą cenę oferuje mniej niż konkurencja. Specialized Epic Hardtail 2017, który można kupic za ok. 5500 jest lżejszy, ma lepszy amortyzator i ma obie sztywne osie. X-Caliber ma z tyłu szybkozamykacz.

 

Napisz jeszcze jak zwykle jeździsz i w jakim terenie i ile masz wzrostu. Jeden z zaprzyjaźnionych sklepów ma ogromne obniżki wyprzedażowych Treków 2107 na Black Friday.

 

 

Mam 182cm. Lubię leśne podjazdy, żeby się zmachać i potem lubie szybko w miarę zjeżdżać po leśnych ścieżkach, dołach itp. Po zjeździe jak nadgarstki jeszcze mrowią to znaczy, że było fajnie. Czasem z pkt a do pkt b przez miasto, krawężniki, jakieś schody ale tak jak wspmniałem totalna amatorka. Rower raczej traktuję narzędziowo - nie dbam

 

Słyszałem o Cube attention sl - przyjrzę się dokładniej - dziękuję za info

A jak to jest z utrzymaniem powietrznego amora, kumpel mi mówił, że nic nie trzeba robić :) co to znaczy kosztowne w utrzymaniu ?

Jeśli coś by się znalazło z okazji czarnego piątku, byłoby wspaniale

Odnośnik do komentarza

On wlasnie sugeruje używanego cube z dobrym osprzętem XT lub SLX. Myślę i myślę i jakoś tak do tego Treka mnie ciągnie, a twoje słowa, że amor sprężynowy będzie lepszy dla mnie przemawiają do mnie. Czekam co odpisze sklep, który poleciłeś - mają dobrą cenę, tylko ten Trek ma trochę inne malowanie niż ten ze strony producenta. Pewnie ten ze sklepu za 3120zł jest z 2016 lub 2017 a ten ze strony producenta jest nowym modelem na 2018.. 

 

Wyciągnąłem dziś mojego starego treka i jadę wymienić kasete i łańcuch - niech ma na stare lata

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny rower. Mój jest ciut wyższej klasy na takim samym amorze i kosztował 3000. Za ten ze zdjęcia byłbym skłonny zapłacić 30000. Bardzo dobry amor ale kosztowny w utrzymaniu o czym rozmawialiśmy. Dobry osprzęt, przyzwoite hamulce ale bez gwarancji. Szansa na to że padną niestety 50/50 i wtedy koszt nowych zacisków to 200 zł. Rower interesujący ale jednak Cube to nie Trek ani Specialized. Ja bym się targował.

Odnośnik do komentarza

Jednak do nowego sie sklaniam - bede mial go bardzo dlugo, rozsadek podpowiada: nowy

Bylem w lokalnym sklepie i okazalo sie, ze maja do sciagniecia cube attention sl za 3499zl - w necie takie same oferty ale tu lokalnie chyba lepiej, serwis i w ogole.

 

 

Ten rower ma widelec Rock Shox Recon Silver TK SoloAir, PopLoc, 100mm - czyli to jest w pelni powietrzny amortyzator ?

Po przeczytaniu 'Jak dbac o amortyzator' (nawiasem mowiac, dawno nie czytalem takiej spoko instrukcji) dbanie o amor to zdecydowanie zabawa nie dla mnie, szkoda amora.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...