Skocz do zawartości

Lampa przednia - podłączenie


jano0244

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem lampę Axa Blueline50, miała być w podstawowej wersji Switch, przyszła T Steady Auto. No to niby lepiej, bo lepsza w cenie tańszej, ale...

 

Anglik ze mnie jak z koziej... ale wydaje mi się, że opis podłączenia jest błędny. 

https://zapodaj.net/f38a60fd7c654.jpg.html

 

Wg mnie krótkie przewody (oznaczone jako A), to zasilanie lampy tylnej, a B powinny być oznaczone kable dłuższe (niezakończone wtykami) i to jest podłączenie do dynama.

Mam rację?

Odnośnik do komentarza

Miałem BlueLine30 i byłem nieco zawiedziony kiepskim odcięciem światła i światłem postojowym, ale słyszałem, że 50 jest zdecydowanie lepsza:
https://swhs.home.xs4all.nl/fiets/tests/verlichting/koplampen/index_en.html#Axa_blueline_50

Jak podłączysz i będziesz miał okazję potestować, to napisz recenzję. Z góry dzięki.

Co do podłączenia, to obowiązuje rysunek dla 2/3/4

Zgadza się, opis jest błędny. Patrząc na przewody od prawej:
-- podwójny, długi kabel idzie do dynama. Nie pamiętam, ale przewód z białym paskiem idzie do masy dynama  (będzie symbol uziemienia na wtyczce -- przynajmniej w Shimano i Panasonic), drugi jako "+". W praktyce to i tak dużego znaczenia nie ma, o ile mówimy o dynamie w piaście.
- krótkie kable idą do tyłu -- ja je zaizolowałem i nie podłączyłem (tył miałem na baterie).

Mówiąc krótko: B powinno być bardziej z prawej. Francuzi się nie popisali. :-)

Odnośnik do komentarza

​Dzięki Maćku, niby to proste, ale jakoś sam się zapętliłem i wolałem upewnić. 

Lampa zastąpi w moim Alpie dotychczasową Axa Echo15, ktora to z kolei zastąpi oryginalną halogenówkę w Krossie Mansfield ParkPro mojej żonki, która z kolei być może zastąpi w moim odrestaurowanym ostatnio 20-letnim Giancie GSR800 inną starszą halogenówkę, gdzie źródłem zasilania jest żelowy akumulator 6v 4Ah. 

Jak już znajdę czas i uporam się z wymianą w Alpie oczywiście będą testy, których wynik obiecuję opisać. 

Odnośnik do komentarza

Lampa zamontowana. Póki co mogę powiedzieć, że różnica pomiędzy światłem z Axa Echo15 a Axa Blueline50 jest niesamowita. No ale to można było chyba przewidzieć biorąc pod uwagę ponad 4 krotnie wyższą cenę tej drugiej.  

Niestety na razie tylko tyle, bo u nas wciąż leje deszcz i zdążyłem tylko testowo okrążyć naszą kamienicę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...