Skocz do zawartości

Górski 2000-2500


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem użytkownikiem B4 2017 i jestem z niego bardzo zadowolony. Sprawdza sie w kazdych warunkach. Na pewno B5 ma lepszy osprzęt ale czy dla przeciętnego użytkownika warto do niego dopłacać? Wg mnie nie. Za te 500 zl mozesz sobie np. wymienić support i korbe na system hollowtech II co znacznie odciąży rower i uprzyjemni Ci jazdę.

Sam musisz zdecydowac. B5 ma lepsze komponenty. Piasty shimano a nie joytech jak w b4 kaseta 10 rzędowa a nie 9 jak w b4. Ja bym jednak nie dopłacał. Zarowno w b4 i b5 osprzęt bedzie sie zużywal i wymagal wymiany i wtedy sukcesywnie bedziesz stosowal lepsze komponenty a skoro rowery maja taka sama ramę to lepiej od razu nie startować z wyższej półki cenowej i potem jeszcze dopłacać. No chyba ze Cie stać

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie przy swoich wyborach że system 9x jest obecnie systemem archaicznym. Najwyższą wciąż produkowaną grupą 9x jest Alivio. A najwyższą wciąż sprzedawaną dopóki jeszcze są zapasy jest Deore. Więc gdyby jednego dnia chciało Wam się przejść na jakiś napęd 10x trzeba będzie wymienić cały napęd i manetki. A jeśli będziecie chcieli zrobić upgrade do komponentów półwyścigowych SLX czy XT to nie będzie drogi upgrade'u z 9x a z 10x będzie. Z tego względu dopłaciłbym do B5.

Odnośnik do komentarza

Różnica między tym rowerami jest taka że Kross został zaprojektowany jako rower MTB z napędem 2x10 ale producent dał podłą korbę Suntour, natomiast dał opony MTB. Cube został zaprojektowany jako rekreacyjny MTB z napędem 3x10 czyli rower i do MTB i do miasta czy na wycieczki trekkingowe. Dał korbę Shimano klasy zbliżonej do Deore  ale opony uniwersalne na wszystkie nawierzchnie. Więc wybierz w zależności od zastosowania. Jeśli dobrze pamiętam Kross daje 5 lat gwarancji na ramę, Cube 6 lat. Bardzo podobne rowery. Do MTB wolę napęd 2x10 ale wolę korbę z Cube. Cube ma też manetkę blokady skoku i wewnętrzne prowadzenie linek co lekko przeważa szalę na jego stronę. Gdyby nie ohydny, w moim przekonaniu kolor, to pewnie bym go wybrał.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...