Skocz do zawartości

Suport


Rekomendowane odpowiedzi

Czy moge jezdzic przez tydzien ze skrzypiacym suportem/ czyms innym w jego okolicy? Wczoraj wsiadlam na rower I zaczal wydawac z siebie dziwne odglosy, szczegolnie przy wiekszym nacisku podczas jazdy. Musze go odstawic I szukac alternatywy, czy moge nim przez tydzien pojezdzic po miescie bez ryzyka napraw przekraczajacych moja wyplate?

Takie rzeczy w tym sprzecie :

https://www.scott.pl/produkt/236/1406/Rower-Speedster-CX-20-Disc/

Odnośnik do komentarza

Możesz spokojnie, o ile nie masz jakiś mega luzów, które mogą spowodować niepotrzebne luzy (nie do naprawienia) na mocowaniu osi z korbami lub wręcz będą problemy z prawidłowym prowadzeniem łańcucha. W innym przypadku jedynie masz efekty akustyczne. Szansa, że Ci się zatrze na amen jest zerowa (chyba że całkowicie zaniedbałeś rower).

 

BTW kiedyś myślałem także że mam uszkodzony suport, a w praktyce okazało się, że to były gwinty od pedałów. Stopniowo, np. co tydzień demontuj kolejno: pedały, korby i na koniec suport obserwując efekty. Składając nie zapomnij dać odrobiny smaru na osie/gwinty: idealnie jakby to był smar montażowy, ale stały, do łożysk też będzie ok (usuń nadmiar, aby brudu nie przyciągał).

 

W drugim rowerze dla odmiany miałem luz: wystarczyło dokręcić miski (wydawały się dokręcone, ale jakoś po zdjęciu i założeniu luz zniknął).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to było, ale przestalo :P jeszcze w weekend przejrze rower bardziej dokładnie, dzięki za odpowiedź ;)

 

Spokojnie, hałas wróci. :D

 

Mnie też czeka wymiana suportu, bo ma minimalny luz, wyczuwalny po przyłożeniu konkretnej siły, ale poczekam; może wytrzyma zimę i po niej go zmienię. Na razie nowy wkład czeka sobie w szafie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...