Skocz do zawartości

[3000] mtb Cube?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.09.2017 o 12:21, jajacek napisał(a):

https://www.bikester.pl/cube-attention-sl-mtb-hardtail-pomaraczowy-czarny-539490.html

Dziękuję. Byłam przymierzyć. Celowałam w 16 i ta byłaby dobra na wysokość, ale krótkie te Cube'y są (kolana przy kierownicy). Jutro przymierzę 18, przy odwróconym mostku, może będzie ok. 

Co ciekawe, miły pan ze sklepu zaproponował również opcje przełożenia osprzętu cubea do ramy meridy, która geometrie ma inną, bardziej wydłużoną. 

Odnośnik do komentarza

A do jakiej Meridy i z jakim amorem? Bo ten amor kosztuje w detalu 1000 zł i jest to przyzwoity amor powietrzny czołowego producenta. Reszta osprzętu oprócz hamulców też niezła. Więc jak je zajedziesz to tylko wymiana hamulców. Sądzę że 18 będzie niezłe. Najwyżej możesz się dogadać żeby założyli krótki mostek. Zaletą będzie lepsza sterowność w zakrętach. Wadą gorsza stabilność na zjeździe.

Jak chcesz optymalnie dopasować pozycję to przyłóż się wraz z drugą osobą do pomiarów za pomocą tego kalkulatora:
https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp
a następnie przenieś te wymiary z pomocą sprzedawcy na ustawienie pod siebie nowego roweru

Odnośnik do komentarza

A do jakiej Meridy i z jakim amorem? Bo ten amor kosztuje w detalu 1000 zł i jest to przyzwoity amor powietrzny czołowego producenta. Reszta osprzętu oprócz hamulców też niezła. Więc jak je zajedziesz to tylko wymiana hamulców. Sądzę że 18 będzie niezłe. Najwyżej możesz się dogadać żeby założyli krótki mostek. Zaletą będzie lepsza sterowność w zakrętach. Wadą gorsza stabilność na zjeździe.

 

Jak chcesz optymalnie dopasować pozycję to przyłóż się wraz z drugą osobą do pomiarów za pomocą tego kalkulatora:

https://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

a następnie przenieś te wymiary z pomocą sprzedawcy na ustawienie pod siebie nowego roweru

Jacku mam go :) 18  z odwróconym mostkiem daje mi całkiem fajną pozycję do jazdy. Dobrze się na nim czuje. Km pokażą co do dalszych, ewentualnych ustawień. Kalkulator się przydał, dziękuję. No i za wszystko bardzo. W sumie dzięki Tobie go mam. Jest łał.

Odnośnik do komentarza

Ten czarny ładny. Zdawało mi się że to taki bardziej grafitowy niż czarny. Bo ten cały pomarańcz za bardzo walący po oczach. Pojeździj trochę po płaskim żeby hamulce się dotarły. Jazda nowym rowerem od razu ze sklepu w góry może być niebezpieczna. Dziś młodemu zmieniałem hamulce na bardzo fajne Deore M615. Cena wraz z montażem 500 :(

 

A amor ustawili pod Twoją wagę?

Odnośnik do komentarza

Ten czarny ładny. Zdawało mi się że to taki bardziej grafitowy niż czarny. Bo ten cały pomarańcz za bardzo walący po oczach. Pojeździj trochę po płaskim żeby hamulce się dotarły. Jazda nowym rowerem od razu ze sklepu w góry może być niebezpieczna. Dziś młodemu zmieniałem hamulce na bardzo fajne Deore M615. Cena wraz z montażem 500 :(

 

A amor ustawili pod Twoją wagę?

No taki grafitowo czarny właśnie, a te mazania pomarańczowe miejscami fajnie ożywiają. Pojeżdżę jutro po Krk. Amor ustawiony jak najbardziej. Funkcje żółwika i zajączka wyjaśnione. No cieszę się :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry rower. Sądzę że będziesz zadowolona że dołożyłaś trochę do lepszego modelu. Ale trzeba dbać o amor i napęd i utrzymywać je w czystości jeśli nie chcesz popaść w koszty i wymieniać łańcuch zanim się zużyje. Trzeba kupić przymiar do łańcucha. Np. Taki:http://allegro.pl/tester-miernik-przymiar-do-lancucha-yc-503-w-wa-i6751213989.html

No i pod żadnym pozorem nie wolno roweru przypinać nigdzie żadną linką. Albo u-lock albo zamek  składany

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...