Skocz do zawartości

Sprzedam Merida Speeder 500


Lukas1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Tak jak w temacie sprzedam rower Speeder 500. Rower zakupiłem w ubiegłym roku w czerwcu od tamtej pory przejechałem

rowerem ok. 4000 km oczywiście bezawaryjnie oprócz normalnego mycia i smarowania sprzętu.

Rower jest w oryginalnej specyfikacji tylko są zmienione chwyty kierownicy z ala rogami dla lepszego komfortu prowadzenia 

(oryginalne chwyty oczywiście posiadam) Merida jest w stanie idealnym bez ryski, nigdy nie zaliczyłem żadnego upadku, 

opony jeszcze oryginalne (nigdy nie złapana żadna dziurka).

Sprzedaję za względu gdyż chcę wymienić na Meridę Scultura 500, ponieważ przekonałem się do baranka, a wymiana 

kierownicy na baranka w moim speederze wiąże się z dużymi kosztami, ponieważ są tu hamulce tarczowe hydrauliczne

a klamkomanetki Ultegry kosztują ok. 1500 zł.

 

Za rower chciałbym ok. 2900 zł z możliwością transportu do załóżmy 100km w cenie.

Jeśli ktoś zainteresowany proszę pisać chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

kontakt tel. 692412310

 

 

 

 

 

 

Nie wiem czy zdjęcia można otwierać, ale jak coś to mogę podesłać na maila.

Odnośnik do komentarza

Jesteś kolejną osobą sprzedającą fitnessa. Też się zastanawiałem czy nie przerobić swojego na baranka ale rzeczywiście pojawia się dużo problemów. Co nie znaczy że jest to zły rower. Ale musi znaleźć nabywcę, którego nie będzie ciągnęło do szosy. Mam troje znajomych, którzy jeżdzą na rowerach tego typu niemal sakwowo, wyłącznie po asfalcie i są zachwyceni. Niektórzy wolą trochę szersze opony i bardziej wyprostowaną pozycję.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze 2 lata temu nie chciałem nawet słyszeć o szosie dla siebie, ale teraz już wiem z jakiego powodu, zbyt mało jazdy rowerem. Teraz gdy dokręciłem już parę tys. tylko po drogach asfaltowych ( leśne ścieżki i jakieś górki mnie po prostu nie kręcą) zrozumiałem, że jedynym słusznym na szosę rozwiązaniem jest baranek. No ale cóż człowiek uczy się na własnych błędach. Rowery typu fitness są bardzo dobre na asfalt, a w każdej chwili jest możliwość przystosowania w lekki teren za sprawą chociazby możliwości założenia szerszego ogumienia. Kupowałem też fitnessa ze względu na moją młodzież. która jeszcze jeździ w foteliku i trochę się obawiałem, że szosa będzie głupio wyglądać z przyczepionym fotelikiem, ale starszy już przekracza masę, a młodszemu nie bardzo się podoba jazda w foteliku. Jeśli nie sprzedam do zimy to pewnie i tak zrobię tę przekładkę na barana. 

Odnośnik do komentarza

Ja miałem bardzo fajnego fitnessa. Speca Sirriusa 9,8 kg. Jeździłęm nim sporo po górach. Był to mój kolejny rower po crossie, który ważył 15kg. W Sirriusie miałem opony 700x28 i okazjonalne szutry i gruntówki, które nam się z kolegą zdarzały eksplorując drogi najpierw w Polsce a potem w Czechach, Słowacji i na Węgrzech, pokonywał bez problemu. Był też wygodny. Ale wadą był brak możliwości ukrycia się przed watrem. No i młodego też woziłem. W foteliku bardzo krótko. Może z 1 sezon. W drugim jeszcze z takim pałąkiem Trailgator bo pod najmniejszą górkę jeszcze nie dawał rady. Jak miał 5 lat to już wszystko jeździł samodzielnie. A dziś ma 13 lat i nie mam z nim szans :)

 

Potem była szosa z Decathlonu. Ale nawet na lekki off-road sie nie nadawała. Wąskie opony 700x23 i mało wygodna. Więc najpierw w góry na fitnessie a potem juz tylko asfaltem na szosie. A któregoś razu przetestowaliśmy z kolegą rower Specialized Roubaix i okazało się że i jest wygodny i szybki i tłumi nierówności drogi i bierze opony 700x28. Sirrius poszedł w odstawkę bo na Roubaix i szutry i gruntówki nie straszne. Poleżał jeszcze z rok na balkonie i kupił go kolega. Szosa z Deca też poszła na sprzedaż. Jeszcze po drodze był kolejny pomysł na crosa jako rower wyprawowy i zimowy i trochę do MTB. Pomysł okazał się głupi. Jeździłem nim może 10 razy. Jak kupiłem dobry MTB to stał się zbędny. Więc jedna szosa i jeden MTB opędza w zasadzie wszystkie potrzeby i nawierzchnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...