Skocz do zawartości

Radon Scart 7.0 lub 9.0 co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, czy ktoś z was miał lub ma do czynienia z marką Radon? Rowerki podobno fajne, ceny teraz też dobre.

Nadal poszukując crossa wpadły mi w oko te 2 modele Radon Scart 7.0 lub 9.0. http://www.radon-bikes.de/en/trekking-cross/cross/new-scart/new-scart-70/.  Może ktoś z Warszawy lub okolic posiada Radonka w rozmiarze 56" i da się przymierzyć?

Chętnie też posłucham waszych opinii. Byłem prawie zdecydowany na Gianta Roama 0 ale promocje i ceny posezonowe mieszają w głowach :).

Odnośnik do komentarza

Widziałem parę osób w Warszawie na Scartach, crossach i MTB. IMHO dobra marka. Nie widzę sensu dopłaty do Scart Light 9.0. New Scart 7.0 w pełni wystarczy. Natomiast ma kiepskie hamulce, które jeśli komuś nie pasują należy zmienić na Deore.

 

Ale jak jesteś z Warszawy to bym nie kupował crossa tylko MTB 29 cali. Robi wszystko to co cross plus jest dużo lepszy na off-roadzie. A w Kampinosie i MPK są piękny trasy na których cross sobie nie bardzo radzi. Polecam się przyjrzeć rowerow typu Cube Attention SL.

Odnośnik do komentarza

RADON SCART LIGHT 9.0 vs RADON NEW SCART 7.0  to taperowana główka ramy, trwalszy amortyzator o większym skoku i manetką blokady na kierownicy, lepsze piasty, hamulce z systemem servo wave z jednokierunkowym odpowietrzeniem i prawie kilogram mniejsza waga w mojej ocenie warto jest dopłacić do sztywniejszego i trwalszego roweru 260 euro


Odnośnik do komentarza

Różnica detaliczna w cenie hamulców 400 zł. Manetka blokady warta 100 zł. Amor same shit different day. Różnica między nimi minimalna. Oba niewiele robią a czy mają 63 czy 75mm skoku nie ma żadnego znaczenia. Żaden z nich nie zbliża się do widelca MTB. Zwężana główka ma sens w intensywnych zastosowaniach. Nie sądzę żeby miało to jakiekolwiek znaczenie w crossie. Nie zwróciłem uwagi że dają lepsze piasty. Rower lżejszy o kilo to zawsze fajnie ale tu ma to mniejsze znaczenie. Ale ogólnie ten upgrade ma ręce i nogi ale i tak bym nie inwestował. Ale wynika to z mojego braku wiary w crossy. Zupełnie nie widzę w nich sensu jak można kupić MTB i ma się dwa w jednym. Drugi komplet opon czy kół i masz i MTB i crossa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...